Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Imitacja elewacji drewnianej


Recommended Posts

Witam.

Obiecałem producentowi zamontowanych u nas paneli Rodeo, że opiszę wnioski z jego wizyty na budowie.

Generalnie wszystko sprowadza się do tego, że według Pana Darka pod panele dostała się woda, która przez kilkanaście miesięcy dokonywała dzieła zniszczenia pod panelami.

Woda dostać się miała przez niezabezpieczone dziury w miejscu przejścia przewodów elektrycznych przez elewację, a także w miejscu nieprawidłowo wykonanych fug (które częściowo się wykruszyły).

To miało doprowadzić do osłabienia struktury kleju, czego efektem są białe wykwity i odklejanie się paneli.

Czekam teraz na wizytę wykonawcy elewacji, aby zweryfikować wnioski producenta i zastanowić się co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 387
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

piękna koleżanko super to moze wyglądać odrazu po ułożeniu ale zaczynam mieć obiekcje mianowicie dwa domy dalej kolega połozył na elewacji domu jakies 6 mcy temu efekt taki ze raz juz poprawiali bo zaczeło odłazić robiły sie wykwity białe, minął miesiąc po poprawce i znów widzę białe wykwity na łączeniach

ja sobie chyba dam z nimi spokój jednak i zainteresuje sie tym tynkiem cersanitu

może ktoś coś wiecej o nim jeszcze napisać jak t ow realu wygląda i jak kosztowo wychodzi 1 m2 na gotowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wizytę Pana Darka też miałem na budowie :rolleyes:

obecnie przygotowuję się do zdjęcia paneli a właściwie resztek , zamierzam pozostałości delikatnie odkleić ,wszystko wyczyścić i przykleić ponownie. generalnie nie czuję się z tym najlepiej , ponieważ brak konkretnych informacji na co kleić,czy gruntować czy jakoś te panele dodatkowo uszczelniać.

nie wiadomo jaki będzie efekt po następnym sezonie. lekka masakra z tymi panelami.

macie jakieś złote pomysły jak to najlepiej zrobić i czy cała operacja ma szansę powodzenia? czy może rozważyć coś zupełnie innego?

dodam tylko że zaczynam wątpić w ten produkt ponieważ panele nawet które miałem pod parapetem odchodzą w środku długości . co więcej odchodzą również te które od góry były wykończone uszczelniaczem.

dom mam nowy a efekt jest jak po wojnie :( i nie wiem czy ponowny montaż nie skończy się w podobny sposób :bash:

poradźcie jak się z tym uporać :welcome:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qubic a co za panele masz imitujące drewno

dla pocieszenia powiem ze sąsiad te same problemy ma już 3 raz zrywa tylko u niego nico inny problme i uważam ze nie da sobie rady z tym bez prawidłowego montażu, mianowicie położyli mu te panele na "fugę" która pod wpływem warunków np. słońca kruszy sie , pęka ...pojawaijąsie wykwity także dom piekny ale jak po wojnie wygląda

zaczynam chyba dojrzewać do tynku imitującego drewni cersanitu

kurcze ale zeby była możliwość gdzieś go obejrzec w realu... w okolicach wawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rodeo i zaczyna to przypominać prawdziwe "rodeo" i to w dodatku bez trzymanki ;) . już mam dosyć bycia beta testerem i dlatego odpuszczę sobie nawet rozważanie o tym tynku. najpierw musiałbym to gdzieś zobaczyć a potem wynająć ekipę która to już kładła . wiem że to niemożliwe u mnie w mieście przez przynajmniej 2 lata , co innego w wa-wie, może ci się uda . życzę bezstresowego upiększania domku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W moim projekcie również są wstawki z drewna na elewacji, jednakże z uwagi na koszt, utrzymanie, itp zrezygnowałem z tego i w zamian idę w tynk o strukturze drewna, do którego nie trzeba specjalnych ekip.

Mój wykonawca elewacji zwrócił mi uwagę, że Ceresit ma coś takiego jak Visage - jest to tynk mineralny, który jest nakładany na ścianę, następnie specjalną silikonową matrycą są robione słoje i jest to wszystko malowane specjalną bejcą, co w efekcie końcowym daje efekt zbliżony do drewna.

