Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Imitacja elewacji drewnianej


Recommended Posts

Dryvita jeszcze nie robilem niestety.

W firmie bede jutro (sobota do 13), pon i chyba wtorek nie ma mnie w Sierpcu.

A Tak normalnie to zazwyczaj jestem, chyba ze jakies spotkanie albo wyjazd, to wtedy mnie nie ma :)

BTW bedziesz pierwsza klientka lokalna z forum :)

Ale jakby co zawsze mozesz callnac i powiem gdzie jestem :p

 

O tym budnet - panelu nie mam opinii - nie spotkalem sie wiec nie wiem.

w ciagu tygodnia mam nadzieje beda zdjecia z Pyrzyc k. Szczecina, bo to mega fajna elewacja:

- styropian+siatka z klejem + NQG K15

- wełna plus pełny Carbon System na welnie z tynkiem grafitowym w kolorze RAL7016 HBW 6%

- fasada wentylowana z plytami HPL montowana na konstrukcji aluminiowej, z welna wentirock z wykorzystaniem sika tack panel system

- imitacje drewna wklejane z Tiserec'a

 

szkoda, że jutro nie dam rady podjechać. Zadzwonię w przyszłym tyg to jakoś się umówimy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 387
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 months później...

Witam, też planowałem imitację drewna albo naturalne drewno kłaść na elewację. Ale wczoraj widziałem płytki paradyża, bardzo ładna imitacja drewna. Będę je kładł na elewację. Takie wstawki powiedzmy 2.5x2.5m. Czy przy wysokości płyt na elewacji 2.5 metra wystarczy zakołkować przez siatkę styropian?

Ile takich kołków na m2? I czy muszą być metalowe? Waga płytek to około 25kg na m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sie zapoznać z wytycznymi producentów dociepleń - większość ma systemy pozwalające na okładziny ceramiczne, Atlas, Ceresit, Baumit.

Mają jednak konkretne kleje, systemy oraz wytyczne dotyczące wykonania oraz samych płytek. Zwykłe docieplenie może nie wytrzymać takiego obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Witam, wedłóg mnie fajna sprawa z tą imitacją, Oczywiście trzeba też umieć to zrobić. Wygląda to naprawdę realistycznie. Widziałem to na nowo budowanym osiedlu we Wrocku, Deske odbijaly tam trzy firmy i każdej wychodziło to troche inaczej a niektórym wcale, wiec jeśli ktoś ma to wam zrobić to lepiej żeby to już robił wcześniej a nie jakiś z pierwszej łapanki. Deska ta jest trwała, twarda. Interesuje mnie ile kosztuje 1m2 polożenia imitacji deski drivit wood. Może ktoś zechce się podzielić wiedzą?

1448544639610.jpg

1448529414838.jpg

Edytowane przez Wojtyla027
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamierzam iść w kierunku tynku imitującego deskę. Przekonuje mnie bezobsługowość rozwiązania. Nie zamierzam spędzać lata na lakierowaniu lub co gorsza olejowanie ( bo częściej wymagane) ściany.., lato ma w sprzyjających warunkach 12 "weekendów pogody" nie zamierzam tracić jednego na pędzlowaniu. Jest jeszcze trawnik i takie tam... ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
To zapraszam na zakupy materiałów :)

Co do tej imitacji - no pamietam nasza rozmowe... zreszta tak jak opisane w linku powyzej.

Za tydzien mniej wiecej skonczymy tego Tiserec-a i cos powiem na temat tego rozwiazania.

Mozemy Ci zrobic te 20mkw imitacji - nie ma problemu :) w ktoras sobote.

Musimy miec warstwe zbrojaca zrobiona (siatka z klejem) ale tu szczegoly grubosci docieplenia potrzebne sa, zeby sie zlicowalo, albo zeby bylo cofniete

A Dryvit-a mialem robic, ale klient w koncu zrezygnowal na rzecz HPL-a

 

 

Czy można prosić o informacje jak sprawdził się Tiserec? Warto wybrać to rozwiązanie? Czytam....czytam... i dalej nie wiem co zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Widział ktoś na żywo sztachety drewnopodobne? np coś takiego

http://allegro.pl/sztachety-plastikowe-drewnopodobne-ciete-na-wymiar-i6085180619.html

Nadaje się to, jak z jakością i imitacją?

 

Lub też aluminiowe profile malowane w kolorach drewnopodobnych np.

http://www.az-ogrodzenia.pl/nowoczesne-ogrodzenia-metalowe

 

O ile te pierwsze są bardzo tanie, to już drugie kosztują dość słono bo aluminum. Widziałem takie aluminiowe na żywo i fajnie to wygląda, trzeba się przyjrzeć z bliska aby zobaczyć, że to nie drewno. Można by to było użyć na elewacji, tylko cena jest nieopłacalna.

 

Cały czas siedzi mi w głowie wykonanie takiej elewacji ale nie z drewna, i takie gotowe sztachetki (pod wymiar) były by niezłym rozwiązaniem (jeśli jakościowo są ok)

http://budujesz.info//pliki/image/artykuly/elewacje/duze/elewacja-z-desek737.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam,również mamy w planach położenie imitacji drewna.Mam pytanie do qubica. Czy te panele rodeo które jeszcze raz miał zakładane ,nadal są w takim świetnym stanie.Może jest jeszcze jakiś użytkownik który to zakładał.A może ktoś zna poleconego fachowca od nakładania tynku imitacji drewna w łódzkim.Dzięki za ewentualne odp. Edytowane przez adulina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...