Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problem z piecem miałowym - cały czas się dymi


romanp60

Recommended Posts

Witam! Posiadałem mały piec na drzewo. Po 10 latach pękł, a kolega polecił mi piec miałowy. Gdy rozpaliłem pierwszy raz przy rozpalaniu bardzo słabo się paliło i mocno dymiło (przy zamkniętych drzwiczkach i wyłączonej dmuchawie), ale gdy się dobrze rozpaliło to się prawie nie kopciło. Po około 5 godzinach zaczynało się mocno dymić, a temperatura spadała do 35 st. (przy włączonej dmuchawie) Teraz palę już tylko drzewem, bo było to zbyt uciążliwe (mam piec w kuchni). Ale przy rozpalaniu występuje ten sam problem, a gdy chcę podłożyć drzewa to dym idzie na cała kuchnię :cry: . Muszę to robić bardzo szybko (albo wcale).Piec i komin czyszczę co tydzień i jest przez chwilę lepiej, a później znów to samo. Piec jest oklejony jakąś czarną "skorupą" (komin też). Moc pieca to 19 kw na 120 m2. Komin jest stary i wydobywa się z niego czarna maź. Jednym słowem jest cały czarny. W kominie miałem dwa otwory (wentylacyjny i spalinowy). Zrobiłem tak aby dym szedł przez dwa otwory jednak to nic nie pomogło co gorsza zaczął pękać u góry. Co mogę zrobić wszyscy mówią żę mam zbudować nowy komin tylko z czego??? Mógłby mi ktoś doradzić. Budowę najlepiej chciałbym zostawić na później. Może można by zamontować na kominie jakiś wentylator odbierający spaliny i zalepić powstałe dziury :-? .

 

Pozdrawiam

 

Z góry za wszystko dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawę ciągu kominowego można osiągnąć na przykład poprzez:

 

* ocieplenie komina,

* przedłużenie komina,

* montaż nasady kominowej „wiatrowej”,

* montaż nasady kominowej elektrycznej,

* montaż wentylatora.

 

Wybór sposobu jest uzależniony jest od możliwości technicznych.

 

Problem jest tej natury iz nie wiemy jaka jest wysokośc i przekrój otworu palnego komina??.Napewno nie jest to komin systemowy.Wydaje mi sie ze zarówno piec C.O. jak i w kuchni sa podłonczone do wspólnego otworu palnego??.

Na poczatek proszę podczas palenia zapewnić dopływ powietrza do pomieszczenie kotła (oczywiście o ile takiego dopływu nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dwa otwory kominowe 14x14 do których podłączony jest jeden piec. Czy warto ocieplać i "naprawiać" ten komin jak jest już popękany :-? . Jakie będą tego koszty.

P.S.

Mam zamiar przenieść piec z kuchni do piwnicy czy naprawdę warto podłączać do starego komina piec, jak tak to mniej więcej pod jakim kątem powinien być zamontowany łącznik komina z piecem odległość piwnicy od komina ok. 1,5 metra

 

Z góry dziękuję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę usiąść i dobrze się zastanowić.

Potem wykonać poprawnie obrzęd gromniczny, a jak go nie znasz - to poznać i wykonać!

 

To, że komin puszcza jakąś maź i że jest oblepiony czarną i twardą substancją potwierdza, że nigdy nie odprowadzał poprawnych spalin.

Zawsze nie do końca dobrze się paliło.

 

Zawezwałbym tu jakiego znającego.

Dziadek-zdun by się przydał, tylko skąd go wziąć?

 

Z opisu to mnie to wygląda na budę z ślicznymi i szczelnymi oknami w której piec "stoi jak stał" (coraz to nowszy).

Nikt nie pomyślał, że żeby się paliło to trzeba tlenu dodać.

Bździ się, dymi, cugu nie ma...

A dziura w ścianie, że spory kot bez schylania wlezie - to jest? :lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zbuduje nowy komin. Tylko z czego. Jakie będą tego koszty?

 

Jakie koszty ?

 

Pewnie większe niż wykonanie "zetki" ,,,

Poza tym komina nie postawisz gdzie Ci się podoba, ława potrzebna albo fundament jakiś :roll:

 

Posłuchaj tego gościa wyżej, dobrze prawi !

Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...