 

Nie żebym reklamował Ceresit, ale widziałem kilka elewacji zrobionych tą metodą i efekty są naprawdę super.

Jedyny minus jaki na początku widziałem, to taki, że bejca tylko w 6 kolorach jest dostępna, ale porozmawiałem z przedstawicielem Ceresitu na mój region i praktycznie rzecz biorąc ich chemicy są w stanie przygotować każdy kolor bejcy, wystarczy tylko podać numer RAL jakiemu miałaby taka bejca odpowiadać. Wśród kolorów standardowych nie było złotego dębu, a że takie mam okna i bramę garażową, chciałem mieć również takie wstawki na elewacji.

 

Poszukajcie na sieci zdjęć, zadzwońcie do przedstawiciela Ceresitu na Wasz region, a na pewno są jakieś inwestycje, gdzie tego typu tynk jest robiony. Kwestia dogadania się z przedstawicielem co do matrycy (wypożyczają za kaucją) i koloru a można każdej ekipie od elewacji zlecić to.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście uwazam ze te tynki w realu z bliska keipsko wyglądają

Poszukałem nieco w mojej okolicy i zrobiłem kilka zdjęć:

1. Tynk Ceresit Visage

Visage 1.jpgVisage 2.jpgvisage 3.jpg

 

2. Panele elewacyjne STO

Sto1.jpgsto2.jpg

 

Zainteresowani niech ocenią sami co im bardziej odpowiada.

 

Dowiedziałem się też, że STO oferowane profile zaleca montować na swoim kleju bezcementowym Armierungsputz (dyspersja polimerowa) - właśnie m.in. po to by nie było problemów z wykwitami i jest również wysokoelastyczny - więc może jest to opcja dla kolegów qubica i salika, żeby na trwałe zreperować swoje elewacje, albo inny klej dyspersyjny dowolnego producenta.

Edytowane przez LG1
pliki graficzne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście uwazam ze te tynki w realu z bliska keipsko wyglądają

 

Wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje, jednak do mnie przemawia to, że taki tynk jest praktycznie zlicowany z elewacją.

 

Ponadto, wiele zależy od zastosowanej bejcy - jestem w ciągłym kontakcie z przedstawicielem Ceresitu i opracowali nową metodę mieszania barwników, co daje jeszcze lepszy efekt, zbliżony do naturalnego; miałem okazję oglądać budynek wykonany starą metodą mieszania barwników i nową i różnica jest zdecydowanie in plus; nowa metoda mieszania daje efekt różnych odcieni. - nie jest ten efekt drewna tak jednolity kolorystycznie jak poprzednio.

 

Ja zdecydowanie w to idę - w przyszłym tygodniu odbieram matrycę, mam skład mieszanki jaki należy zrobić a potem majster będzie wykonywał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to opcja dla kolegów qubica i salika, żeby na trwałe zreperować swoje elewacje, albo inny klej dyspersyjny dowolnego producenta.

 

dzięki wielkie za zaangażowanie, pewnie że skorzystam z tych dobrych rad.

figter1983 polecał sikabond t8 za co jestem mu wdzięczny bo nawet nie słyszałem o takim kleju i jestem skłonny spróbować .

przedstawiciel sika jak zobaczył te panele to krótko skomentował że tego się nic nie będzie dobrze trzymało :) także mam fajnie wyprodukowane panele wg. producenta ale nie ma czym je sensownie przykleić ;) produkt jest po prostu zaje..sty !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qubic: mała uwaga: producenci różnych wynalazków mają zwykle dość ograniczoną wiedzę na czym to przyklejać, w chwili kiedy "typowe" rzeczy nie zdają egzaminu.

 

z tym też się liczę :) niestety ....kurczę mamy juz 21 wiek no na coś te panele chyba się przykleji ..hihihihi. jak nie da rady to producent może opatentować pierwszy wyrób nieprzyklejalny ale za to pięknie wyprodukowany :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...