Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

też mi się ubzdurało..czyli jasny dylemat


goodhope

Recommended Posts

Witam

 

Nie bijcie świeżaka.

 

Ale stoję przed poważnym dylematem.

 

A tyczy on się łazienki.

 

Obecnie co druga to łamany beż z brązem, albo odcienie szarości przebite jasnym kontrastem.

 

A ja ...

ubzdurałem sobie, że będzie to łazienka jasna.

Być może trochę zajeżdżająca sklepem mięsnym ...ale cóż mój wybór.

 

Decyzja na glazurę zapadła .

Ma być to Paradyż Travena. Przełamana kawałkami mozaiki w tym samym kolorze. Oczywiście poler.

 

Ale, by klimat sklepu mięsnego lekko oddalić, nie chciałbym korzystać z płytek podłogowych dedykowanych przez paradyż, ale upolować podobne, kolorystycznie i fakturą, ale w formacie co najmniej 45x45 i większym.

 

I tu jest problem.

Bo nigdzie takich płytek zlokalizować nie potrafię.

W kroku desperacji, rozglądałem się pośród dostępnego u nas (południowa wielkopolska) chińskiego gresu. Ale niestety, każdy jest o ton, dwa ciemniejszy.

 

Być może ktokolwiek z was, widział gdzieś gres, bądź płytkę poler podłogową w kolorystyce bardzo zbliżonej (białawej bardziej niż beżowej) do Traveny ?

 

Przeszedł mi już diabelski plan, ale ..tu pytanie, czy nie zalatuje to zbytnią profanacją ?

skorzystać z tej samej płytki ściennej paradyża i ułożyć ją w caro na podłodze ? (powierzchnia łączna łazienki ~16 m2).

Obawiam się o trwałość, ale może ktoś z doświadczonych montażystów się wypowie ?

 

dziękuję serdecznie za wszelkie sugestie i ...

gratuluję wytrwałym doczytania tych marnych wywodów do końca..

 

pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuknij sobie na forum wnętrza mieszkań na gazeta.pl, tam jest kilka łazienek jasnych, z biaółymi zupełnie kaflami, nie matowymi, ale też w połysku i wygląda pieknie. Ja niespecjalnie chciałabym białą łazienkę ze strachu przed wiecznym czyszczeniem, może niesłusznie, ale pieknie wyglądają.

 

 

objerzyj tę kolekcję

http://www.paradyz.com.pl/Collection/bathroom/ebony-wood

 

kolor bianco jest taką chłodną, lekko złamaną bielą, taka lekkok matowa powierzchnia

 

kolekcja majolika, nie pamietam skąd ma płytki 20x20 i 10x10 z błyszczącą i szkliwioną bielą

 

a skąd z tej południowej wielkoposlki jesteś?

 

Jeśli z okolic Kalisza, to tę kolekcję ebony-wood na pewno można było niedawno jeszcze obejrzeć na wrocławskiej w saint-goben (od ulicy widać głownie ich wystawione dachówki), a majolike chyba na częstochowskiej tuż przy krzyżówce z bursztynową trasą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,

okolice Kalisza.

 

tak jak napisałem, ściany, zostały wytypowane.

 

Jedyne czego poszukuję, to "dużego formatu podłogi", który nawiązywałby bezpośrednio kolorem i fakturą do Paradyża Traveny...

albo rady, czy ktokolwiek stosował płytki ścienne na podłogę.

 

dziękuję za te i potencjalne kolejne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem,

 

wszyscy to znają :wink:

 

problem w tym, że to te same oklepane fotki udostępnione przez producentów detalistom,spotykane w każdym sklepie internetowym.

Aranżacja pod profesjonalną sesję zdjęciową potrafi czynić cuda. Poza tym ekran nigdy nie odda tego co jest na żywo.

 

nie ma to jak wprawne oko forumowiczów, które potrafi wychwycić coś ciekawego z napotkanej wystawy w jednym, drugim czy trzecim sklepie, poszukując coś pod swój gust :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale mało kto po przegalopowaniu po iluś sklepach, po obejrzeniu setek "eksponatów" ma jeszcze trzeźwy umysł, a nie mętlik w głowie i potrafi zapamiętać nazwę producenta jednej z wielu, wielu oglądanych płytek :roll:

 

Przynajmniej ja po takiej eskapadzie byłam wymęczona jak koń po westernie i zawsze miałam jeszcze większe objawy fixum-dyrdum oraz oczopląs :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już na szcęście ten etap mam za sobą, ale dobrze pamiętam ile wysiłku mnie to kosztowało. Kilkakrotnie wybrane w mozole płytki, które wywołały błysk w moim oku nie były już produkowane. Zdarzyło się też, że owszem, produkowane były, ale cena była dla nas zaporowa :-?

 

Szczęśliwie mam to już za sobą, le szczerze współczuję tym, którzy z wyborem się borykają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ma być to Paradyż Travena. Przełamana kawałkami mozaiki w tym samym kolorze. Oczywiście poler.

 

...skorzystać z tej samej płytki ściennej paradyża i ułożyć ją w caro na podłodze ? (powierzchnia łączna łazienki ~16 m2).

Obawiam się o trwałość, ale może ktoś z doświadczonych montażystów się wypowie ?

A nie chcesz tych płytek na podłogę Pardyża z tej samej serii? Czyli Travena na ścianę a Trovan na podłogę?

Ja tak mam (ale jeszcze z moim ulubionym brązem Mogano :wink:) i wygląda to naprawdę dobrze. Przy czym nie mam podłogi caro bo mi się taka nia podoba ale wiadomo, że to już rzecz gustu.

Płytki ściennej bym nie dawała na podłogę bo może np. pęknąć lub szybciej się ścierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...