Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika Ged'a


Teska

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam,

Pewnie każdy z forumowiczów miał okazję oglądać program motoryzacyjny , w którym prowadzący testuje super brykę wartą kilkaset tysiaków i narzeka na to i owo. Postępując trochę podobnie po obejrzeniu fotki z 5 lipca muszę stwierdzić, że szkoda, iż garaż (jak i pewnie dom też) nie zostanie pokryty karpiówką, a kominy nie są obmurowane klinkierką.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klinkier w starym dworze ? :D Kominy na fotce to półfabrykat - będą jeszcze sztukaterie, gzymsy itd. Zamiast klinkieru wszystko wyrobione będzie wapieniem. Dach - sporo o nim myślałem... marsylka w moim przypadku lepiej się prezentuje, karpiówka jest zbyt płaska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roboty idą pełną parą. Pracuje codziennie od 4 do 7 ludzi. Wszystkich trzeba zorganizować i skontrolować. Nie ma czasu na pisanie. Większość z nich zajmuje się dachem. Myślę, że pod koniec sierpnia dach będzie skończony, ludzie odejdą i dopiero wtedy będę pisał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrość przez gościa przemawia. Ja, jako historyk sztuki uważam, że jest proporcjonalny i zgodny z ideą dworkową

 

Po prostu mnie się marsylka na dachu nie podoba, jako pojedyncza dachówka wygląda ładnie (m. in. w materiałach Creatona jest takie ładne ujęcie) ale na dachu już nie. Ale wiem, że to rzecz gustu więc nie mam zamiaru polemizować, byłem natomiast ciekaw jakie są opinie innych.

Ja nie pisałem, że coś jest nieproporcjonalne, nie podoba mi się faktura powierzchni dachu, którą tworzy marsylka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klinkier w starym dworze ? :D Kominy na fotce to półfabrykat - będą jeszcze sztukaterie, gzymsy itd. Zamiast klinkieru wszystko wyrobione będzie wapieniem. .

 

Architekturą dworków nigdy się nie interesowałem, nie wiem co wypada zmienić a co jest niedopuszczalne. Komin jest jednak na tyle newralgicznym elementem, że przede wszystkim nie powinien stwarzać problemów w przyszłości. Naklejanie na komin czegokolwiek niesie pewne zagrożenie, że w przyszłości może to odpadać. Chociaż znając Twoją perfekcję, pewnie zadbałeś o szczegóły- na zdjęciach nie widać, ale może pod dachem jest wylana podstawa na tym kominie systemowym, na której posadowiona będzie zewnętrzna warstwa komina.

Zastanawiam mnie dlaczego wybrałeś komin systemowy? Czyżby słabość do nowych technologii?:wink:.

 

Dach - sporo o nim myślałem... marsylka w moim przypadku lepiej się prezentuje, karpiówka jest zbyt płaska.

 

Nawet mi przez myśl nie przeszło, że to przypadkowy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...