Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja.Jakie kratki went. lub szczeliny pod okapem dachu


Recommended Posts

Witam. Mam pełne deskowanie z papą, na tym dachówka betonowa. Niedługo zamierzam ocieplać dom, styropian który będzie na ścianach będzie dochodził do deskowania dachu ( nie mam podbitki tylko deskowanie na zakładke przy okapie). Wiem, że powinno się przy pełnym deskowaniu zostawić szczeline ok 3-4 cm. między deskowaniem a wełną. Przy kalenicy mam już wylot. Teraz myślę nad wlotem powietrza w okapie do wentylacji połaci.

 

Jakie kratki macie bądź jakie szczeliny wentylacyjne wykonujecie? Nigdzie nie mogę znaleźć kratek wentylacyjnych do wentylacji dachu pod deskowaniem. Doradźcie coś, może jakieś zdjęcia jak Wy macie to zrobione, żeby jakoś wyglądało. Z góry dzięki i pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Wciąż niczego takiego nie mogę znaleźć. Wszędzie każdy pisze o tej wentylacji, przedstawia rysunki i schematy jak ma wyglądać wentylacja połaci dachowej pod deskowaniem, ile cm2 mają zajmować te kratki(wloty). I na tym koniec. Pytam dekarzy i w sklepach z materiałami budowlanymi to robią duże oczy i nie wiedzą gdzie tego szukać. Przecież chodzi o zwykłą kratkę wentylacyjną, tylko żeby było można ją wmontować w ocieplenie elewacji. Nie wieżę, żeby z tym taki był problem. Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...