Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

podłogówka wodna na prąd


aleksandra100

Recommended Posts

Witam!

Będę miała podłogówkę wodna w całym domu ( ok 130 m p.u. ) ogrzewaną kotłem elektrycznym 15 KW. Do tego zbiornik c.w. 140 l. Oczywiście planuję taryfę G12w. I teraz pytanie do osób mających takie rozwiązanie - czy macie włącznik czasowy czy też termostat, jak macie ustawiony kocioł w jakich godzinach i jak długo pracuje . Wiem, że do wszystkiego trzeba dojść metodą prób i błędów, ale będę miała chociaż orientacyjny pogląd na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przepraszam, że spytam. Ale po gwizdek tą wodę prądem grzać? Masz może szanse na gaz w przyszłości? Ja też myślałem nad takim rozwiązaniem, ale bardzo szybko zrezygnowałem. Wystarczyło mi porównać koszt inwestycyjny tego rozwiązania z kosztem podłogówki elektrycznej. Wnioski były oczywiste i dla tego już ponad 9 lat grzeję prądem. Koszt samej automatyki do podłogówki wodnej wychodził wtedy większy niż cała moja elektryczna wraz z wylewkami...

 

pozdrawiam - Juras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Życzę Ci szczerze tego gazu za rok. U mnie gmina robi kanalizację,która ma być za rok. I tak już od sześciu lat... A wracając do Twojego ogrzewania, to widziałem kiedyś takie rozwiązanie na jakiejś wystawie budowlanej. Wybudowany był tam dom z takim właśnie systemem ogrzewania. I stąd wziął się mój pomysł z którego zresztą szybciutko zrezygnowałem. Czyli działać to to powinno, ale jak każde grzanie elektryczne powinno pracować tylko w drugiej taryfie. A przy tej mocy, jeśli jeszcze CWU z tego ma być zasilane - to może być kłopot. Kosztowo to wyjdzie chyba podobnie jak normalne elektryczne. No, może troszkę drożej. Oczywiście przy grzaniu tylko z II taryfy.

 

życzę sukcesów i pozdrawiam - Juras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przepraszam, że spytam. Ale po gwizdek tą wodę prądem grzać?

 

Witam

 

Dam ci dwa pierwsze lepsze powody ktore przychodza mi do głowy .

1. Mając takie ogrzewanie w kazdej chwili mozesz zmienić rodzaj paliwa - ty jesteś skazany tylko na prąd . A życie w naszym kraju sprawia nam rózne niespodzianki .

 

2 . Mając kominek z płaszczem wodnym masz możliwosc ogrzewania domu nim lub prądem w II taryfie . Kiedy masz ochotę i czas grzejesz kominkiem kiedy nie grzejesz prądem te same rurki podlogówki.

 

Ja mam możlwośc podłączenia gazu i mam ich w d.... .Wolę system mieszany czyli kominek z PW i podłogówka wodna grzana prądem w IItaryfie .

 

Warto pamietac ze miesiąc grzania prądem to rok placenia abonamentu za gaz -o corocznych przeglądach kotła gazowego nie wspomnę -jakos zbyt czesto sie o tym zapomina - ale to już nie do ciebie tylko do wszystkich grzejących gazem .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, rozumiem Twoje argumenty a także i to, że wiele osób się z nimi również zgodzi. Ale. Ja gazu nie mam i mieć nie chcę. Kominek mam, ale choć grzeje nieźle - to używam go sporadycznie. Po prostu nie chcę robić sobie kotłowni z salonu. A nawet gdybym miał gaz... Dodatkowy komin, wydzielone pomieszczenie na kotłownię nie podoba mi się to. Postawiłem na minimalne koszty inwestycyjne i maksymalną wygodę.

 

pozdrawiam - Juras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd jest dość drogim nośnikiem energii.

Ma niewątpliwe zalety.

Ma/może mieć też i tę zaletę , że da się ustalić "tanie godziny", ale...

Grzanie w tanich godzinach a w drogich nie - nie wystarcza!!!

Przydałby się mechanizm pobierania w godzinach tanich a wykorzystywania kiedy potrzeba - czyli bufor. Taki magazyn, do przenoszenia "tanich godzin" na te potrzebne.

Adam M.

 

(koszt 1kWh z gazu to około 22 grosze, podobnie jak 1kWh taniego prądu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment to jedyna opcja. Dlatego interesują mnie sugestie osób, które posiadają takie rozwiązanie. Jak macie ustawiony kocioł, w jakich godzinach pracuje, ile godzin na dobę, czy macie termostat czy też włącznik czasowy. Kominka jeszcze nie mam, ale będzie bez płaszcza ( za późno na rozprowadzenie rur )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleksandra100

Przeczytaj to co napisał adam_mk

Grzanie w tanich godzinach a w drogich nie - nie wystarcza!!!

Przydałby się mechanizm pobierania w godzinach tanich a wykorzystywania kiedy potrzeba - czyli bufor. Taki magazyn, do przenoszenia "tanich godzin" na te potrzebne.

adam mk wie co pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potwierdzam to co pisze "isztar". Grzanie tylko w II taryfie w zupelnosci wystarcza i to przy ustawionej mocy kotła 8 kw . Wiem jakie będą następne posty . Znajdzie sie jakiś matematyk i napisze ze on wyliczyl ze to niemozliwe ....

Ale takie to już jest to forum . Ktos pisze ze coś ma w ręku i to widzi ,inny napisze ze to niemozliwe bo niezgadza się to z jego wyliczeniami .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taryfa G12W to:

-drogi prąd w godzinach 6-13 oraz 15-22

-tani prąd w godzinach 13-15, 22-6 oraz cały weekend od pt 22 do pon 6.

A ustawienia czasu jak i temperatury? Na termostacie tygodniowym.

Czy się opłaca? Tak - nie trzeba komina, nie trzeba przeglądów, nie trzeba kotłowni, koszt wykonania niższy niż innych kotłowni.

Czy się opłaca? Nie - prąd nadal jest drogi.

Pozostawiam do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarcza, nie wystarcza, mnie wystarcza.... :roll:

 

Skoro odczuwasz komfort - to jest o.k.

Różne jednak, jak widać, są pojęcia komfortu.

Chodziło mi o to, że przy takim trybie grzania w domu okresowo musi zmieniać się temperatura.

I w związku z tym, że przekraczane jest (bo musi przy takiej pracy) to 28stC na podłodze - to zastrzeżenia Bogusława mogą mieć uzasadnienie...

To ma prawo być niezdrowe - dlatego zwykle się tego nie robi.

Tyle.

 

Ale jak jest dobrze - to dobrze!

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...