Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom Ani i Marcina - Gabinet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 856
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Paty

Murki ogrodzeniowe otynkowane są tynkiem mozaikowym, tym samym co podmurówka

Misiak

Co za spostrzegawczość !! Niestety za ocieplenie płaciłem jak inni :)

Co do zdjęc to poszukaj na wcześniejszych stronach, są tam ujęcia z każdego pokoju[/b]

 

 

takim granulkowanym - też tak planuję zrobic na swoim ogrodzeniu a zastanawiałam się czy robic z daszakami , po waszych prezentacjach okazuje sie że to super wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - w końcu doczekałam się Twojego ogrodzenia :D Jest super :D

 

I oczywiście mam kilka pytań:

Z czego są czapy na stupkach i czy też otynkowane są tynkiem mozaikowym co słupki? Jakiej wyskokości masz słupki? I jakiego drewna użyłeś na sztachety i jaką bejcą są pomalowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za spostrzegawczość !! Niestety za ocieplenie płaciłem jak inni :)

Co do zdjęc to poszukaj na wcześniejszych stronach, są tam ujęcia z każdego pokoju[/b]

 

wiem dlatego mam zapisane na dysku aby ciagle do nich wracac ;)

poprostu rysuje dsobie wizje i brakuje mi paru detali

naprzyklad ujecia z jadalni obok stolu na salon i z tego samego miejsca na jadalnie i kuchnie

z salonu naroznika przy oknie na salon i jadalnie

domek jest zajebisty

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesco

Sztachetki mają szerokość 15 cm i grubość 2,5 cm

Mocowane są do słupków za pomocą aluminiowych kątowników

 

Maluszku

Czapy na słupkach wylane są z betonu przy pomocy drewnianych form. Też są otynkowane tynkiem mozaikowym. Słupki mają wysokość 125 cm + czapki.

Cała konstrukcja przesła była zamawiana w całości u stolarza. Jest ona zrobiona z drewna sosnowego polmalowanego lakierobejcą Bondex REDWOOD cośtam (do kupienia w Castoramie)

 

misiak

Zdjęcia dorobię i opublikuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - te czapy jakiej są grubości? Ze zdjęcia wynika, że są płaskie tak? Czy nie obawiasz się, że po jakimś czasie będzie z nich tynk obłaził?

Teraz jesteśmy własnie na etapie szukania czap na słupki i Twoje rozwiązanie bardzo mi się podoba :D

 

A czy mógłbyś zrobić zdjęcie z bliska sztachet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesco

Sztachetki mają szerokość 15 cm i grubość 2,5 cm

Mocowane są do słupków za pomocą aluminiowych kątowników

dzięki piękne za odpowiedź :-) bardzo podoba mi się Wasze ogrodzenie...i szczerze powiedziawszy zastanawiam się czy można ew. skopiować pomysł? 8)

2,5 cm to chyba niezła decha....czy dobrze mi się wydaje że sztachetki (znaczy się te elementy pionowe) są umieszczone w wyfrezowanych częściach poziomych? czy są jakoś inaczej przymocowane? i jeszcze jaka jest długość przęseł?

pozdrawiam

PS.

dziś doczytałam sobie cały wątek - a przede wszystkim pooglądałam zdjęcia - gratuluję pięknego domu! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiuj, kopiuj, cała przyjemnośc po naszej stronie ;)

Poziome dechy mają aż 4 cm grubości i gwarantują stabilnośc rozwiązania

Sztachetki są umocowane na pióro i wpust.

Przęsła mają od 2,5 do 2,7 m

Pozdrawiam

Marcin

dzięki :lol: :lol: :lol:

właśnie wczoraj był u nas gość od ogrodzenia -będzie robił nam słupki metalowe (bo nie chcemy murowanych) i miały być pomiędzy tym sztachetki zwykłe proste, ew. przęsła miały być podcięte-wypukłe.....ale kazałam mu zaczekać, bo zobaczyłam Wasz płot, który mnie zauroczył :D :D :D :D

poprosze jeszcze szerokość poziomych dech

 

to nasz domek w oczekiwaniu na ogrodzenie:

 

http://foto.onet.pl/upload/36/50/_616693_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...