Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Ani i Bartka


Recommended Posts

To ja musze pociagnac ten wątek - dlaczego uwazac i rolety nic nie daja? Mieliscie jakas przygode, albo sasiedzi mieli? Pytam, bo moze juz za pol roku i ja zamieszkam na wsi, gdzie ludzi malo i ogrodzenie ... tez zadne...

Ania! Mówie Ci jakie zamieszanie z moja kuchnia z modrzewiem górskiem. Ze bedzie modrzew juz wiedziałam, ale jaki blat? Nie bralismy kamienia. Wybierałam wybierałam, aż w koncu wybrałam "coś" ale "ochów i achów" nie było. Z mieszanymi uczuciami - czy pasuje- wrociłam do domu i zastanawiałam sie czy jeszcze zmienic czy zostawic. Mineły dwa tygodnie a tu pan od kuchni dzwoni, ze blat nieaktualny, ze juz nie robia i zeby wybrac nowy!

Pojechała z mezem tym razem, po przegladnieciu tych samych co wtedy mozliwosci wyłoniły sie dwa warianty- szary albo biały w esy floresy i drobinkami srebymi. I wybraliśmy ten biały. I teraz jestem spokojna - bo jak zamykam oczy to juz mam wizje kuchni - płytki, blat i fronty wszystko wspolgra. I teraz to sie dopiero nie moge doczekac tej kuchni. W dodatku pan miał na hali duze fragmenty szafek z z modrzewia - pytam go - o moja kuchnia juz sie robi? A on, ze nie - ze inni akurat wybrali. I dzieki temu mogłam zobaczyc ten modrzew na całym froncie- i powiem Ci to jest to !!!!! Piekny!!!!

No nic, obiecuje pokazac kuchnie w innym charakterze przez ten blat ale rowniez z modrzewiem!!!:)

Trzymajcie sie cieplo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Monika tp trzymam kciuki za modrzew, szafki i blat! Biały w esy floresy - czyli te esy floresy będą też białe? czy w jakimś kolorze? Jasny blat do modrzewia też będzie pięknie wyglądał.

Widzisz jak to jest z tymi decyzjami przy wykończeniówce:) Jak już się zdecydujesz, to - proszę - coś wycofają, coś opóźnią i trzeba zacząć wybierać od nowa.

 

A co do rolet, to faktycznie było przy naszej ulicy włamanie niedawno. Przykre bardzo, zwłaszcza gdy dzieje się coś takiego blisko. Nic nie zginęło, ale roletę podważyli bez problemu. Przewiercili się przez ramę okienną. Ludzie wstydu nie mają. Straszne. Dlatego piszę, że rolety i owszem, są utrudnieniem dla złodziei, ale nie przeszkodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki Moniko!:)

 

A u nas posucha finansowa. Jakoś tak niechcący zdecydowaliśmy się na postawienie pomieszczenia gospodarczego z prawdziwego zdarzenia, z ociepleniem, blachodachówką i daszkiem na drzewo (a raczej nad drzewo...). Pochłania to nasze wszelkie oszczędności i wyobrażenia.

 

Więc uciekam się w wolnej chwili do marzeń, wspomnień i ciepełka.. Oj tak chciałabym pobawić się wieczorami w wymyślanie dekoracji i ich tworzenie. W dekorowanie domku wewnątrz i na zewnątrz. Zaprosiłabym i jesień i haloween i dynie. Niedługo będziemy mieli w domu całą rodzinkę, bo Johnny kończy roczek:)

No i nie mam czasu:( Kompletnie na nic. Nawet teraz piszę szybko, nielegalnie.

Ale za to przy szklaneczce martini! Normalnie piję alkohol! Dziś po raz pierwszy od roku i 9 miesięcy nie jestem ani w ciąży ani karmiąca:) Wow...

 

A miałam przenieść się do bloga...

 

Będzie i na to czas.

