Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom Ani i Marcina - Gabinet


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 856
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

witam

skrycie przeglądam Wasz domek od dosyć dawna, ale postanowiłam się ujawnić, żeby dołączyć do pochwał nad urządzonym domkiem. Piękny gratuluje.

 

Niedaleko mieszkamy bo na Brzęczkowicach i jesteśmy na etapie szukania ekipy do wykończeń a że myśleliśmy o takich ciekawych rozwiązaniach jak wy macie na sufitach w salonie i kuchni chciałam się zapytać czy robiła je Wam jedna ekipa i czy ew. moglibyście ich polecić?

 

Jaką mieliście wysokość "na salonach", my mamy teraz 2.60 - 2.65 na gotowo ma być 2,55 i boję się czy nie będzie za nisko jak powymyślamy takie nie wiem jak je nazwać "uskoki"??? na sufitach.

 

No i barierka pierwsza klasa nie wiem czy był już gdzieś podany wykonawca/producent, ale jeśli można powtórzyć to byłabym :D

a czy szanowna gospodyni ma dużo odcisków do wycierania na barierce??

 

no widzicie nie warto za długo się ukrywać bo potem nie widać końca w moim pisaniu i pytaniach

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidio

Sufity podwieszane robiła ta sama ekipa co całą resztę domu. Niestety oni zajmuja się głównie "cięzką" budowlanka, sufity zrobili niejako przy okazji.

Co do wysokości to salon ma około 2,65, natomiast w miejscach obniżonych schodzi do 2,35. Miałem co do tego pewne obawy, tym bardziej, że obniżenie ma dodatkowo ciemny kolor; na szczeście wyszło ok.

 

Barierka była wykonywana przez firmę z Siemanowic - telefon 0509413419.

Odciski palców nie są problemem - przynajmniej nie zauważyłem żeby były :)

 

gosiu

To pokarbowane na ścianie to tynk strukturalny wykonywany osobiście przez nas. Zamieszczam powiększenie, może trochę rozjasni temat. Po nałożeniu tynku, najpierw były wykonywane poziome pasy zębata packą, a potem przerwy - małą płaską packą.

 

http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/tynk_syp.jpg

 

Dodatkowo pojawił się dywan w sypialni. Nie było mu łatwo - dopiero trzeci z kolei został z nami na stałe ;)

http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/dywan.jpg

... oraz szafki łazienkowe

http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/szafki_laz.jpg

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic tylko pozazdrościć, widać u Was dopracowane szczegóły, nas to dopiero czeka ale nie wiem czy jak będziemy na tym etapie będziemy mieli siły i czas żeby aż tak dopieszczać swój domek.

Najlepiej to chciałabym żeby ktoś zrobił nam projekt wnętrz i to duuużo wcześniej nim przystąpimy do prac wykończeniowych, wtedy miałabym więcej czasu na np zrobienie mebli pod wymiar i indywidualne zamówienie ( o ile znajdziemy dobrego stolarza :wink: ) i przemyślenie pewnych rozwiązań. Już myślałam że udało nam się znaleźć idealnego architekta ale jakoś tak nas trochę olał, a nie lubię jak na dzień dobry mnie się tak traktuje i z reguły szukam kogoś innego, ale jak na razie poszukiwania spełzają na niczym, nie znalazłam nikogo odpowiedzialnego, któremu mogłaby powierzyć nasz domek :cry:

Czy Wy wszystko sobie wymyśliliście sami czy ktoś Wam pomagał?

A przy okazji czy można z podjechać i z daleka pooglądać Wasz dach (jesteśmy na etapie wyboru dachówki i zastanawiamy się nad tym kolorem). Co prawda często przejeżdżamy przez Wesołą (nawet na zakupy do Domaru :) ) ale nie wiedzieliśmy po drodze Waszego domku.

O jeny ale się znowu rozpisałam, mówiłam nie wpuszczać mnie na forum :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lidio

 

Projekty wnętrz (o czym pisałem już wielokrotnie ;) ) to nasze "dzieło", oczywiście inspirowane podglądactwem.

 

Zapraszamy do oglądania dachówki. Nasz dom mieści przy bocznej przecznicy Morgowskiej jakieś 100-200 m od początkun ulicy od strony Granicznej.

 

Aleks

 

Kolory okien drewnianych różnią się od siebie zasadniczo, nawet jeśli mają ta samą nazwę. W naszym wypadku są to okna z firmy TIS Kobiór malowane w kolorach: 1-sza warstwa teak, druga warstwa mahoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Piskoch. Witaj w Nowym Roku

 

Jeszcze na pewno śpicie, kiedy podglądam Wasz domek. Samych radości życzę z okazji Nowego Roku. Szczęśliwego zamieszkiwania Waszych cudowności.

 

I żeby nie było tak łatwo (bo jaki pierwszy dzień taki cały rok) pytanie o " wędrującą" roletkę w oknie. Raz jest na górze, raz na dole, a raz pośrodku okna.

Co to jest? Jak się spisuje? I gdzie to się kupuje?

:wink: Jak się wyśpisz, popracuj i napisz proszę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...