Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika Ged'a


Teska

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 5 months później...

Znaczy się - szykuje się imprezka. Na południowy zachód ode mnie (jakieś 300m) coś się zaczęło budować. Dzisiaj dostrzegłem coś żółtego pomiędzy drzewami - ytong? To Ty Agati? Zelków? Gacki? Górska?

 

Sonika - troszkę więcej szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekna dzialka :) Wiedze tez, ze rosna na niej drzewa, czy to jakies drzewa owocowe? Jak planujesz zagospodarowac taka przestrzen? Szukam "nadchnienia", bo nasza dzialka ma 77 arow, z czego 1/3 to sad owocowy. Zrobilismy narazie dopiero droge dojazdowa 90 metrow i czekamy na pozwolenie, podobno ma byc juz 18 maja. Dlatego pilnie bede sledzic twoje dalsze dzialanie na dzialce. Zycze powodzenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokładnie to samo ale na 49a. 1/3 to sad owocowy. Większość to czereśnie, trochę młodych jabłonek, grusz i śliwek. Ponadto porzeczki, maliny, jeżyny borówki ... Na następnej 1/3 dosadziłem ponad 50 jabłoni i grusz. (po 1-2 odmiany - tak dla zabawy) Plan ... mieć na działce każdy rodzaj owocującego drzewa, krzewu. Na jesień mam zamówione stare odmiany jabłoni, grusz i śliwek. Dzisiaj tych jabłek nie ma w sklepach. Pamiętasz smak Koszteli, Kantówki, Kronselki?. Odmian z przed 20 lat już nie ma. Nie ma Starkinga, Mekintosza. Mój ojciec miął sad. Drzewa pamiętały pierwszą wojnę światową. Dlaczego owocowe? - bo drzewko owocowe jest żywe. Wymaga opieki. Cieszysz się kiedy się budzi, kwitnie, daje owoce. Coś Ci to drzewo daje. Iglak, krzew ozdobny - jest martwy - nie ma duszy. Pod drzewami oczywiście krzewy owocowe i trawka ogrodowa koniecznie z chwastami. ... ??? Widziałeś pięknie utrzymane trawniki przy restauracjach Mac Donalda? czasem podchodzę i macam czy przypadkiem ta trawa nie jest z plastiku :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare odmiany zamówiłem w szkółce w mojej wsi. Oni je sami szczepią na zamówienie, albo sprowadzają od znajomych z innych szkółek. ISK Skierniewice prowadzi jesienią sprzedaż wysyłkową. W wyszukiwarce po wpisaniu "stare odmiany" można znaleźć kilka szkółek sprzedających drzewka i zrazy.

Bogus w Krakowie nasz "stadion" nazywamy "tandeta" :) - nie pomyślałem o tym - sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzam. Wyobraź sobie pofałdowaną płaszczyznę w formie kwadratu 50x50m. Rogi tego kwadratu usytuowane są na wysokościach: 0, 30, 120, 80 cm Wewnątrz tej płaszczyzny są górki i dolinki na wysokość i głębokość +- 30cm. Aby trawnik był płaski i nachylony trzeba go wyrównać z dokładnością sądzę 2-3 cm, Czyli w dołki powsypywać ziemie z górek. Dołki i górki są różne w różnych miejscach. Ponadto rosną tam drzewka różnej wielkości - malinki, porzeczki. agresty i chwasty. Na oko widać gdzie jest górka, a gdzie dolinka. Lokalnie z górki wsypałem w najbliższy dołek, ale okazało się, że z tej zmniejszonej górki i zasypanego dołka jest górka względem innego miejsca i trzeba było wszystko przenosić w inny dołek. Syzyfowa praca...Oczywiście mógłbym wziąć firmie, albo geodetę, ale nie wezmę, bo straciłbym całą przyjemność z tej pracy.

 

Mój nick ... jest z czasów gdy w eskadrze asów lotnictwa wirtualnego latałem na Spitfire MK V :-) Nie wiem czy ma coś wspólnego z Krogulcem. To był chyba jakiś bohater powieści fantazy, ale nie jestem pewien. Ważne że był krótki, bo w czasach moich walk nie było radia i trzeba było rozmawiać za pomocą dalekopisu. Ostrzeżenie skrzydłowego brzmiało: "ged66" zamiast "Krogulec masz bandytów na ogonie" :-) Zanim by to napisał, a ja przeczytał, byłbym trzy razy trup :-)

 

Ivonesca - te miastowe nie zwyczajne do babrania się w błocie. Powoli, powoli przywyknie. Czy stanie się coś dziecku małemu 1,5 r. jak się ziemi naje? Raz w roku, czasami dwa razy nasze koty dostają tabletkę na odrobaczanie. To samo dostaje nasze starsze dziecko (piaskownica .. fe). Chyba przyjdzie czas na młodsze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...