Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze


Recommended Posts

Oj! Budować chyba za sto lat będziemy :lol:

Działkę kupiliśmy - rolną! Gmina robi ceregiele z tworzeniem MPZP, wstrzymali wydawanie WZ i musimy czekać. Ale facet który ziemię nam sprzedawał (sąsiad przyszły znaczy się) będzie nam szlaki przecierał - chce tam 6 domów na sprzedaż budować!

Nas interesuje domek podobny do waszego - garaż z kotłownią, 4 pokoje, kuchnia, łazienka, wc (pomieszczenia gospodarcze mile widziane), dach dwuspadowy bez udziwnień. Śliczny - mały, z białym płotkiem, psem i kotkiem...

Ja już bym chciała zaczynać - na razie zadowalam się zbieraniem informacji i inspiracji... Ehhhh...

 

Mąż coś tam ostatnio przebąkiwał do psa, że za dwa lata po swoim podwórku będzie biegał - nie powiem baaaardzo mi było miło to usłyszeć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oj! Budować chyba za sto lat będziemy :lol:

Działkę kupiliśmy - rolną! Gmina robi ceregiele z tworzeniem MPZP, wstrzymali wydawanie WZ i musimy czekać. Ale facet który ziemię nam sprzedawał (sąsiad przyszły znaczy się) będzie nam szlaki przecierał - chce tam 6 domów na sprzedaż budować!

Nas interesuje domek podobny do waszego - garaż z kotłownią, 4 pokoje, kuchnia, łazienka, wc (pomieszczenia gospodarcze mile widziane), dach dwuspadowy bez udziwnień. Śliczny - mały, z białym płotkiem, psem i kotkiem...

Ja już bym chciała zaczynać - na razie zadowalam się zbieraniem informacji i inspiracji... Ehhhh...

 

Mąż coś tam ostatnio przebąkiwał do psa, że za dwa lata po swoim podwórku będzie biegał - nie powiem baaaardzo mi było miło to usłyszeć :lol:

 

Doskonale wiem co czujesz... jeszcze rok temu byłam w podobnej sytuacji. Wtedy nikt nie wierzył jeszcze w realizację moich marzeń... Także głowa do góry. Czas szybko zleci i zaraz zamieszkacie we własnym ślicznym domku!! Trzymam kciuki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam, bardzo ładny domek. Gratuluje budowy. Jestesmy z żoną na etapie wyboru projektu, bardzo zainteresował nas Wasz domek. Chciałbym się dowiedzieć coś więcej odnośnie kosztów jego budowy. Czy koszt podany na jednej ze stron z projektami to niecałe 100tys zł za stan surowy zamknięty bez instalacji jest realny? Szukamy taniej alternatywy mieszkania w bloku, a ten projekt bardzo przypadł nam do gustu gabarytowo i wizualnie ale nie wiemy jak finansowo to wygląda. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!!! Juz jakis czas temu kontaktowalem sie z Panstwem na temat budowy w/w Domku.Sam jestem posiadaczem identycznego projektu i juz od dluzszego czasu zastanawialem sie kiedy ruszyc z budowa.Na dzien dzisiejszy mam dzialke ok.10 arow, skrzynke elektryczna i co najwazniejsze pozwolenie na budowe!!! Dzialka znajduje sie w okolicach Slubic, woj.Lubuskie, niestety nie ma mnie w tej chwili w Polsce(praca za granica).Ale do rzeczy!!! Interesuja mnie koszta budowy LMP 90a, Firmy budowlane z okolic Slubic wycenily stan surowy otwarty od 150 000 do 175 000 zl!!! Strasznie duzo biorac pod uwage gabaryty domku!!! NIe ukrywam ze marzy mi sie zobaczyc w Realu gotowy dom! Ale pomarzyc zawsze mozna i nikomu nie mozna sie wpraszac tym bardzij ze wogole sie nie znamy! Czy mogla by mi Pani powiedziec jaki jest koszt budowy domku stan surowy otwarty oraz juz po zakonczeniu budowy???

