Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tynk gipsowy a strop teriva


Recommended Posts

Witam, mam do Was dwa pytania (drugie to raczej sonda):

1. czy ktoś z Was kładł tynk gipsowy (maszynowo) na sufit pod strop z Terivy? Nurtuje mnie to pytanie bo mój wykonawca powiedział, że może to zrobić ale gwarancji na to, że nie będą pojawiać się zarysowania nie daje. Sprawdzałem u przedstawiciela firmy Knauf i potwierdzili, że firma wykonująca tynk gipsowy nie może zagwarantować, że nie będzie zarysowań pomimo zastosowania specjalnej siatki ponieważ zbyt wiele czynników ma wpływ na pojawianie się zarysowań na suficie, np. poprawność wykonania stropu, grubość betonu na nim.

2. Zastanawiam się nad tynkiem gipsowym z firmy Doliny Nidy a Knaufem. Co wybrać??? Co lepsze??? :roll:

Proszę o wypowiedzi osób, które już mają z to za sobą, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe info dla wszystkich tynki na suficie nie powinny być grubiej nakładane niż 10 mm +/- 2 mm dlaczego ? Zmniejsza to ryzyko odparzenia się tynku od stropu, a w przypadku krzywych stropów należy zachować "linie" w narożnikach a reszta sufitu powinna być "złamana", tynkiem można podrównać dom a nie prostować go takie jest moje zdanie

 

A co do wyboru tynku niektórzy mówią ze naturalny tynk jest zdrowszy (nida) natomiast na pewno knauf-a idzie bardziej dopracować, jest gładszy i gdyby wpływał ujemnie na zdrowie to by go nie produkowano !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam gipsowy knaufa na porothermie, rzadnych niechcianych zjawisk nie notuję po prawie 2 latach.

 

koledze michal... polecam aktualną normę do tynków gipsowych :PN-B-10110:2005, gdzie:

" .... grubość tynku /nie mniej niż 2mm, a na suficie nie więcej niż 15 mm/...",

i taki może być wyznacznik przy rozmowie z wykonawcą - dalej w normie sa odchyłki wykonawcze - pewnie się przydadzą przy odbiorze ;).

 

co do jakości to fakt, wykonawcy wolą knaufa jako bardziej dopracowanego - lepiej się tynkuje - tak twierdzą, nie jestem tynkarzem więc nie wiem, ale od różnych ekip słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gragorczyk normy to ja znam, ale powiem tak, napisałem 10 mm +/- 2mm ponieważ kiedyś podczas pewnej wykonywanej "roboty" niestety tynk odparzył się od sufitu właśnie z powodu grubości, być może było to wynikiem za dużej wilgotności teraz już nie pamiętam, a co do odchyleń na sufitach i ścianach to przytoczę ci kilka cytatów wypowiedzianych przez inwestora: " Panie nie obchodzą mnie żadne normy tutaj ma kartka papieru nie przejść" , " Proszę pana ja mam własne normy i inne dla mnie nic nie znaczą", Były również inne przypadki gdy właściciel przykłada do ściany 3 m Poziomicę i świeci z drugiej strony Halogenem 1000 W i patrzy czy z drugiej strony widać światło.... ręce opadają normalnie de**** !! :) Niekiedy nic nie daje podawanie norm ze np tynk powinien być odbierany przy świetle dziennym poziomicą 2 metrową, niektórych to po prostu nie obchodzi, ale i na takich są sposoby :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ciekawe czy tak samo powiecie jak będziecie mieli krzywe wszystkie otwory, krzywe ściany, krzywe wylewki, nierówne tynki, krzywo zamontowane sanitariaty i wszystkie inne rzeczy zamontowane według norm, ale jednak KRZYWO..

 

Pozdrawiam

Ale tylko prawdziwych profesjonalistów nie partaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej widać na naszych drogach zrobionych wg norm, ale nie nadających się do normalnej jazdy.

 

Normy potrzebne są chyba tylko partaczom żeby chronić ich tyłki przed roszczeniami.

 

Profesjonalista robi tak żeby klient był zadowolony,

a partacz mówi że klient się czepia niepotrzebnie bo przeciez wg normy zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbossa: gdybym nie był to większość z czytających to forum jeździłaby samochodami które są w bliżej nieokreślone plamy zamiast srebrnych metaliców, elementy karoserii miałyby w jednym miejscu 1mm szpary a w innym 1cm a gałka od biegów zostawałaby w ręku przy szybszej zmianie przełożenia.

 

Nie jest najważniejsze przekonanie wykonawcy że "zmieścił się w normach" ale to czy klient jest zadowolony i poleci go znajomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...