Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika Ged'a


Teska

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To raczej jakas eklektyczna, dziwaczna h y b r y d a .........gdzie w dworach polskich byly okragle okna jak w kajucie i takie dziwaczne, nieproporcjonalne portyki z b a l k o n e m - ! ! ! o , ludzie..........zreszta jesli jest to ten sam dwor , ktory ogladalam na zdjeciach w internecie - 50 km od Poznania - to renowacja n i e u d a n a .....

 

Zmieniono ksztalt okien - byly polokragle zakonczenia, zmieniono portyk, zlikwidowano dwie kolumny, znieksztalcono p r o p o r c j e ............ .wcale nie piekny - raczej mocno pretensjonalny.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

opowiedz coś więcej o tym kleju do siatki "caparol"

Tak myślałem coby na jesieni samemu ocieplić i zaciągnać klejem a kiedy czas i fundusze sie znajdą wziąłbym ekipę do tynku - to trza sprawnie i w jeden dzień całą ścianę

 

po ile ten klej bo na allegro jakiś drogi 40 za worek?

 

bo tak to ciekawa opcja - troche pigmentu i można mieć kolor a nie szarą ścianę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej jakas eklektyczna, dziwaczna h y b r y d a .........gdzie w dworach polskich byly okragle okna jak w kajucie i takie dziwaczne, nieproporcjonalne portyki z b a l k o n e m - ! ! ! o , ludzie..........zreszta jesli jest to ten sam dwor , ktory ogladalam na zdjeciach w internecie - 50 km od Poznania - to renowacja n i e u d a n a .....

 

Zmieniono ksztalt okien - byly polokragle zakonczenia, zmieniono portyk, zlikwidowano dwie kolumny, znieksztalcono p r o p o r c j e ............ .wcale nie piekny - raczej mocno pretensjonalny.....

Dworek, który tak krytykujesz nie został zamieszczony celem wskazania jego negatywów, ale jako prezentacja boniowania - chyba coś takiego Ged ma na myśli. Forma budynku nie ma tu nic do rzeczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

opowiedz coś więcej o tym kleju do siatki "caparol"

Tak myślałem coby na jesieni samemu ocieplić i zaciągnać klejem a kiedy czas i fundusze sie znajdą wziąłbym ekipę do tynku - to trza sprawnie i w jeden dzień całą ścianę

 

po ile ten klej bo na allegro jakiś drogi 40 za worek?

 

bo tak to ciekawa opcja - troche pigmentu i można mieć kolor a nie szarą ścianę :)

 

 

Fakt - ten klej jest bardzo drogi, wiosną 2007 kosztował ponad 50 zł. Ale! ja go kupiłem coś koło 15 zł za worek, normalnie - na fakturę w składzie, w trochę dziwnych okolicznościach. Szukałem tego kleju - nawet do nich telefonowałem. Kilka dni później całkiem przypadkiem zgadałem się ze znajomymi którzy ocieplali dom i spytali czy potrzebuję klej - okazało się że to poszukiwany caparol za 1/4 ceny! - do dziś nie wiem dlaczego. Może caparol obniżył cenę na kilka palet w celach promocji, może skład chciał się go pozbyć (nie był przeterminowany) Teraz klej ma prawie trzy lata i nie jest zbrylony! Kleiłem siatkę różnymi klejami - po 3 miesiącach składowania przestawały nadawać się do użytku.

Klej jest rewelacyjny! Kupiłem w Castoramie żółty barwnik do barwienia betonu (19 zł za 1 kg) bardzo precyzyjnie odważam 100g na 1 worek kleju i wychodzi piękny kolorek. Myślę aby ścianę przed zimą zaimpregnować (są do tego specjalne preparaty) a tynki robić później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej jakas eklektyczna, dziwaczna h y b r y d a .........gdzie w dworach polskich byly okragle okna jak w kajucie i takie dziwaczne, nieproporcjonalne portyki z b a l k o n e m - ! ! ! o , ludzie..........zreszta jesli jest to ten sam dwor , ktory ogladalam na zdjeciach w internecie - 50 km od Poznania - to renowacja n i e u d a n a .....

 

Zmieniono ksztalt okien - byly polokragle zakonczenia, zmieniono portyk, zlikwidowano dwie kolumny, znieksztalcono p r o p o r c j e ............ .wcale nie piekny - raczej mocno pretensjonalny.....

Dworek, który tak krytykujesz nie został zamieszczony celem wskazania jego negatywów, ale jako prezentacja boniowania - chyba coś takiego Ged ma na myśli. Forma budynku nie ma tu nic do rzeczy :wink:

 

Ciekawa fotka - daje dużo do myślenia.

 

Brązowe blaszane parapety do jasnych profili podparapetowych i dookoła okiennych nie pasują. O takich myślałem, ale teraz przekonałem się, że trzeba pomyśleć o czymś innym.

 

Nad oknami w profilach brak zwornika - monotonia.

 

Inny kolor profili i elewacji - przy tego typu zdobieniu lepszy jest jednolity.

