Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tynk baranek - jak się zaciera?


Recommended Posts

Mam do wytynkowania mały kawałek ściany. Z nakładaniem itp. tego silikatu nie ma roblemu tylko ze jak zacieram to faktura powstaje inna niz na scianach gdzie robili mi tynkarze. U mnie jak by wiecej idealnie plaskch miejsc, mniej chropowate, mniej ziarniste. Czym oni to zacieraja albo jak? Ja uzywalem caly czas metalowej pacy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Packa plastikowa lub styropianowa - tylko!

2) Tynk po nałożeniu minimalnie powinien podeschnąć, zanim się zacznie zacierać. Moment wejścia na ścianę - to tylko kwestia doświadczenia

3) przy zacieraniu wychodzi mleczko (spoiwo), które trzeba zbierać i odrzucać - inaczej szlamuje strukturę - wychodzi nieostra. Nie wrzucać tego mleczka do wiadra z tynkiem, ale wywalać.

4) kup płyte G-K, zagruntuj, poćwicz przed robotą.

Po zatarciu, a przed wyschnięciem - tynk można ściągnąć i ponownie przerobić, o ile się czysto pracuje. Wtedy połączyć go z tym odrzuconym mleczkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Packa plastikowa lub styropianowa - tylko!

 

A mocno się dociska tą packę plastikową? Jakie mniej więcej średnicy ruchy się wykonuje packą?

 

Zostało mi trochę tynku silikonowego Reliusa i ćwiczyłem na ścianie w piwnicy i wychodziło ok. Ale dokupiłem na dwie ściany tynk silikonowy Ceresita i wyszło mi tragicznie. :-)

Jak zaciągałem packą metalową jakieś takie "glutki" się ciągnęły, jakby ktoś dodał faktycznie płatki silikonowe (gumowe). :-)

A później jak zacierałem packą plastikową to mi powstawały dziury w strukturze (ziarenko nie było przy ziarenku).

Kumpel miał mi to zrobić, ale nie miał czasu a ja się pospieszyłem, bo wydawało się to takie proste. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo prawie wcale się nie dociska, zależy tu dużo od jakości tynku. kiepskie są kitowate i się ciągną po pacce. Dobre tynki - packę się trzyma i zaciera dwoma palcami. Ruchy trzeba sobie wyćwiczyć. Zaciera się w kólko, albo w ośmkę , amplituda ca 8-10 cm, ogólie krótkie, okrągłe ruchy. Jak za mocno dociśniesz, będziesz wyrywać ziarno, a je wystarczy obrócić do nadania faktury.

 

Sam widziałeś różnice Relius - Ceresit. To właśnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę żeby puc zacierac pacą styropianową a elewacji już trochę zrobiłem ,zgodze się że styropianem zacierasz małe niedoróbki na suchej już scianie ,do naciągnięcia użyj pacy metalowej/gleta/na grubość ziara a do zatarcia służy paca plastikowa którą możesz wcześniej ponacinać nożykiem ułatwi Ci to lepsze zebranie mleczka ,pamientaj też żeby starannie wymieszać puc ,zacierasz ruchami okrężnymi,ósemki tak jak napisał Sp5es ściana musi być zagruntowana podkładem pod puc,miejsca o których wspominasz płaskie mogą być przyczyną że przetarłeś albo żle wymieszałeś puc ,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Packa plastikowa lub styropianowa - tylko!

Pierwszy raz słyszę żeby puc zacierac pacą styropianową a elewacji już trochę zrobiłem ,zgodze się że styropianem zacierasz małe niedoróbki na suchej już scianie ,do naciągnięcia użyj pacy metalowej/gleta/na grubość ziara a do zatarcia służy paca plastikowa

No to w takim razie ja was zaskoczę Panowie. Istnieją także tynki cienkowarstwowe, którym nadaje się strukturę packami metalowymi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...