ps.Jestem wiermy fanem waszej budowy, w tej chwili mieszkam w Niemczech i wolnych chwilach zawsze zerkalem na wasza strone aby podgladnac stan prac na budowie! Z gory dziekuje za odpowiedz!!! Pozdrawiam! [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za tak późną odpwiedź.. ale w nowym domku nie mamy jeszcze internetu, a poza tym po zmianach na fm nie mogłam się zalogować.. Dziękuję za życzenia i rónież pozdrawiam wszystkich forumowiczów :) Już odpowiadam na powyższe pytania. Jeśli chodzi o koszt budowy, to stan surowy zamknięty, pod papą, bez instalacji wyniósł ok. 100 może 110 tyś. Ceny mogą się różnić w poszczególnych regionach kraju.. ale chyba nie aż tak bardzo!! My budujemy w woj. pomorskim. Nie robiłam szczegółowego kosztorysu wykończeniówki.. wiele prac takich jak cekolowanie, malowanie, kominek robiliśmy sami, także tutaj trudno mi odpowiedzieć. Na pewno 170 tyś za stan surowy otwarty domu LMP 90a to gruba przesada...

Razem z mężem jesteśmy zadowoleni z projektu i wręcz zakochani w tym domku. Trzymam za Was kciuki!! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 2 weeks później...

Witam!

Tak, to ten gres z nomi. Super się prezentuje... ale jeśli chodzi o utrzymanie czystości, to ciężka sprawa (tym bardziej, że mamy pieska). Może też w pewnym stopniu dlatego, że nie jest zaimpregnowany? Muszę o tym poczytać, bo szczerze mówiąc nie wiedziałam o impregnacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

Dziękuję Dziewczyny za odwiedziny :) aż mi się zrymowało.. fajnie, że do mnie wpadłyście. W tym roku w ogródku było trochę bez składu i ładu. Posiałam trochę astrów, słoneczników, do tego posadziłam dalie, piwonie i róże.. W sobotę z mamą moją kochaną sadziłyśmy tulipany i teraz byle do wiosny ;) A na wiosnę planuję porobić jakieś ciekawsze rabaty, pokryte korą itp. itd. zobaczymy co z tego wyjdzie :) Oby nie skończyło się na chęciach.

Pozdrawiam Was serdecznie!!! Lecę teraz do Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Piękny domek macie:p My też będziemy chcieli jak najszybciej zamieszkać, a górę to " z czasem"...

My będziemy budować delikatny c131a , czyli( jak określiła moja rodzina) stodołę:p Narazie, to wielki pan arch adaptuje nasz projekt JUŻ od dwóch miesięcy i dopiero pozwolenie na budowę.( Mam nadzieję że ruszymy na wiosnę) zmiany zasadniczo kosmetyczne: rezygnacja z loggi na poddaszu, poszerzenie drzwi wejściowych, zamiast okna w salonie wyjście na dodatkowy taras( bo to strona południowa na naszej działce).Mam pytanie dotyczące Trókątnego okienka na poddaszu( mamy mieć podobne) czy jest otwieralne i ile wynosi koszt takiego nietypowego okna?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odwiedziny :)

 

asiagasz - witam w naszych skromnych progach. Okna i drzwi już od jakiegoś czasu mamy zamontowane. Zapraszam do naszego dziennika ;) ;)

 

Joan72 - witam, witam :) dziękuję za miłe słowa. Weszłam na stronkę z Waszym projektem, bardzo ładny dom będziecie mieli, żadna "stodoła" :) Jeśli chodzi o okno trójkątne, to można je otworzyć, a koszt wynosił ok. 1200 zł. No to jeszcze kilka miesięcy i super przygoda przed Wami!!!

Życzę powodzenia i czekam na relacje z budowy!!!

 

Pozdrawiam Was serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...