Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika Ged'a


Teska

Recommended Posts

Będzie kilkaset m2 :D

 

Cztery kawałki krokwi, stara szlifierka kątowa dużej mocy, kawałek innej szlifierki z łożyskiem, trochę pociętych, pospawanych i nawierconych stalowych płaskowników, szpilka 14, 8 tarcz z twardym drutem, dwie nakrętki przedłużone 14, dwa winkle blaszane, kilka gwoździ, śrub, nakrętek, elektryka.

 

Brakuje jeszcze stołu (prowizorycznie maszynka przykręcona do cyrkulatki), podpórki dla szerokich desek, obudowy z odciągiem pyłu i regulatora obrotów.

 

Kłopot był z wyważeniem - wału, są problemy z chłodzeniem łożysk (6 tys obrotów i spore obciążenia - 2,5 kW ledwie daje radę)

 

W lewym górnym rogu efekt pracy maszynki, jedna decha dwustronnie czyszczona to około 2 minuty.

 

http://www.murbeton.h.win.pl/murator/DSC03929-800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Będzie kilkaset m2 :D

 

Cztery kawałki krokwi, stara szlifierka kątowa dużej mocy, kawałek innej szlifierki z łożyskiem, trochę pociętych, pospawanych i nawierconych stalowych płaskowników, szpilka 14, 8 tarcz z twardym drutem, dwie nakrętki przedłużone 14, dwa winkle blaszane, kilka gwoździ, śrub, nakrętek, elektryka.

 

Brakuje jeszcze stołu (prowizorycznie maszynka przykręcona do cyrkulatki), podpórki dla szerokich desek, obudowy z odciągiem pyłu i regulatora obrotów.

 

Kłopot był z wyważeniem - wału, są problemy z chłodzeniem łożysk (6 tys obrotów i spore obciążenia - 2,5 kW ledwie daje radę)

 

W lewym górnym rogu efekt pracy maszynki, jedna decha dwustronnie czyszczona to około 2 minuty.

 

http://www.murbeton.h.win.pl/murator/DSC03929-800.jpg

no jestem pod wrażeniem :o :o :o

pięknie wyczyszczone naprawdę czyściutkie

no dla takiej ilości to opłaci się kombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotki pozostawiają rysy, tam gdzie drewno jest miękkie są wgłębienia. Wygląda to jak postarzone drewno, potem kilka warstw Drewnochron'u i powstaną piękne stuletnie sztachety w sam raz pasujące do wapiennych słupów ogrodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotki pozostawiają rysy, tam gdzie drewno jest miękkie są wgłębienia. Wygląda to jak postarzone drewno, potem kilka warstw Drewnochron'u i powstaną piękne stuletnie sztachety w sam raz pasujące do wapiennych słupów ogrodzenia.

sprzęcik super

ale tak sobie pomyślałem nad modyfikacją cyrkularki bo ją masz jak widać.

zdjąć piłę i przy pewnych modyfikacjach wału, albo dorobieniu jakiegoś elementu pewnie nasunęłoby się tam szczotki i wykoryzstywało napęd tego urządzenia

a żeby deski dobrze się czyściły to dołożyłoby się takie ramię dociskane na sprężynach, które od góry dociskałoby dechę z odpowiednią siłą do szczotek a równocześnie pozwalałoby wkładać różne grubości desek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deską jeździ po tych szczotkach od góry. Dorobienie docisku mogło by być niebezpiecznie zadziałało by jak maszyna treningowa strzelająca piłkami tenisowymi, tyle że tutaj strzelała by deskami. Przeróbka cyrkulatki ... to był było trudne. Maszyna ma szereg wad

- szczotek nie da się zbliżyć do siebie i gdy deskę prowadzi się równo powstają pasy czyste i brudne, dlatego trzeba deską ruszać na boki.

- długie deski >3m to spory ciężar i jedna osoba nie jest w stanie równomiernie deskę dociskać.

Wniosek:

maszynka idzie do małej przeróbki... dodam stolik (podobny jak w cyrkulatce) i docisk ale nie sprężynowy. Trudno go opisać - zrobię fotkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wpadłem na pomysł wtrysku wody do komory w której obraca się nóż. Zamontuję tam króciec węża ogrodowego ... woda, gaz do dechy i będzie samo-czyszczenie. Jeszcze tylko osłona-ukierunkowanie wylotu trawy, poprawa mocowania rączek i kosimy.

są takie króćce stosowane w kosiarkach, zwykła szybkozłączka wkręcona w obudowę widziałem ostatnio, ale fakt, że bardziej cieszy jak się samemu na coś wpadnie.

 

a mam pytanie ile kosztuje teraz taki kamień do zasypywania drenażu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dom wasz to istna rezydencja :) pewnie długo wam zejdzie z jej urządzaniem,ale ogólnie mi sie podoba taki mały dworek no i pokoje na górze są naprawde duze a jaką powierzchnie ma wasz domek ?? pozdrawiam i czekam na następne zdjęcia :p

 

Oj zejdzie zejdzie :D Mały to on nie jest :D Po ostatnich przeróbkach wychodzi 1200 po podłodze :D :D :D :D

 

Cały czas podziwiam Twoją smykałkę do majsterkowania i nie mogę się nadziwić Pozdrowieńka

 

Dzięki temu stać mnie na budowanie. Jak na razie to zatrudniłem ekipę do murów, ekipę do wylewek, ekipę do tynków, ekipę do dachu, tę ostatnią z 'bobkiem' co to ją pogoniłem i ekipę kamieniarzy do ogrodzenia - nie przewiduje nikogo innego ... całą resztę robię sam.

