Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Danfoss VHX-Duo - zespół przyłączeniowy grzejnika i problem.


Martinezio

Recommended Posts

Witajcie ponownie ;)

 

Byłem nabyłem sobie 2 szt takich zestawów przyłączeniowych do grzejników - wyglądają wprost idealnie. Mają tylko jeden "mały" szkopuł: mianowicie mają jakiś niestandardowy imbus do zakręcania zaworu :o Wygląda mi to na pięciokąt, ale to takie maleństwo, a oglądałem to o 2-giej w nocy, więc 100% nie jestem pewny ;) o tej porze różne rzeczy człowiek widzi :lol:, w każdym razie imbus 6-ciokątny się w tym otworku ślizga i nie chce kręcić zaworem.

 

Czy ktoś z Was, drodzy Forumowicze, miał do czynienia z tym ustrojstwem od Danfossa?

Gdzie ew. szukać takich imbusów, bo przeryłem całe alledrogo, oraz gógiela i nic :( Jedyne pięciokąty jakie znalazłem, to star (czy też torx - sam już nie wiem, co jest co, bo tych gwiaździstych to znalazłem też kilka rodzajów :o )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Ok, sprawdziłem i rzeczywiście jest to imbus nr 4 :o

Okazało się w ogóle, że próbowałem kręcić nie tym, co trzeba :oops: :lol:

Swoją szosą trochę mnie dziwią te rowki i zagłębienia w korpusie w kształcie pięciokąta... Pewnie to technologiczne jakieś śruby i dlatego są w nietypowym kształcie, żeby ich juzer mojego pokroju nie rozbroił :lol:

 

Ku potomności: śruba zaworu zlokalizowana jest pomiędzy otworami wejścia i wyjścia wody grzewczej - taki mosiężny pięciokąt z otworem pośrodku, który zakończony jest standardowym dołkiem na imbus nr 4 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...