Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika Ged'a


Teska

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Grubszy wypala dziury w styropianie. Cienki się nie przepala, bo ustawia się jego temperaturę na granicy topienia styropianu. Daleko jeszcze do granicy przepalenia - bardzo daleko. Musi być płynna regulacja mocy - ja mam autotransformator laboratoryjny - taki jak w szkołach na lekcjach fizyki, techniki służy do eksperymentów. Przynajmniej w naszym technikum takie były - kupiłem go parę lat temu na allegro. Bardzo przydatny. Ale !!!!! jest bardzo !!! niebezpieczny - źle podłączony podaje na drut 230 V !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace będą postępować coraz wolniej, bo zaczynam myśleć trochę intensywniej o zarabianiu kaski. Elewacja ... niestety wymaga poświęcenie gigantycznej ilości czasu i pewnego rodzaju otępienia umysłowego ..... nie mogę sobie na to pozwolić. Prawdopodobnie dokończv wszystko jakiś człowiek.

 

Jerzy !!! Nie było mnie na budowie jeden dzionek i to akurat wtedy gdy byłeś w okolicy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dlaczego nic o tym nie wiedziałem :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: mielibyśmy wiele do pogadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutno mi. Pogoda taka...

 

Zmieni sie na lepsza ......

 

Mialam posadzone 70 krzcazkow pomidorow .......i co ? i mamy zaraze ziemniaczana w calym stanie na pomidoroach .......dokladnie ta sama jaka mieli Irlandczycy prawie dwa wieki temu gdy im kartofle padly.....

 

Liscie schna, owoce gnija od spodu albo pokazuja sie na nich czarne plamy ...wszystko trzeba wykopac, wrzucic w dol i........zakopac.

 

Tyle pracy, tyle nadzieii na salatke z cebule i bazylia !

 

Nic to. W przyszlym roku bedzie lepiej. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy !!! Nie było mnie na budowie jeden dzionek i to akurat wtedy gdy byłeś w okolicy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dlaczego nic o tym nie wiedziałem :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: mielibyśmy wiele do pogadania.

 

Zwiedzałem okolice z koleżanką, jak bym się z Tobą rozgadał to by był koniec wycieczki i bym u niej podpadł:-)

Samochodem mam do Ciebie pół godziny - chętnie wpadnę pogadać, byle nie była to niedziela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pół miliona? tylko tyle?

ja bym od razu milion - starczy na dłużej :)

 

a tak poważnie to jeśli ty też na poważnie to mam pomysł - pisz w dzienniku poczynania z "zarabiania" - będzie to swego rodzaju podręcznik przedsiębiorcy 8)

 

pozdrawiam

 

ps. a co do wpisu z rozpisanymi kolankami zlewozmywaka garażu to życzę powodzenia :) ja miałem zamiar wpisywać wszystkie kwoty wydane na dom co do złotówki - efekt - sterta faktur czeka na wpisania i zastanawiam się czy nie walnać ogólnej "kwoty" :-?

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pół miliona? tylko tyle?

ja bym od razu milion - starczy na dłużej :)

 

a tak poważnie to jeśli ty też na poważnie to mam pomysł - pisz w dzienniku poczynania z "zarabiania" - będzie to swego rodzaju podręcznik przedsiębiorcy 8)

 

pozdrawiam

 

ps. a co do wpisu z rozpisanymi kolankami zlewozmywaka garażu to życzę powodzenia :) ja miałem zamiar wpisywać wszystkie kwoty wydane na dom co do złotówki - efekt - sterta faktur czeka na wpisania i zastanawiam się czy nie walnać ogólnej "kwoty" :-?

 

powodzenia

 

Na razie pół miliona wystarczy - jeszcze by się nie udało i byłby wstyd. Poczynania z zarabiania ... eeee .... no ... ten tego ... raczej owiane tajemnicą, ale co jaki czas mogę rzucić procent realizacji dzieła :D

Wpisywać wydatki budowlane ???, nieeee ... nie da się, mnie chodzi o prace które się wykonało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daglezje mam od lokalnego chłopa który kilka lat temu założył plantacje różnych dziwnych roślin. Ma syna w stanach i dostęp do nasion na funty - jak mówi. Pół funta nasion daglezji to parę tysięcy drzewek - sprzedawał je potem po 1zł50gr gdy w szkółkach takie same były po 15 zł - kupiłem wszystko co miał. Spytam może ma nową dostawę, ale pamiętam że na świerki się przerzucił bo lepiej schodziły. Daglezja jako pojedyncze drzewo nie jaest taka ładna.

 

Żona - cóż życie nie polega na siedzeniu w gotowym domu - bo co wtedy robić? od siedzenia się hemoroidy robią - ważne jest dążenie do celu. Gdy skończymy ten dom bierzemy się za następny identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, następny. ja to myślę, że wpierw będę wnuki chować niż następny budować. Choć teraz to już wiem, że zanim wbiję szpadel w ziemię- absolutnie wszystko będzie zaplanowane. Choć od dzisiaj to ja robiłam za możg na budowie, bowiem wymyśliłam aby na klej kleić listwy z elektryką. Uczę się :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...