Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dobre Feng-Shui .


ketiso

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gdzieś pamiętam była mowa o tym, że malutkie igiełki wełny izolacyjnej (a szczególnie tej z dodatkami azbestów) wbijają się w płuca od wewnątrz (narażeni są rzeczywiście pracownicy wutwórni i wykonawcy układający ją) i powoduje mikro-ogniska zapalne, z którymi nasz organizm nie najlpepiej sobie radzi doprowadzając tym samym do raka (nie pamiętam ryzyka i ilości zachorowań...).

 

Jest też na rynku dostępny ekofiber, który obok wyżej przez Ciebie wymienionych (filc, korek,...) powinien być OK.

 

Znowu wychodzi, że dom z grubych bali wydaje się nabardziej zdrowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa polemika!

Myślałem, że ten wątek będzie o ustawieniu pomieszczeń do stron wody, smoka itp. Zajrzałem z wielką niechęcią, a tu proszę ciekawy wątek z czego zbudować dom. Piszcie dalej!

Ja zdecydowałem się na ścianę jednowarstwową. Sam nie wiem co wybrać na ściany. Chodzi mi po głowie beton komórkowy (Ytong) lub ceramika (Porotherm). Jednak ilu ludzi spotkałem tyle różnych rozwiązań i opinii o materiałach.

Jeszcze raz apeluje kontynuujcie wątek !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Takie żarówki widziałem w sklepie ogrodniczym (nie pomnę gdzie ale wydaje mi się, że w większości dużych składów powinna być) jako światło dające pełne spektrum słoneczne potrzebne rośłinom do prawidłowego wzrostu. żarówki mają służyć do doświetlania światłolubnych rośłinek egzotycznych w czasie zimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rzeczy szkodliwych i nieszkodliwych.

Spożywanie do 50 g alkoholu dziennie ma generalnie dobry wpływ na organizm - więcej już nie.

Sól jest do życia konieczna, ale jej nadmiar zabija.

Wiele cytostatyków (lekarstwa w chorobach nowotwrowych) produkowanych jest na bazie trucizn (z cyjankiem włącznie).

Wszystko jest kwestią dawki. A dawki zależą od wieku, płci, wagi i setek innych okoliczności. Do tego pewne rzeczy dobrze wpływają na jedne sprawy, a są szkodliwe dla innych.

A co do samopoczucia to już totalny bałagan. Z powodu różnych wspomnień (Ulisses :wink:) różne rzeczy mogą mi się róznie kojarzyć.

 

Co do świetłówek to się zgadzam. W domu są niedopuszczalne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...