Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika Ged'a


Teska

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 months później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

:-) Cześć rodacy :-))) dawno mnie tu nie było :-)

Tego roku nic nie zrobiłem - kompletnie nic. Walka z kryzysem :-) Praca od rana do nocy, na razie za darmo, z marną perspektywą na przyszłość - podobno do 2014 tak ma być. Wszyscy moi znajomi pouciekali za granicę, albo nie wychodzą z pracy i mało śpią, jeden się powiesił. Ja się trzymam. Gdy był ktoś ciekawy to zarabiam dokładnie 10 razy mniej niż wtedy gdy zaczynałem budowę :-) Przyszło i na Geda :-))) Dociągnąć do 2014 ... a potem ... do 2015 :-) Nie pocieszajcie mnie - nie potrzeba - dam radę - bywało gorzej.

Chałupa jeszcze się nie zawaliła ... jest ciepła, bardzo ciepła ... pochłania teraz 12 łopat miału na dobę, grzejemy około 300m, reszta domu czeka na 2014 :-) Jabłka obrodziły, grusze mniej, śliwek nie było, maliny zdziczały, za to piwonie się rozrosły. Z oczyszczalnią mam kłopot - źle to wymyśliłem. Przesącza się do niej woda ze zbiorników na deszczówkę, mogę je zapełnić jedynie połowy ... i woda z oczyszczalni zabija rośliny:-( fosforany, soda... nie rozkładają się ... czuć ją arielem, eksperymentowaliśmy z innymi proszkami - to samo :-( straciłem jabłoń i około 200 daglezji w żywopłocie, boję się o czereśnie, szkoda by było. Mam kilka pomysłów - najprostszy to podłączenie się do ścieków gminnych ... co oni z tym świństwem robią ??? mają maleńką oczyszczalnię (podobno francuską), a dalej strumień w Rezerwacie Doliny Kluczwody w otulinie Parku Ojcowskiego ... ... ... dziwne.

Wzięło mnie na pisanie :-) Co tam u was?

Z ciekawostek ... nauczyłem się alfabetu morsa i zamiast "paszczowo" rozmawiam z całym światem przez radio przy pomocy ręki :-))) fajna sprawa :-)))

Ged krótkofalowiec 73 TU SK EE :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że w końcu się odezwałeś, szkoda, że nie masz czasu na FM by choć zdjęcia ogrodowe wrzucić - tam zawsze cię coś dzieje, a jak nie udokumentujesz aparatem, to znika to z naszej pamięci... albo zmienia się w... taaaaaaaką rybę ;)

 

Jeśli sam nie masz czasu to może ktoś z rodziny, choć dla siebie foty powrzuca, a my popodglądamy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

Ged jak to mówią 7 lat tłustych 7 lat chudych - zawsze tak bywa. Nagroda czeka na tych którzy przejdą cały cykl.

Nie o tym tutaj.

Ged jestem na początku twojej drogi. Muszę wybrać wariant na życie;/

1. Wariant - budowa domu typu spełnienie marzeń - duża działka w rozsądnej okolicy duży dom - wiem, że takie inwestycje powstają etapowo ( to jest w pewnym sensie sposób na spędzanie wolnego czasu )

2. Wariant - budowa domu na miarę potrzeb - mała działka w centrum, mały dom - wykończony w 1,5 roku. Brak większych obowiązków

Ty wybrałeś 1 większość na forum wybiera 2 ( oczywiście każdy na własną miarę ).

Przy takim nawale pracy dajesz radę cieszyć się domem. Czujesz potrzebę majsterkowania? Sprawia Ci to radość?

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...
Przemysław - to jest mój sposób na życie. Czy cieszy ? Tak! cieszy. Czy majsterkuję - nie, bo nie ma kasy na gwoździe. Czy będzie lepiej - pewnie że będzie, bo dlaczego by miało nie być. Ja spełniam swoje marzenia ... bo najważniejsza jest droga, a nie cel. Czy inni spełniają ? ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...