Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranczo, na dużej działce.Przygotowania do budowy.Sad winnica


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 189
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ta okropna pogoda sprzed kilku dni całkowicie zniszczyła winorośle.

Wszystko zmarzło.

Wczoraj skończyłem kurnik nowy na działce i przewiozłem 64 kury i 2 koguty z innej naszej posesji. Mają jak w bajce. Kurnik stoi w lesie i wokół mają mnóstwo jedzenia w postaci zielonych roślin, ślimaków i nawet widziałem kurę z jaszczurką w dzióbku.

Są szczęśliwe na ogromnym wolnym wybiegu.

W sadzie się zazieleniło i zakwitło.

W tunelu foliowym zaczynają kwitnąć pomidory.

Aha , małe kaczuszki do dalszego chowu są po 10 zł szt. takie czterotygodniowe.

W ubiegłym roku wykopałem dla kaczek stawek koparką i zbudowałem im wiatę przy stawie, czyli wszystko gotowe żeby je tam wpuścić.

W ubiegłym roku pływało ich 30 i 8 gęsi.

Jakie dobre jest mięsko z takich wolno wybiegowych stworów to wam nie mówię bo teraz większość ludzi jest na diecie :)

Wiosna jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam myślami do budowy. Dalej chciałbym budować. Pojawia się światełko w tunelu. Nasz dom w górach , o którym kiedyś pisałem że jest na sprzedaż znalazł kupca. Załatwiam dokumenty do sprzedaży. Wprawdzie na konto jeszcze nic nie wpłynęło ale wszystko jest na dobrej drodze.

Spłacimy część kredytów i kiedy pojawią się pieniądze albo sprzedam inne nieruchomości to może uda się zacząć.

Ostatnie 3 dni kosiłem na okrągło,całymi godzinami. Część rekreacyjną i sad.

Zamówiłem kaczki 50 szt. Skoro wszystko gotowe to wychowamy je na porządne kaczki. Duże. Soczyste. Pyszne. :)

Podprowadziłem do domku wodę bieżącą , podłączyłem gaz.

Pszczoły ruszają się jak pszczoły.

Ale moja wiedza jest ograniczona a pszczelarze nie są zbyt wylewni.

Za 2 tygodnie pszczoły zaczną się roić i znowu dokupimy nowe.

Zielska zadusiły szkółkę iglaków i już nie mam siły tam kopać. Chyba odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Minęły 3 miesiące.

Domu w górach nie sprzedałem bo kupujący się wycofali w tygodniu notariusza.

Sad się w tym roku obudził , ale że wszystko 3 maja zmarzło więc owoców w tym roku nie będzie.

Winnica też się odrodziła po majowych mrozach.

Pasieka się rozrasta, mam już około 30 rodzin i zaczynam budować ule. Jest szybciej niż z budową domu.

W dużym tunelu foliowym zasypały nas pomidory i ogórki, są papryki i cukinie.

Kaczki wszystkie zjadły kuny i lisy.

Kury wszystkie zadusiły lisy.

Zwierzaków już nie ma.

Budowy nie ma.

Jestem jednak pełen nadziei.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...
  • 4 months później...

...20lat później:

Witam wszystkich, chciałem założyć nowy dziennik budowy, ale znalazłem ten prowadzony przez poprzedniego właściciela. Przekombinował i od kilkunastu lat wszystko leży odłogiem. Kupiłem już traktor z kosiarką i myśląc podczas koszenia tego ugoru o kolejnych zakupach w stylu koparki, quada, wywrotki, transporterów i jakiegoś agregatu trafiłem na zarośnięty kontener. Nie uwierzycie, ale po rozwaleniu czterech kłódek gerdy okazało się, że w środku są wszystkie pojazdy z mojej długiej listy. Teraz już tylko znaleźć dobrego grafika od map do celów projektowych co potrafi szybko rysować. ...

 

Resztę dopowiedzcie sobie sami...

 

P.S. Bez urazy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sintesi !

 

Poleciałeś po bandzie ! Asaf zaczynał z zerem wiadomości - umiejętności w sadownictwie i o roli. Owszem popełnił wiele błędów, za wiele chciał naraz, ale kto z nas ich nie popełnia.

A jednak i tak w bardzo krótkim czasie nauczył się bardzo wiele i sporo osiągnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

17 miesięcy minęło od ostatniego wpisu.

Co się wydarzyło w tym czasie ?

Dalej żyjemy tylko musimy więcej i inaczej pracować. Marzenia o budowie trwają nadal ale możliwości finansowe oddalają się zamiast przybliżać.

Na działce dalej spędzamy dużo czasu ale wszystko dzieję się wokół upraw i pszczół. Pasieka urosła do 80 rodzin pszczelich. Pobudowałem 2 drewniane pawilony w każdym po 20 rodzin pszczelich. W tym roku pierwszy raz było już kilkaset kilogramów miodu.

Pierwszy też raz było już trochę owoców w sadzie i winogron w winnicy. Duży tunel foliowy każdego roku generuje dużo papryki, pomidorów i ogórków.

Na razie staram się spłacać długi i zmniejszać zaległości. Nie udało się sprzedać żadnej nieruchomości więc posuwamy się powoli .

Od wielu miesięcy staramy się ratować firmę i pewnie się uda. Przez moje budowlane zapędy zaniedbałem sprawy firmowe i już od dłuższego czasu staram się wszystko ogarnąć z powrotem. Czasy tak się zmieniły że samo się już nic nie dzieje.

Jak niektórzy wiedzieli jestem piekarzem i prowadzę piekarnię od lat 23. Kiedyś robiliśmy dużo i wszystko było łatwe, pracowników było ok 40.

Teraz jest ich 10 żona pracuje w sklepie a ja w nocy przy produkcji chleba. Jeśli to kogoś interesuje to tu dużo informacji : http://www.facebook.com/piekarniasmolorz

Wypowiedziałem wojnę polepszaczom i mieszankom gotowych chlebów. Robimy prawdziwe pieczywo i powoli się odbijamy.

Wszystkich czytających serdecznie pozdrawiam.

Asaf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdanie !

Znam Cię od dawna z profesji, imienia i nazwiska. Tak "smaczny" piekarz jest znany w okolicy. Mam znajomego w Kędzierzynie i on zawsze jak przejeżdża w okolicy Twojego sklepu, to robi tam duże zaopatrzenie.

Ponieważ sam przedstawiłeś się nam z imienia i nazwiska, to już będę pisał " po imieniu ".

Masz racje. Masz 100% racji. Dość produktów chlebom - podobnych.

W Łodzi , w śródmieściu jeszcze kilka lat temu trudno było kupić dobry chleb czy bułki. Teraz, od roku, dwóch już jest kilka sklepów z prawdziwym chlebem robionym na zakwasie. Czyli jednak ludzie nie chcą jeść gniotów na polepszaczach.

Problemem są bułki. W Biedronce kosztują one 25 gr i jednak dla wielu ludków ta cena ma znaczenie.

Życzę Ci i Żonie powodzenia w biznesie i walce z kiepskim pieczywem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...