Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranczo na dużej działce. Asaf- komentarze do dziennika.


Recommended Posts

Witam serdecznie . Wczoraj udało mi się założyć dziennik i zdjęcia nawet wkleić.

Zapraszam do komentowania,składania porad zgłaszania wątpliwości odradzania i ostrzegania. Jestem otwarty na wszelką pomocną krytykę.

Wasze doświadczenie na pewno jest większe od mojego więc śmiało proszę komentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 404
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Bogdanie :D ,

jak tam pięknie u Was!!!

Piszesz, że tu na forum sami niezwykli ludzie i oto patrz, kolejny niezwykły ludź do nas dołączył! :D

Imponujące zaplecze remontowo-budowlane. 8)

 

A projekt skomentuję krótko - nie mogliście wybrać lepszego! :lol: :D

My co prawda budujemy tylko część główną domu, po kilku drobnych przeróbkach, jeśli Cię to zainteresuje to opiszę jakich. :) Ale już teraz wiem, że bez tych zmian dom również byłby wspaniały.

Ciekawa jestem, jakie zmiany Wy wprowadziliście?

 

Bardzo jestem ciekawa zdjęć gotowego już domu, niestety mi nie udało się nawiązać kontaktu z nikim kto już wybudował Ranczo, czy myślisz że ta pani która zdjecia udostępniła miałaby coś przeciwko, gdybym również o nie poprosiła? :)

 

Będę śledzić postępy z zapartym tchem. :D

Pozdrawiam!

 

Ps.Nie wiem, czy za tę mapę do celów projektowych powinna być taka cena, my za mapę działki 1200 m (4 sztuki) wraz z wrysowanym odcinkiem drogi dojazdowej do dzialki długości 270m zapłaciliśmy 600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bogdanie!

Bardzo podoba mi się Wasza nietypowa i wyjątkowo duża działka. Myślę, że nie musisz całej jej grodzić. Wystarczy ogrodzić teren bezpośrednio przy przyszłym domu, garażu i ogrodzie.

Piękny dom wybrałeś, doskonały wybór na taką działkę.

Kupiłeś niedawno kosę spalinową Stiga z silnikiem Hondy. My też mamy chaszcze na działce i zastanawiamy się jaką kupić podkaszarkę. Jesteś z niej zadowolony? Możesz ją polecić? Kupiłeś ją w sklepie czy na allegro? Możesz mi zdradzić (może na P.W.) ile kosztowała?

Pozdrawiam

Malkaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka przepiękna, robi wrażenie, ja też będę śledzić przebieg tej wspaniałej inwestycji:)

 

Acha a w sprawie ogrodzenia to myślę że najlepiej gdyby było ono typowo siedliskowe a więc z drewna, czyli słupki i do nich przybite 3 lub 4 rygle, lub zamiast rygli deski takie nieokorowane z naturalnymi wygięciami. Poszukam jakichś fotek to wkleję link;)

 

Znalazłam ale na allegro typowe ogrodzenie rancza

https://ssl.allegro.pl/show_item.php?item=648721199

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Malkaj

http://foto2.m.onet.pl/_m/55664e0c637b186d2bb657cbdcd056fe,10,19,0.jpg

http://www.allegro.pl/item675442699_kosa_spalinowa_stiga_silnik_honda_1_6km_promocja.html

 

Kupiłem na allegro jest bardzo fajna , z nożem i żyłką. Silnik czterosuw więc zwykła czysta benzyna jak w zwykłej kosiarce.

Ciszej pracuje niż inne kosy pracujemy na 3 kosy więc mamy porównanie.

no i silnik Hondy , moim zdaniem najlepszy do wszystkich spalinowych urządzeń.

 

Dla kkaren5

Płot naprawdę fajny pomyślimy o tym , tym bardziej że możemy go zrobić sami .

Słupki mam tylko muszę kupić taką wiertnicę spalinową , ich ceny na allegro już są przyzwoite więc chyba spróbujemy.

 

I do Marioleńki jeszcze "Kocham Cię mocno" nie martwcie się to żona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ogrodzić taaaaaką działkę nie będzie łatwo.....

Ale pomysł z ogrodzeniem deską olchową fajny.

Czeka Was dużo pracy i trzymam kciuki.

Fajny klimat wprowadzasz w dzienniku, bedę z przyjemnością zaglądać.

Na warunki zabudowy, o ile mnie pamięć nie myli, urzędy mają miesiąc, ale... z różnych powodów niektórzy czeją nawet parę miesięcy, ale to ekstremalne przypadki, my chyba dostalismy po niecałym miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie zajrzałam do naszych początków w dzienniku i przeczytałam, że żeby nie tracić czasu możecie starać się o

*warunki przyłączenia wody

* warunki przyłączenia prądu

* ewentualną opinie z gazowni

Czy masz mapki do celów projektowych? Potrzebne będą do Pozwolenia na Budowę (PnB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i my kibicujemy mocno! Działka meeeeeeeeeega super, przede wszystkim duża i to jej największy plus :)

 

My już dopinamy ostatni guzik i pod koniec sierpnia nabędziemy opuszczone siedlisko, gdzie będzie potrzebna taka kosiarka :)

 

Co do Warunków o zabudowie to znajomy już czeka 3 miesiąc...

 

pozdrawiamy i kibicujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie zajrzałam do naszych początków w dzienniku i przeczytałam, że żeby nie tracić czasu możecie starać się o

*warunki przyłączenia wody

* warunki przyłączenia prądu

* ewentualną opinie z gazowni

Czy masz mapki do celów projektowych? Potrzebne będą do Pozwolenia na Budowę (PnB)

 

Dzięki za rady. na razie wystąpiłem o energie na dwóch wnioskach na budowę osobno i docelowy osobno.

Do gazu mamy tak z 30 km :)

Na działce przechodzi i woda i nowa kanalizacja.

Na mapki czekam , zleciłem 2 tygodnie temu.

Dziś zamówiłem projekt to zaczniemy go udoskonalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...