Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominek wentylacyjny


ifka13

Recommended Posts

Planuje zrobić wentylację z łazienki za pomocą pustaków wentylacyjnych poprowadzonych w murze ściany (z okrągłym otworem w środku) tylko zastanawiam się jak to wszystko później zakonczymy na dachu? Wstępnie myślałem, że do tego celu służy kominek wentylacyjny z Robena-bo takie pokrycie wybrałem, a na ich stronie piszą, że te kominki służą do odpowietrzania kanalizy, a spotkałem też kilka wątków na tym forum, że obserwowane są zacieki z tych kominów wlaśnie tak wykonczonych. Jaka jest na to recepta? jak powinien wyglądać taki kominek ponad dachówką?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od samego początku tak planuję zrobić, ale trafiłem ostatnio na posta że te kominki po prostu leją do środka- jak długo masz już dach zmontowany? nie ma żadnych niepokojących oznak?

Żadnych.

Ale możesz dla pewności zrobić sobie na giętkiej rurze coś w rodzaju zbiorniczka w zagięciu. Jeżeli będzie się lało to w zbiorniczek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak woda zacina i wpada do rur kanalizacyjnych to problemu nie ma, ale w innym przypadku, jak wleje się tam gdzie jej być nie powinno, problem będzie. Roben ma nowy model kominków z hełmem, przez to woda trudniej dostaje się do środka, ale dalej są to kominki do kanalizacji. Nawet tu na forum ktoś już pisał o skraplaniu się pary wodnej zimą. Syfon na rurze to dobre rozwiązanie awaryjne, bo przez różnicę temperatur woda będzie się tam skraplać zawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...