Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BUDOWA DOMU PRZY TORACH KOLEJOWYCH - rady i wskazówki.


Recommended Posts

do wszystkiego można sie przyzwyczaić - do startujących samolotów takze - mieszkałem we Włochach w Warszawie i juz po roku ich nie słyszałem

jedyne co musisz na pewno zrobić to:

- odseparować się od drgań jakie niesie ze sobą przejeżdżający pociąg (metod jest wiele)

- odpowiednio zaplanować ogród - drzewa i krzewy stanowią piękna i jakże skuteczna ochronę przed hałasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quote]Tak, a poranną kawę na tarasie albo grilowanie będziecie synchronizować z lokalnym rozkładem jazdy.

 

Cóż mówi się trudno. Tak się ostatnimi czasy zrobiło, że nie ma działek bez wad (choć niektóre mają tylko jedną - cenę). Szukałam dużej działki max 10 km od centrum Gdańska. Z bdb połączeniem autobusowym (także w nocy bo nie jestem zmotoryzowana). Znalazłam taką. Obok tracji E-65 Gdańsk Warszawa, którą mają modernizować. Całe szczęście że bezpośrednio nie przylega do torów bo wzdłuż nich jest mało uczęszczana droga. Zamierzam coś posadzic wzdłuż ogrodzenia aby izolowało akustycznie. Coś za coś jak to w życiu.. :-? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście . Mam już nawet pozwolenie. Choć przyznam że perspektywa zwiększenia liczby przejeżdżających pociągów po modernizacji trochę mnie niepokoi. Jak do tej pory tą trasą nie ma aż tak dużego natężenia. PKP biedna jest i tnie rozkład. Od kilku lat nieczynny jest też tor na port północny co mnie bardzo cieszy :D Mam nadzieję, że go nie naprawią.... Ciągle mam wątpliwości jednak jak tam jadę 15 minut autobusem od Dworca PKP Gdańsk Główny to utwierdza mnie że to dobry wybór. W końcu pociągi nie jeżdżą ciągle jak samochody po autostradzie i są bardziej ekologiczne (nie wydalają spalin).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Stawialiśmy właśnie taki dom, cała ziemia z fundamentów poszła na wał przy torach, później inwestor miał to obsadzić gestym żywopłotem, a w dalszym planie drzewami.

Co do rowu dylatacyjnego, to był to głeboki na 2m rów, szerokości jednej łyżki koparki :D ok. 50-70cm, do dołu poszły zużyte opony pocięte na połówki przesypywane piaskiem, dość droga impreza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanka pisała kiedyś w podobnym wątku, pozwolę sobie przytoczyć 8) Może się przyda :D

 

 

Co do izolacji przeciwwstrząsowej - radzę wykorzystać tani , a bardzo skuteczny patent profesora inżynierii wojskowej z W-wia.

Przed podmurówką ogrodzenia robi się doł na 60cm, wkłada płyty styropianowe np. 5 cm w pionie i zasypuje średnioziarnistym klińcem. Na to ziemia ok. 10 cm - gotowe. Fala drgań rozbija się w klińcu, a jej resztki odbijają od styropianu. Takie rozwiązanie stosuje się w ochronie zabytków.

 

a tu link do całego wątku

 

http://forum.muratordom.pl/post1698736.htm?highlight=d%BCwi%EAkoch%B3onne#1698736

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...