Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 640
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...
Chłop to na roli. A kłócić się, to idź do starostwa.

Równie dobrze mogę powiedzieć że do kanalizacji się nie wepniesz bo szambo na pole wypromujesz, prądu od elektrowni tez nie bo sobie wiatrak postawisz, a śmieci do lasu bo za wywóz nie zapłacisz.

Pójście do starostwa to dopiero przyjemna zabawa. Ja w swoim domu czekałam kilkanaście dobrych lat zanim zrobili mi przyłącze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

JEST WODA! :wave:

Fajne to uczucie jak na budowie tryska własną woda :yes:

Bez proszenia się sąsiada, bez czekanie na łaskę/niełaskę wodociągów.

Szczerze i z całym sercem mogę polecić studniarza z moich stron.

Nie będę robił reklamy. Jak coś to na priv.

 

Studnię trzeba jeszcze doprowadzić do końca.

Są bardzo duże różnice w cenach za pompy głębinowe.

Jak wstrzelić się w optymalny punkt jakość/cena?

Wodę chcę docelowo w przyszłości używać do podlewania ogrodu, mycia auta itp.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Wiertłem Ø200 dowierciłem się ręcznie do warstwy wodonośnej, lustro na gł. 19m, spód rury filtracyjnej na gł. 23m. Filtr obsypałem żwirkiem o granulacji 1-8 mm Wydajność nie jest rewelacyjna, ale martwi mnie ciągła mętność wody po 5 dniach pompowania (na fotce, woda po nalaniu do naczynia i po 3 godzinnym odstaniu). Jako że filtr ma szczeliny 0,75 mm, osad to cząsteczki głównie b. drobnego piasku a w większości pyłu (po wysuszeniu). Odnoszę wrażenie, że jest to warstwa wodonośna typu kurzawkowego. Mam pytanie do fachowców, czy jest szansa na wyklarowanie wody po pewnym czasie, czy tylko pozostało mi: :bash: ?

 

Woda.jpg

Edytowane przez makar42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 months później...
nie wiem czego ciebie uczyli na studiach i jakie mieliście książki ( pewnie autorzy to znachory z różdżkami w rękach)

dlatego tak ich bronisz

dałem ci przykład z doświadczenia z anegdotą ( przepraszam za próbę pomocy )

pod następnym własnym tematem napisz nie odpisujcie! sam wiem lepiej :no::D

 

Koledzy dobry geolog odpowie wam ile merów na danej działce i zlokalizuje optymalne miejsce. Nie żaden czarodziej zajmuje się wierceniem ponad 20 lat wiec coś tam wiem. Wszystko zależy od geologi jakie warstwy są. Ja akurat jestem z Podkarpacia i tu większość prac wykonuje wiec z tego regionu dużo mogę doradzić MODEROWANO

Edytowane przez finlandia
Reklamy na forum są zabronione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam

 

Niedawno naszła nas z mężem myśl, że można by było wywiercić studnię głębinową, z której będziemy pobierać wodę do podlewania naszego ogrodu. Podzwoniłam trochę po firmach, które się tym zajmują i uzyskałam następujące informacje. Mianowicie koszt wiercenia 110zł/mb, w tej cenie jest rura pcv, filtr/filtry (nie wiem ile i jakie) i pompowanie wody do czysta. W naszym regionie lustro wody jest na głębokości 3,7m. Pan powiedział, że wierci się na głębokość 12-20m. Koszt pompy 400zł za chińczyka, polska pompa ok. 1000zł.

 

Koszt ok. 3000zł, czy warto? myślę, że tak, bo podlewając sobie 2000m2 trawy + mnóstwo krzewów i drzew inwestycja zwróci się po jakichś 3-5lat. Ale czy jest coś o czym jeszcze nie wiem? O co powinnam zapytać wykonawcę?

 

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ jestem zielona w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne aby zapytać jakie rury wykonawca stosuje (ważne aby były do wody pitnej, nie kanalizacyjne, nie telekomunikacyjne). Czy stosuje obsypkę filtracyjną,

czy uszczelni otwór przed wodą gruntową. Z zasady średnicy 110mm nie polecam - nie wszystkie pompy mieszczą się swobodnie, jeśli jest możliwość lepiej już 125mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 5 months później...

Witam.

Mam problem z wydajnością studni głębinowej a mianowicie studnia została wywiercona ok. 7 lat temu firma która mi ją wykopała stwierdziła że wydajność studni to 100 L na 1min , i lustro wody jest na 12 m dodam iż całkowita głębokość otworu to 24m a średnica rury to 160mm .

Problem mam ze znacznym zmniejszeniem wydajności a mianowicie kupiłem pompę jak się okazuję za mocną (100L/min) zamontowałem ją w otworze i klops , zrywa mi lustro przy czym dodam pompa jest umiejscowiona 1.7m od dna studni, co więcej założyłem zawór kulowy i wodomierz , po dość znacznym przykręceniu zaworu takim żeby nie zrywało mi lustra wody na wodomierzu odczytałem że wydajność wynosi 1.1m3/h.

Proszę o pomoc i co można zrobić żeby poprawić wydajność mojej studni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nieprzyjemnym zdarzeniu brakło mi kasy na uzbrojenie studni i plantacji jaką miałem założyć. Więc odpuściłem sobie wtedy tą studnię.

Lustro zrywa na pewno i piasek przepłukałem wpuszczając wąż zasilany z sieci wodociągowej więc teraz na dole czuję pod wężem kamyki, a woda leci cały czas mętna. Jak pompa wybierze mi całą wodę ze studni to słyszę pluski że woda się leje, czy to może oznacza że muszę wybierać do skutku aż filtr mi się odmuli???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to masz podskórną wodę.

Studniarze dokopali się do pierwszej warstwy wody i nie sprawdzili nic tylko tak zostawili jak jest.

Bo przecież woda jest.

Przy starych "kopanych studniach fi 80-90"z betonowymi kręgami wody było by ful, ale maż taką mini głębinówkę 160-kę.

Nie wiem, czy wymiana pompy bardzo pomoże, nie ta warstwa wodonośna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały rekonesans po okolicy i z tego co się dowiedziałem wszyscy co mają studnie głębinowe nie więcej niż 24-26 m głębokości, dodam że pogrzebałem więcej w internecie i podzwoniłem po osobach i firmach zajmujących się renowacjami studni kilka osób doradziło mi żeby przepłukać studnię pod ciśnieniem i odblokować filtr pionowy , w tym celu zakupiłem małą dyszę do czyszczenie kanalizacji która nadaje się do podłączenia do karchera, mam 25 metrów przewodu do tej myjki i może uda mi się przeczyścić ten filtr nadmienię ze jeszcze kupiłem kwasek cytrynowy techniczny i będę go rozprowadzał tylko po całej wysokości filtra gdyż kiedy studnia działała 7 lat temu zrobiłem badanie i wynik wyszedł że woda jest bardzo mocno zarzelaziona i nienadaje sie do użytku domowego czy może ma ktoś jeszcze jakieś sugestie czy dobrze robię czy źle a może jakieś inne rady???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...