Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika Ged'a


Teska

Recommended Posts

Witaj Ged. Z zainteresowaniem przeglądam historię twojej budowy i co rusz wracam do niektórych jej wątków, jak nawodnienie ogrodu, ogrzewanie domu i inne. Jednakowoż najmocniej zwrócił moją uwagę twój pomysł - jakoś słabo zauważany na forum - na rozdzielenie kanalizy na tę z WC (szambo) i z całej reszty jak umywalki, prysznice, kuchnia kierowanej do przydomowej oczyszczalni ścieków. Pisałeś o tym w dzienniku jako o pewnym zamiarze, ale w jakimś innym wątku forum znalazłem twoją wypowiedź, która świadczy o tym, że takie rozwiązanie już wdrożyłeś. Pomysł wydaje mi się znakomity a przy tym... elegancki - jeśli to określenie ma tu zastosowanie :D

Wiem jedno, gdy będę budował zrobię tak samo. Moja działka ma 1,2 ha więc z miejscem na stosowne instalacje problemu nie będzie.

Pisałeś o tzw. ekologicznych środkach czystości, proszkach do prania itp. jako niezbędnym warunku prawidłowego funkcjonowania POŚ itd. Byłbym wdzięczny gdybyś nieco rozwinął temat w odniesieniu do inst WC i pozostałej, i jak się one sprawują obecnie. Wiem, wiem, nie są to zagadnienia, w które należy wnikać zbyt intensywnie w swobodnej pogawędce, ale pomysł zbyt dobry, by go zbyć ot tak. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ten Roznow to ladny . Raczej chyba juz podchodzi pod palac niz dworek.

 

Ale portyk mimo, ze ogromniasty nie robi wrazenie " przyciezkiego " bo ma

 

drugi rzad mniejszych okien nad pierwsza linia duzych .

 

No i na pierwszym pietrze okna sa wyjatkowo " smukle " .

 

Aha, i przyjrzalam sie jeszcze - portyk nie jest ani za bardzo przyklejony do bryly

 

ani za bardzo wysuniety - proporcje graja - przyjemnosc dla oka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zdjęcia ...

Do 20 października nie będzie w dzienniku fotek. Serwerek przekroczył wszelkie limity transferu, a musi być teraz wykorzystywany w innych celach - poniekąd budowlanych - zarabia kaskę :D

Po 20 listopada powoli zaczniemy budowanko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Cierpliwości ... jeszcze mi do obiecanego 0.5 Ggr trochę brakuje :D a bez tego nie da się budować. Ja mówię całkiem poważnie. Na budowie kompletny zastój, absolutnie nic się nie dzieje, więc nie ma o czym pisać. Myślę że po nowym roku coś ruszy, a na pewno po 15 marca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witaj

Jakiś czas temu czytałam dziennik i komentarze.

Jestem pod wrażeniem domu i Twojego zaangażowania i determinacji w dążeniu do wyznaczonego celu.

Szkoda tylko, że zdjęcia są niewidoczne.

Pisałeś o czereśniach słodkich i dużych z Twojego ogrodu... pamiętasz jaka to odmiana?

Szkoda, że nie widać twojego grodu... znowu niewidoczne zdjęcia :cry:

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia i zdrówka dla Ciebie i Całej Twojej rodziny.

Arnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości - akcja zarabianie pieniędzy na budowę trwa - każda chwila cenna, a i tak się nie wyrabiam - chciałbym być bezrobotnym i nie mieć tylu pomysłów ... ech ... żeby tylko część z nich zrealizować ... nie mam nawet czasu na odpowiadanie na prywatne wiadomości :-) Jeszcze tylko 120 dni i wracam do świata normalnych...

 

 

Czereśnie - zastałem już posadzone i nie wiem jaka odmiana - na pewno bardzo wczesna bo dojrzewają w pierwszym tygodniu czerwca.

Ocieplenie trumny - popracuje nad fotkami to będzie widać ...

Maszyna do granulowania - rozmontowana, ale poszukam starych fotek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...