 

Teraz do marzeń...:) by Crate and Barrel

 

http://i.c-b.co/is/image/Crate/tableSetting/raw/1210230745/tableSetting.jpg

 

http://i.c-b.co/is/image/Crate/manOnStairs/raw/1210230745/manOnStairs.jpg

no i gdzie ta nasza galeria??? no gdzie, pytam?

 

http://i.c-b.co/is/image/Crate/hotChocolate/raw/1210230751/hotChocolate.jpg

 

http://i.c-b.co/is/image/Crate/KnoxLantrn2x2HI12_th/crop=0,0,398,582&wid=398&hei=582/1210230750/KnoxLantrn2x2HI12_th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Aniu to dobrze że nic Wam nie zginęło.Ale Was wtedy w domciu nie było prawda?A macie alarm?

U Nas tez w wakacje jacyś chuligani narobili szkód w mojej miejscowosci.Nam wyrzucili i zerwali skrzynkę na listy:(,a innym ludziom podeptali kwiatki,wyłamali drzwi do garażu i inne....

Ach warto miec taką chwilke zeby uciec sie do wspomnien:cool:I czasem dobrze jest napic się jakiegos mocniejszego trunku na rozluźnienie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa...roczek już minął.

Minęła też roczkowa imprezka. Spędziłam ją z Synkiem i jego rewolucjami żołądkowymi w łazience:)

Od ponad tygodnia kolejne Osoby z naszej rodziny przechodzą to samo. Wczoraj dopadło mnie, ale szczęśliwie/nieszczęśliwie skończyło się na dreszczach, bólach mięśni i totalnym osłabieniu. Dziś poległa Opiekunka Synka.

Kto jutro?:)

Pozdrawiam naprawdę szczerze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

lea kule są w różnych kolorach, w różnych wersjach, np. autumn leaves... piękne

myślałam, żeby je ułożyć na stole, tak wzdłuż, albo na parapecie

 

ach, niestety w tej chwili nasze fundusze nie pozwalają nawet na ekstrawagancję za 130zł, ani na wypad do ikea, gdzie przepędziłabym niemało kasy

a to wszystko "dzięki" temu, co powstało na naszej działce

już dawno nie pisałam, nie wklejałam zdjęć, mnóstwo czasu pochłania teraz moja praca (w branży meblowej to zawsze busy time)

a u nas od lata budował się budynek gospodarczy, najpierw miał to być blaszak na tyłach domu, zasłonięty drzewem do kominka, tujami

ale stanęło na zadaszonym garażu z płyt, blachodachówką, w przyszłości ociepleniem i tynkiem w kolorze domu

tak przypadkiem przytaknęliśmy na boazerię na czole i z tyłu, wydłużenie daszku, pod którym będziemy skłądować to drzewo kominkowe

zrobiliśmy ogromny błąd, nie ustalając stawek i cen przed budową

no i teraz mamy nie tylko "szopkę" za kilka tysięcy, ale i nowe długi na kilka tysięcy:)

 

nie rozmawiam o kolorze blachy na dachu, który miał być identyczny z dachówką na domu, daliśmy majstrom nawet jedną dachówkę na wzór, ostatecznie blacha jest jak najtańsza czekolada mleczna (a dach domu dla porównania to gorzka ciemna czekolada lindt)

grrr....

nie rozmawiam o tym

 

no ale budyneczek będzie już na całe życie, prawda?

 

niestety kulki, dekoracje, ozdoby pozostają w sferze inspiracji, linków i ..."zrób to sam":)

 

ale nie narzekam, dzieci i Bartek są zdrowi i najwspanialsi na świecie:)

nasz dom się nie palił - kibicuję NelliSza - niesamowita historia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu ja tez bardzo chętnie kupiłabym sobie te kule i tez tak ja ty ułożyłabym je wzdłóż na dużym pięknym drewnianym stole,ale niestety w nowym domku stołu ani krzeseł nie mamy i do końca tego roku nie będziemy miec:(

Doskonale Cię rozumiem,tez mam ochote wyskoczyc do Ikei,czy Tchibo czy innych tego typu sklepów z myślą o zakupach światecznych,ale niestety nie moge...