 

Brak pionowych nacięć (efekt kamiennych bloków)

 

Niepoprawny sposób połączenia boni i profili okiennych - górny profil powinien kończyć się dokładnie we wgłębieniu boni. Tak samo parapet - górna płaszczyzna parapetu musi wychodzić z wgłębienia.

 

Pomieszanie form - owszem ja bym to nazwał eklektyczno neo klasycystyczna

 

Proporcje - pierwsze wrażenie - za niski dach. Ale ! zdjęcie mogło być robione z bliska z krótką ogniskową - daje to przerysowania pierwszego planu i zmianę proporcji w pione (patrzysz od spodu i zbliżając się do budynku przestajesz widzieć dach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się bardzo podoba taka elewacja:lol: Portyk będzie w trochę zmieniony , a reszta......? Całkiem możliwe ,ze zostanie w takiej postaci ,tylko otrzyma odpowiedni kolorek -złamanej bieli

 

 

 

 

http://img44.imageshack.us/img44/8789/p1010768.jpg

 

http://img197.imageshack.us/img197/4058/p1010769x.jpg

:lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak......problemem sa kolumny - powinny sie jednak chociaz troche optycznie zwezac ku gorze ...

 

- jesli polokragle zakonczeie drzwi to ten motyw powinny powtorzyc okna

 

- cos jest nie tak z proporcjami - okna sa zbyt wysoko i za blisko linii dachu, portyk za wysoki.........

 

Ged, chcialabym zeby na Twoim domu mozna bylo zawiescic oko - stad moje zainteresowanie - wbrew pozorom - naprawde zyczliwe. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak......problemem sa kolumny - powinny sie jednak chociaz troche optycznie zwezac ku gorze ...

 

- jesli polokragle zakonczeie drzwi to ten motyw powinny powtorzyc okna

 

- cos jest nie tak z proporcjami - okna sa zbyt wysoko i za blisko linii dachu, portyk za wysoki.........

 

Ged, chcialabym zeby na Twoim domu mozna bylo zawiescic oko - stad moje zainteresowanie - wbrew pozorom - naprawde zyczliwe. 8)

 

 

W dzisiejszych czasach gdy brak miejsca i funduszy ogranicza w znaczący sposób wielkość budynku jest problem z zachowaniem właściwej proporcji bryły i wszelkich jej detali. głównym problemem jest stosunek wielkości dachu do wysokości ścian. Najlepiej 2:1 przy wysokości ściany 3 m dach powinien mieć 6 metrów wysokości - przy małej szerokości budynku i kącie nachylenia połaci 38-45 st. wychodzi dach kopertowy bez kalenicy. Aby dom wyglądał dworkowo szerokość ściany frontowej musi być większa od 20 metrów!

 

... cd później bo mnie rodzina na śniadanko woła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na p ro p o r c j a c h polegal u r o k dworkow.

 

Zwezajace sie kolumny nadawaly lekkosci ciezkiej bryle, takie samo estetyczne zadanie pelnilo symetryczne rozmieszczenie okien , powtarzalnosc detali architektonicznych nadawala calosci wrazenie uporzadkowania i spokoju.........

 

Ged, ty masz wzrok jak jastrzab - ja to widze dziwaczna budowle na tym zdjeciu, bez proporcji i uroku osobistego i tyle......a ty te wszystkie szczegoly, parapety itp , no, no ............... wiracha z ciebie :D

 

Ged, jesli brak miejsca i funduszy to po cholere porywac sie na dworek ? :o

 

Ja sie nie porywam bo jestem c h l o p s k a wnuczka i l u m p miejski, i nie mam pretensji do szlachectwa , ale jak ktos sie porywa to niech to zrobi, kurna z sensem........tak uwazam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na p ro p o r c j a c h polegal u r o k dworkow.

 

Zwezajace sie kolumny nadawaly lekkosci ciezkiej bryle, takie samo estetyczne zadanie pelnilo symetryczne rozmieszczenie okien , powtarzalnosc detali architektonicznych nadawala calosci wrazenie uporzadkowania i spokoju.........

 

Ged, ty masz wzrok jak jastrzab - ja to widze dziwaczna budowle na tym zdjeciu, bez proporcji i uroku osobistego i tyle......a ty te wszystkie szczegoly, parapety itp , no, no ............... wiracha z ciebie :D

 

Ged, jesli brak miejsca i funduszy to po cholere porywac sie na dworek ? :o

 

Ja sie nie porywam bo jestem c h l o p s k a wnuczka i l u m p miejski, i nie mam pretensji do szlachectwa , ale jak ktos sie porywa to niech to zrobi, kurna z sensem........tak uwazam. :D

 

Aby wybudować dworek braknie kasy z kumulacji w totka. Aby wybudować dworek trzeba znaleźć miejsce. Aby wybudować dworek trzeba znaleźć architekta artystę i ludzi którzy to zrealizują.

Dzisiejsze dworki ... nie ma ich wiele...

Turowa Wola

Ludwinów

Cała reszta to Gargamele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...