Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Otwory w kominie


arecki1338

Recommended Posts

no tak... kolega chyba z tych co lubią trudne pytania i głupie odpowiedzi...

 

A projekt domu ma? To niech spojrzy jak umie czytać i przeczyta co za kanały ma w kominie potem napisze gdzie te otwory ze zdjęcia się znajdują i dlaczego by chciał zamurować ? Bo raczej nikt nie robił kanałów po to by zamórować....

 

pozdr

 

Browar

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rozum nie piwo - trudno wlać go w kogoś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te otwory to wyczystki. Można przenieść na drugą stronę.

 

nie wydaje mi się ,ze to są aż 4 wyczystki

tak jak napisał GL35 - to sa wyczystki

dwie z nich /srodkowe sa niepotrzebne/

dwie /rozmieszczone po zewnątrz/ mozna przenieść na druga strone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w projekcie jest tak jak na zalaczonym obrazku,zastanawia mnie czy te wszystkie otwory mialybyc z jednej strony, tak jak zostaly zrobione.

http://filecity.pl/out.php/i226_bezntytu-sup3-u.jpg

 

przekrój jaki pokazujesz na tym rysunku, a wyczystki/na zdjęciu/ - to dwie rózne sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od lewej

- pierwsza wyczystka jest prawdopodobnie od gazu, wiec jesli tak - skropliny mogły by leciec w strone brodzika

- dwie kolejne - wentylacyjne - ich nie musi byc bowiem dostaniesz sie / w razie czego/ od strony kratki w mieszkaniu

- ostatnia /po prawej/ jest na wygarniecie sadzy i ta mogła by byc od strony salonu / o ile nie zastawisz jej obudową kominka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, ja nie wiem jak Ty sobie rozbudujesz kominek ...

/byc moze przenosząc wyczystke do salonu zabudujesz ją poźniej obudową .../

czyli takie przenoszenie byłoby bez sensu

nie masz tam pod ręka jakiego kierownika budowy czy majstra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wyczystki?? Przecież od lewej do podłączenia pieca gazowego, dalej wentylacja łazienki (otwór powinien być pod sufitem), dalej wentylacja salonu (również kratka pod sufitem), no i ostatni otwór można uznać za wyczystkę albo otwór do podłączenia pieca na paliwo stałe lub kominek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak wlasnie jest,pierwszy otwor do pieca gazowego,tyle ze wg mnie za nisko do podlaczenia,drugi to wentylacja, piec na lpg wiec musi byc, a u gory tez jest,trzeci otwor,wentylacja z salonu,m akurat tego otworu nie rozumiem, bo jest u gory od strony salonu, czwarty otwor od kominka i wg mnie tez powinien byc od strony salonu, a nie wiem czemu jest od strony lazienki, jutro na budowie bedzie majster ktory to robil, wiec sprobuje to sprawe jakos wytlumaczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..no nie wiem.. ja tam sie ne znam, ale jak dla mnie są to wyczystki zostawione na czas murowania ( bo niby którędy wyciągnąć wpadającą zaprawę do szybów kominowych? )

 

jak już komin będzie ukończony, podłogi wylane to sobie albo tam zamontujesz drzwiczki, a jak będzie za nisko zamurujesz i te otwory przeniesiesz wyżej... no przynajmniej ja tak zrobiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...