Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Napęd bramy ogrodzeniowej - tylko kabel 3x1,5mm2


Recommended Posts

Jakie kable podciągnąć do napędu bramy ogrodzeniowej.

 

Wychodzi mi że tak naprawdę wystarczy podciągnąć przewód zasilający 3x1,5mm2 do centrali napędu przy ogrodzeniu a resztę przewodów np. do fotokomórek będę ciągnął już bezpośrednio z tej centrali.

 

Nie wiem tylko czy potrzeba dodatkowy przewód jakbym chciał otwierać bramę wjazdową przyciskiem w domu.

 

Na schematach Nice i Came widziałem koncentryk??? do czego on służy.

 

Niestety nie wiem czy zmieści mi się brama przesuwana więc muszę tak położyć kable żeby w razie czego zamontować bramę dwuskrzydłową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przewod zasilajacy 3x1.5 jest wystarczajacy do zasilania napedu, ja jednak proponuje jesze jeden kabelek 5x0,75 do sterowania bramy z domu.

Jezeli chodzi o brame dwuskrzydłową to zasilanie 2 silnika bedzie z centralki polozonej blisko bramy.

Najpierw sprawdz schemat bo bywaja bramy na 400V,240V i tez na 24V

pozdrawiam daro31ie

 

Jakie kable podciągnąć do napędu bramy ogrodzeniowej.

 

Wychodzi mi że tak naprawdę wystarczy podciągnąć przewód zasilający 3x1,5mm2 do centrali napędu przy ogrodzeniu a resztę przewodów np. do fotokomórek będę ciągnął już bezpośrednio z tej centrali.

 

Nie wiem tylko czy potrzeba dodatkowy przewód jakbym chciał otwierać bramę wjazdową przyciskiem w domu.

 

Na schematach Nice i Came widziałem koncentryk??? do czego on służy.

 

Niestety nie wiem czy zmieści mi się brama przesuwana więc muszę tak położyć kable żeby w razie czego zamontować bramę dwuskrzydłową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie wszelkie przewody (zasilanie, od właczników bram, domofonu, sygnalizacji itp) doprowadziłem do narożnika garażu, tam tez niedługo powstanie przepust ścianą na zewnątrz o takim przekroju aby pomieścił kilka kabli, i albo zamontuję tam centrale i kable pójdą do poszczególnych urządzeń przepustem w ścianie i pod ziemią albo też centrala będzie w bramie a w narożniku zgrabna puszka i możliwa dowolna konfiguracja doprowadzonej elektryki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocentryk jest do anteny, ktora bedzie odbierac sygnal z pilota.

A nie myslales aby centralke umiescic w domu? - moim zdaniem jest to bardziej estetyczne, no i centralka nie jest wtedy narazona na "atak" wandali

 

No myślałem ale czy tak można

 

Pod ręką ma serwis Faac ciekawe czy można go schować do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocentryk jest do anteny, ktora bedzie odbierac sygnal z pilota.

A nie myslales aby centralke umiescic w domu? - moim zdaniem jest to bardziej estetyczne, no i centralka nie jest wtedy narazona na "atak" wandali

 

No myślałem ale czy tak można

 

Pod ręką ma serwis Faac ciekawe czy można go schować do domu

 

Spokojnie możesz z Faac wykonać taką instalację. Jeżeli będzie brama przesuwna to i tak centrala jest w automacie, w przypadku bramy skrzydłowej centrala jest oddzielna i lepiej ją schować w pomieszczeniu po co ma być narażona na ataki amatorów cudzej własności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Nie pomyślałam, że to wszystko takie skomplikowane. W sobotę przychodzą panowie kończyć kłaść kostkę. I trzeba pociągnąć kable.

Brama ma być 2-skrzydłowa. Centralka - w garażu. Prąd jest w skrzynce obok bramy. Czyli mam:

A, B - słupki od bramy

C - centralka w garażu

D - skrzynka z prądem

Bardzo proszę o radę - jakie punkty, jakimi kablami trzeba połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...