 

Zapomniałem dodać ... nie mam telewizora, mam więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

750 zł za wywrotkę, ale nie wiem dokładnie ile jest na tej wywrotce, coś około 10 m3. Dzwonię, płacę kierowcy i nic więcej mnie nie interesuje.

a tych wywrotek to pewnie weszło trochę

 

a możesz jeszcze zamieścić jakiś szkic przekroju tego całego drenażu - widzę że folia jest i włóknina ale szkic pewnie by mi rozjaśnił wszystko

 

coś takiego:

http://www.elastar.pl/fundament.gif

1 Ziemia rodzima

2 Żwir lub piasek gruboziarnisty

3 Drenaż opaskowy

4 Stopa fundamentu

5 Płyty osłonowe z polistyrenu ekstrudowanego

6 Hydroizolacja

7 Zagruntowana powierzchnia

8 Ściana fundamentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociaki cudowne :D , tylko co teraz zrobicie z tą kocią rodzinką?

Fajnie by było gdyby małe odziedziczyły futerko po mamie - jest wyjatkowo ładna.

Obserwuję też cały czas przebieg Waszej budowy i marzę, aby być juz na takim etapie. U nas praca idzie powoli, bo było mnóstwo poprawek po poprzedniej ekipie i szczerze powiedziawszy - nawet nie chce mi się w dzienniku opisywać całego partactwa z jakim przyszło się teraz zmierzyć. Nie wspomnę o wydatkach związanych z tymi poprawkami :( Jak sobie pomyślę, ile jeszcze przed nami, to wydaje mi się, że ta budowa potrwa 100lat :roll:

Drzwi wejściowe (frontowe) już wybraliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ekipy partaczą, tylko jedne więcej, a inne mniej. Również nie opisuje wszystkiego z czym walczę z ekipą, bo trzeba by pisać po pięć stron dziennie. Jestem perfekcjonistą i wszystkie roboty budowlane potrafię zrobić sam. Gdy wchodzę na budowę robotników ściska w dołku ze stresu, że znów coś znajdę, a znajduję bez przerwy. Tylko teraz uczę się jak im to powiedzieć, aby się nie obrazili i zrobili po mojemu.

Moim marzeniem jest skończenie dachu. Wszystkie pozostałe roboty to już małe piwo - wiem, bo budynek gospodarczy mam w środku prawie wykończony. Na małe roboty typu tynki, wylewki - jest konkurencja i można wybierać, wszystkie inne typu: elektryka, wod, kan, gaz, co, ocieplenie, sztukaterie, malowanie robię sam.

 

Drzwi nie wybrałem, będą robione wg mojego projektu w firmie Igies & Igies z Jaworzna - tak jak cała stolarka. Natchnienie czerpię w starym Krakowie. Wystarczy przejść się z aparatem fotograficznym po przedwojennych dzielnicach i znajduje się wspaniałe rarytasy klasycystycznej architektury - niektóre elewacje, a szczególnie drzwi są przepiękne.

 

Kupiłem kilka maszyn stolarskich - na inne mam oko, obok siebie mam wielką hurtownię egzotycznego drewna. Wiem, że to dziwnie zabrzmi, ale w zimie spróbuję zrobić takie drzwi.

 

Koty ... czego dla dzieciaków się nie robi ... ja pamiętam ze starego domu głownie małe psy i koty. Wieś, soczysta trawa, słońce i zwierzaki. Które dziecko chciało by jechać na inne wakacje...

 

Połowa kociąt ma już przyszłe domy, dla reszty się coś znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Cześć

Bardzo fajna budowa bardzo mnie zainspirowała do tego aby dla niej wykonac harmonogram robót budowlanych .Pomysł wynika z stąd że jestem studentem 3 roku budownictwa na AGH i mamy wykonać harmonogram dla 3 jednakowych domków jednorodzinnych i ten mi się bardzo spodobał . Harmonogram ma zawierać wszystkie informacje na temat ile brygad musze zatrudnić ilu pracowników i oczywiście czas tej inwestycji . Czytając ten dziennik jestem pod wrażeniem sposobu wykonania tego budynku oraz doboru materiału . Naprawde wspaniale pomyslane wykonanie izolacji przeciw wodnej tego budynku i przeci wilgociowej co będzie decydowało w duzej mierze o trwałości budynku. Dobrze wykonane te izolacje są moim zdaniem jednym z ważniejszych etapów na które trzeba zwrócić uwage, ponieważ naprawa tych izolacji a niekiedy ich wykonanie już w istniejącym budynku wręcz jest nie mozliwa, albo bardzo kosztowna . Wiem coś na ten temat bo sam prowadze remont domu z 1930 roku , który nie posiada prawie żadnych izolacji tego typu,ponieważ w tamtych latch mało kto o takich rzeczach słyszł.

Mam wielką prośbe do inwestor tego domu o udostępnienie mi dokładniejszych wymiarów domu .Jeżeli by była możliwosc zrobienia zdjęć przekrojów tego budynków ,rzutów w celu wykonania obmiaru wielkości robót. By mi było łatwiej wyliczyć liczbe pracowników i czas realizacji. Zdjęcia prosiłbym pszesłać na emaila [email protected] bym był bardzo wdzięczny.

Pisał pan że brakuje panu pracowników fizycznych jestem bardzo chętny ale jedynie w piatek i sobote bo w pozostałe dni mam dużo zajęć . Przewiduje że budowa znajduje sie w okolicach Krakowa . Bardzo lubie pracować przy takich budowach i oczywiście posiadam pewne doświadczenie z tej dziedziny.

 

Czekam na odpowiedz

POZDRAWIAM ŁUKASZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...