Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika Ged'a


Teska

Recommended Posts

Witam Ged

 

Mam pytanie o Twoja automatykę. Czemu chcesz ją robić sam wykorzystując PC? Jeżeli nie jestes dobrym elektronikiem z doświadczeniem w automatyce to strzelisz sobie samobuja. Projektuje systemy automatyki przemysłowej i w domu nigdy bym sie nie zdecydował na taką samoróbkę. Stracisz więcej czasu na dłubanie, niż bys zarobił w tym czasie, a i tak to do końca działac dobze nie będzie. Na rynku jest wiele sterowników PLC o możliwościach sterowania taką instalacja jak Twoja w kwocie nie przekraczającej 1500zł, z możliwościa rozbudowy. Oprogramowanie ich jest proste, możesz sterowac przez SMSy, WWW, cuda wianki.

 

Jeżeli chcesz to moge Ci dobrać sterownik pod Twoje potrzeby, powiedz tylko czym chcesz sterować ale nie idź chłopie w PC, no chyba że masz duże doświadczenie w automatyce, chociaż wątpie, bo wtedy byś sie w to nie pakował.

 

Masz tu sterownik np. Moeller'a http://www.moeller.pl/DesktopDefault.aspx?PageID=239, który ma 12 wejśc cyfrowych, 8 wyjśc cyfrowych 4 wejścia analogowe 1 wyjście,który dowolnie programujesz, jak ci zabraknie wejść/wyjśc dokupujesz drugi i łączysz je w sieć, kosztuje to cudo 800netto. Regulatorów PID masz w nim chyba 8 do wykorzystania w każdym.

 

pozdrawiam

 

Proat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Troszkę wiedzy na ten temat mam. AGH Aparatura Elektroniczna - dyplom w 87 u prof. Tadeusiewicza. :D Z praktyką w przemyśle trochę gorzej, ale dzięki temu nie mam obciążeń i otwarty umysł, ponadto jestem w tej materii hobbystą i robię to wyłącznie dla przyjemności. Jeśli nie zadziała, to zawsze będzie można wyłączyć i przejść na sterowanie łopatologiczne - 3 szufle węgla gdy zimno, jedna gdy gorąco. :D Dlaczego PC ... bo mam tego złomu w piwnicy na kilogramy. Sterownik o którym piszesz to armata na muchę. Mnie wystarczy ... ... ... i kilka: ... i ..., może jeszcze ... z jakimś tyrystorkiem do dmuchawy. Cała reszta to oprogramowanie - czysta przyjemność. :lol:

 

 

 

... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wczorajszy wieczór i cały dzisiejszy dzionek upłynął na nauce gwintowania. Nacinanie dwucalowych rur to żmudna praca, nie da się jej przyspieszyć bo gwint się zrywa. Przy elektrycznej gwinciarce nie ma czucia takiego jak przy ręcznej, każde najdrobniejsze zakleszczenie to zerwanie gwintu. Jutro będzie lepiej.

 

Kup sobie puszeczkę tego:

http://www.smary.rato.pl/Pl/produkty_obrobka_mcc/

Posmaruj, i poznaj nową jakość gwintowania :-)

Środek ten również doskonale nadaje się do smarowania wiertła podczas wiercenia trudniejszych gatunków stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, szybciej te gwinty skończę niż ten środek gdzieś kupię :D Na razie mocno polewam zwykłym olejem silnikowym. Nabrałem wprawy. Poszczerbiłem noże 2", ale udało mi się je przeszlifować i nacinają lepiej od nowych - zwiększyłem kąt cięcia. Teraz walczę z naczyniem wzbiorczym ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jachtach morskich pokłady wykładane są drewnem - najczęściej tekowym. Jachty pływają w różnych warunkach atmosferycznych, od tropików po Morze Północne (brr) Drewno raz jest suche, a raz namoknięte. Raz się kurczy, a raz rozszerza - dlatego deseczki układa się pozostawiając pomiędzy nimi szczeliny wypełnione plastyczną masą. Im szersze deski tym szczelina musi być większa. Taki parkiet można położyć w domu na podłogówce - z tych samych powodów - wysychanie i kurczenie w zimie gdy grzejemy i odwrotnie w lecie. Taki parkiet nazywa się potocznie pokładowy, bo wygląda podobnie. Najlepiej oczywiście dać drewno tekowe olejowane, ale ja lubię eksperymenty i w jednym pomieszczeniu dla próby kładę merbau lakierowany fabrycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam co do parkietu okrętowego czy też pokładowego ged ma świętą rację..z tym ogrzewaniem jest to wskazane, ale akurat w teaku tylko przy dużych elementach rzekłbym, ze nawet bardzo duzych..w mniejszych do 60cm długości i gr 15mm spokojnie nie trzeba

 

Merbau olejowany fabrycznie..hmmm ipowood?jeśli tak to na nim jest olej timbermanna..trzeba bezwzględnie jeszcze raz zaolejować..

 

Dobry dzien 8)

 

p.s przesuniecia masz za małe na zdj..musi być przesunięcie minimum takie jak szerokość deszczółki w tym przypadku zdaje sie 90mm..(bądź 70mm) ne umiem skalować zdjecia :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, ciekawe informacje czytam o parkiecie na podłogówce - to mnie zainteresowało. Masz jakieś fotki?

 

A tak w ogóle to wpadłam z życzeniami, bo obawiam się, że jak wpadnę w wir kuchennej pracy to później nie zdążę :lol:

 

W Betlejem na sianku Zbawiciel sie rodzi,

niech Wam jak najlepiej w zyciu sie powodzi,

Zas w Nowym Roku o kazdej godzinie,

niechaj nic co dobre Was w zyciu nie minie.

http://img120.imageshack.us/img120/6270/elfikih2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.murbeton.h.win.pl/murator/DSC04959-800.jpg

 

Wczoraj i dzisiaj "człowiek" wyprodukował takie oto okna i drzwi tarasowe, drzwi będą się otwierać, a okna to fiksy. Zamiast szyb dwie warstwy folii, zamiast meranti sosna poszalunkowa. Do czasu zamontowania okien Igies&Igies będą musiały wystarczyć.

 

http://www.murbeton.h.win.pl/murator/DSC04926-800.jpg

Daglezje wyglądają bajkowo, a okna wspaniale jak na poszalunkowe :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...