Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Które ładniejsze?  

2 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które ładniejsze?



Recommended Posts

I my kupiliśmy Alabastrino, męża kusiły bardzo te srebrno-turkusowe dekory, ale ostatecznie kupiliśmy tylko jasne. Są śliczne! Najpiękniej wyglądają na scianie obok okna, gdy światło pada z boku na dekor i podkreśla wyżłobione kwiaty.

Jak glazurnik skończy układać, to wkleję fotki.

 

Faktycznie dekory są krzywe, zwłaszcza jeden trafił się na tyle grubszy, że wyraźnie wystaje ponad linię płytek położonych obok. Nie jest tragicznie i pewnie jak położy się fugę, to prawie nie będzie widać, ale chyba zareklamuję skoro można dostać jakiś rabat. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam,

bardzo podoba mi się srebrno turkusowy dekor tej serii - czt ktos ma go może zestawionego z płytkami innej serii? można prosić o zdjęcia. Nie chcę beżowej łazienki - najchętniej szarą właśnie z tym turkusowym dekorem....

dziękuję za pomoc

Anka

 

Aniu, jak będziesz chciała dobrać szaro-srebrne płytki idealnie pasujące do dekoru, to będzie cięęęęęężko. Sama to przerobiłam i nic nie pasowało :/ a to za ciepły odcień, a to za zimny i przy dekorze granatowy się wydawał, a to za bardzo łaciate, a to za bardzo w paski, a to w brąz był w szarość wmieszany ;) Mnie się nie udało dobrać, a latałam z tym dekorem po wszystkich sklepach jak goopia ;) Zrezygnowałam więc z łączeń z grafitem czy szarością na ścianie i pozostałam jedynie przy grafitowej podłodze. Inny kąt padania światła i już nie musi być tak idealnie odcień dobrany. Na podłogę mam więc najciemniejsze RAKO Andalusia. Mnie się zestawienie podoba :)

 

Może spróbuj dopasować jaśniejszy szary, a wtedy dekor Alabastrino z założenia będzie ciemniejszy od reszty płytek i może to bardzo dobrze wyglądać, bo i w oryginale jest on całkiem inny od podstawowych płytek.

 

Ja się utwierdziłam w moim "dziwnym" pomyśle na podłogę z innej bajki, kiedy podczas wyprawy z dekorem przez sklepy w TRZECH z nich usłyszałam jak klienci pytają o serię Alabastrino! Trochę sie przestraszyłam, że będę miała łazienkę jak pół Olsztyna ;)), a tak to chociaż podłogę mam inną, a przez to i charakter płytek się bardzo zmienia.

 

Zdjęć z szarością to jeszcze nie widziałam, a przekopałam co się dało w tym temacie.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiram,

 

Również kupiliśmy alabastrino :D. Projekt już jest, niebawem zaczną kłaść płytki. Jestem troche wystraszona, niby mi się podoba alabastrino, ale boje sie efektu, chyba jak większość tego, że bedzie mdło. W planie są oba dekory, mam nadzieję, że będę mogła dołączyć do grona zadowolonych. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD TAJGA

 

Witam

 

Właśnie położyłem na ścianie w kuchni mozaike Tajgi i... problem.... jaką do tego fuge dobrać... raczej chciałem ciemnążeby s ie troche zlewała może ciut jaśniejszaod środka ale niestety nigdzie takiej nie znalazłem. może ktoś z was ma taką mozaike i jaką fugę do tego użyliście i czy zakryliście te frezy zrobione fabrycznie na bokach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Bemark, też sie przymierzam do kupienia tych płytek.

Przejrzałam już chyba wszystkie wątki w poszukiwaniu inspiracji.

Fakt - większość układa płytki w pionie. Też się zastanawiam jak będzie lepiej. W tym wątku jest kilka osbób, które położyły płytki poziomo. Zerknij na początek tej strony na zdjęcie Tkanki7. Wydaje mi się, że jej płytki są ułożone właśnie w poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety co do jakości to musze ponarzekać.

Już wczesniej pisałam o porysowanych płytkach na podłodze (załózmy, że zrobili to fachowcy), ale teraz np. dostrzegłam w kafli dziurę, co prawda niewielką, taki odprysk jakby coś ciężkiego upadło, tyle że nie wiadomo z czego się zrobiła, czym trzeba by walnąć żeby w gresie powstała dziura?.

Kafle rysuja się od byle czego-przeciagnęłam suszarke na bielizne - została rysa. Musze pamietac, żeby jej nie przesuwac tylko podnosic....albo pokochac rysy.

Gdybym teraz wybierała, to nie byłyby to kafle Tubądzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...