Nie wiem czy wiesz,ale własnie ocieplilismy domek i zrobiliśmy elewacje.Do końca roku chcielibyśmy się wprowadzic do domku,ale najgorsza jest papierologia :bash:

Pokaz to zdjęcie garażu,jestem bardzo ciekawa jak wygląda.No pewnie że taki budynek bedzie na całe życie !!!

 

A mój syn ma od wczoraj bardzo czerwone policzki i brode-nie wiem czemu,może dlatego ,że byliśmy za długo na dworze,a może to jakies uczulenie na cos ;),albo juz sama nie wiem.... Dzis troche kolor policzek zbladł ufffff

Twoje dzieci miały coś takiego? Nawet nie wiem co może jeśc,a on jest strasznym głodomorkiem :D

 

Tak mi szkoda Nelli Sza,dzieci.To cos strasznego,bardzo im współczuję i trzymam w kciuki,żeby szybciutko powstał ich domek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone policzki i broda? Wygląda to jakby uczulenie na coś co zjadł. Jak jest głodomorkiem to dobrze:) Nasze Maluszki też mają apetyt, choć sarsza Marysia nieco mniejszy, zaczyna trochę grymasić i wybrzydzać, bo usłyszałam ostatnio, że nie lubi jajka i żółtego sera. Następnego dnia zrobiłam Jej do przedszkola nazwane przez nas frytki serowe, czyli paseczki żółtego serka. Zjadła wszystkie:)

 

A wracając do Twojego Synka - może zjadł coś, co miało konserwanty? Pomidorka? Banana? Mandarynkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn tez nie przepada za serem żółtym.A dzisiaj ukroiłam mu kawałek i wyobraź sobie zjadł ze smakiem :)A ile lat mają Twoje dzieciaczki?

Niestety wczoraj zjadł pomidorka .A jeszcze jedno co wg Ciebie może dzis zjesc zeby te policzki i broda mu zbledły bo nie mam pomysłu;)

Edytowane przez lea**
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na mleko jest uczulony? Jeśli nie, to zrób mu może kaszkę mannę. Albo ziemniaczki puree i marchewkę.

Albo naleśniki? O ile nie jest uczulony na mleko krowie. Jeśli to wysypka od jedzenia, to po prostu przejdzie.

A nie ma temperatury?

Nasz Synek skończył właśnie roczek, Marysia ma 3 lata i 8 miesięcy. Szczęśliwie - oprócz obecnych fochów Małej - nasze dzieci lubią wszystko. No, jedyne za czym nie tęsknią, to ryż. Uwielbiają kaszę gryczaną! Z sosikiem i buraczkami:) Janek jedzeni nie odmówi. Je kanapki, mięsko, zupki, kaszkę.

 

Oj, idę zobaczyć co robi, bo coś za cicho się zrobiło. Pewne wcina coś, co znalazł na podłodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc Aniu ! Synuś juz lepiej wyglada..Dziś juz policzki i bródka są dużo bledsze niż ostatnio.Raczej na mleko nie jest uczulony,temperatury tez nie miał.Zauważyłam,że ma policzki chropowate i bródke tez-wiec to albo od zimna,jak bylismy na dłuższym spacerze,albo uczulenie;)Moze znasz jakis dobry kremik,zeby posmarowac buzinkę dziecka jak wychodzi sie na dwór? Dobrze,że środe idę na bilans dwulatka,wiec zapytam pediatry.

To tak jak u mnie,jak jest synek cicho to znaczy ze coś przeskrobał albo wcina coś z podłogi:D

Dzięki kochana za troskę i dobre rady :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimno używam kremu z NIvea na każdą pogodę, specjalny dla dzieci.

Jak ma albo miewa szorstkie policzki, kup krem zwykły emolium, jest delikatny, ale skuteczny, łagodzi, zapobiega wysuszaniu. Smaruję nim rączki Córci klika razy dziennie.

 

A na mróz na pewno są i inne kremy, ważne, żeby w składzie nie miały wody! Więc sprawdź dokładnie.

 

buziaki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...