Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom Ani i Marcina - Gabinet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 856
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niesety mój architekt juz nie pracuje w zawodzie, teraz jesz szefem Wydziału Architektury :)

Jesli chodzi o moją wpołpracę z architektem to była ona dość nietypowa. Po prostu przyszedłem do niego z gotowymi, rozrysowanymi planami pieter i elewacjami, a on wprowadził parę poprawek (co nazywał tworzeniem koncepcji), przełozył na język konstrukcji. Nie mogł się biedak za bardzo wykazać :(

Moim zdaniem najwazniejsze jest miec maksymalnie sprecyzowane wymagania. Najlepiej pokazać odpowiadające nam rozwiazania z innych projektów.

Żeby dac Ci wyobrażenie mojego wariactwa, jak to nazywała żonka, powiem że zanim poszedłem do architekta spędziłem ponad 2 miesiące na przejrzeniu, analizie innych projektów i konstrukcji własnego ;)

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dac Ci wyobrażenie mojego wariactwa, jak to nazywała żonka, powiem że zanim poszedłem do architekta spędziłem ponad 2 miesiące na przejrzeniu, analizie innych projektów i konstrukcji własnego ;)

 

My już rysujemy ponad rok, mamy rozrysowany domek aż do przesady... Gdy zobaczyliśmy ten projekt, to bardzo nas uderzyło podobieństwo do naszego (wielka szkoda dla nas z tym architektem). Nasz różni się od Waszego, u nas jest inaczej: wiatrołap jest kawdratem, przed wejsciem daszek + filar, drzwi wejściowe są cofnięte w podcień, pomieszczenie gosp. z oknem od frontu i jest większe + piec; schody dwuzbiegowe; wc mniejsze bez prysznica; salon jest głębszy z bocznym wyjściem na taras (zadaszony); tam, gdzie u Was zbiegają się dwa okna narożeni mamy przewidziany blat z komputerami i jakiś regał; kominek mamy w innym miejscu, narożny przy kotłowni i garażu; Wasza kotłownia to nasze pom. gosp. dostępne od zewnątrz, zadaszony taras przed nią na drewno kominkowe; chcemy ogrzewanie kominkowe. Na poddaszu niemal tak samo, tylko my mamy w miejscu pralni mała łazienkę z garderobą, a w miejscu garderoby dodatkowy mały pokój. Wymiarami dom jest podobny, nasz trochę dłuższy. Dach czterospadowy, bez balkoników u góry, inna elewacja. Nasza działka ma 2500m, zastanawiamy się nad powiększeniem pomieszczeń. Właśnie zaczynamy się rozglądać za architektem, przymierzamy się do budowy wiosną.... Ale trochę nas to przeraża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Serdecznie gratuluję ładny domek a wnętrza jeszcze bardziej mi się podobają. Jeżeli można prosić o odpowiedz na pytanka: jakiej głębokości (od ściany do środka łazienki) jest ten drewniany blat w dużej łazience w który jest wpuszczona umywalka i czy każdy blat można tak wyciąć? W jaki sposób ten blat jest przymocowany do ściany i do tego "słupa"? Jaki wymiar ma ta umywalka a może jaki to model i firma? Czy nie byłby to problem żebyś umieścił jeszcze zdjęcie tego blatu przy tym "słupie"(obudowie komina) z jednej i drugiej strony?

Z góry dziękuję Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...