Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranczo na dużej działce. Asaf- komentarze do dziennika.


Recommended Posts

Hurrrraaaaa!!!!!

U Ciebie też zwierzyniec będzie!!!!!

Nawet nie wiesz, jak się cieszę!!! Tak sobie skrobię w tym moim dzienniczku, a to o Zośce, a to o Rudolfie (przywódcy danieli).... i czasami odnoszę wrażenie, że ludki to sobie dziwnie o mnie myślą :roll: .

Właśnie po to wyprowadzam się tak daleko, żebym mogła stać się częścią przyrody, a nie tylko jej obserwatorem.

 

Wymyśliliśmy, że wzdłuż strumyka posadzimy kołki... wierzbowe... takie świeżo ścięte. U Ciebie może twardo, ale u nas w tym miejscu dosyć miękko jest, ciężko było by nawet wbetonować metalowe, duże dołki trzeba by robić...

a drewniane, takie normalne to szybko by spruchniały bo wilgotno.

A tak, urosną nam wierzby, do nich przymocujemy siatkę, kołki nam się ukorzenią, co parę lat będziemy je ogławiać, a jeszcze gratisowo prawdziwy mazowiecki krajobraz zyskamy :D

 

Miło słyszeć, że jest więcej takich stukniętych jak my. Oczywiście serdecznie Was zapraszamy, a do Was też się wprosimy jak tylko będziemy w pobliżu... Szkoda, że tak daleko jesteście :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 404
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hurrrraaaaa!!!!!

U Ciebie też zwierzyniec będzie!!!!!

Nawet nie wiesz, jak się cieszę!!! Tak sobie skrobię w tym moim dzienniczku, a to o Zośce, a to o Rudolfie (przywódcy danieli).... i czasami odnoszę wrażenie, że ludki to sobie dziwnie o mnie myślą :roll: .

Właśnie po to wyprowadzam się tak daleko, żebym mogła stać się częścią przyrody, a nie tylko jej obserwatorem.

 

Wymyśliliśmy, że wzdłuż strumyka posadzimy kołki... wierzbowe... takie świeżo ścięte. U Ciebie może twardo, ale u nas w tym miejscu dosyć miękko jest, ciężko było by nawet wbetonować metalowe, duże dołki trzeba by robić...

a drewniane, takie normalne to szybko by spruchniały bo wilgotno.

A tak, urosną nam wierzby, do nich przymocujemy siatkę, kołki nam się ukorzenią, co parę lat będziemy je ogławiać, a jeszcze gratisowo prawdziwy mazowiecki krajobraz zyskamy :D

 

 

 

 

Miło słyszeć, że jest więcej takich stukniętych jak my. Oczywiście serdecznie Was zapraszamy, a do Was też się wprosimy jak tylko będziemy w pobliżu... Szkoda, że tak daleko jesteście :(

 

 

Z płotem będzie tak że na całej długości będzie szczelnie obsadzony głogiem dwu szyjkowym.

Krzewy z kolcami poprzerastają siatkę we wszystkie strony i po 6-10 latach jak już pale zgniją to mogą się przewracać ale siatka będzie wplątana i zawiśnie zarośnięta krzewami.

Cała działka w czasie kwitnienia będzie odznaczała się pięknym obrysem.

Przyciągnie mnóstwo pszczół i ptaków.

Wyobrażasz sobie ??

Z głogu jest świetne wino i wiele innych pożytecznych pożytków :)

http://ii.forum.mojeosiedle.pl/ba/be/oksywie__gg_705.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głóg znam bo mamy żywopłot wzdłuż sadu właśnie w przeważającej mierze z głogu. Nawet na zdjęciu lotniczym go widać, bo juz trochę urośnięty jest, tak z 5-8 metrów wysokości ma 8) . Żywopłot ten też będzie robił za słupki ogrodzeniowe na tej części. Taki duży to nawet bardzo kłujący nie jest, jakoś sobie poradzimy... chyba...

 

W tym roku na głogach u nas gnieździły się niestety jakieś glizdy :x , takie osnute pajęczynką, zżerały liski i byłu bleee... :x

Wiosną mam zamiar czymś to opryskać, bo widok nie był przyjemny, ale kwitło piknie :roll:

Owocki są do tej pory, a słyszałam, że ptaszki je lubią... mało ptaszków u nas, pewnie za sprawą lokatorów z naszego lasu :-?

 

A o winku wiem, ale jeszcze nie miałam okazji się w to bawić ani smakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie......

 

A ja myślałam, że mam dużą działkę :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: na przeciwko Twoich 5 ha :o to ja mam jakiś skrawek :-? :wink: no i widoki u ciebie też piękne :D Projekt bardzo mi się podoba.......idealny na taką duża działkę......to będzie prawdziwe ranczo :D

 

Dziś wpadłam tylko ślad jakiś po sobie zostawić.....a konkretnie napiszę jak dziennik przeczytam....bo dziś się nie wyrobię....a po "łepkach" nie chcę czytać....

Dzięki za wizytę u mnie......będę tu zaglądać i kibicować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asaf, a odpiszesz mi na mojego posta z Wysłany: Pon, 16 Listopad 2009 15:00 ?

 

z czego będziesz budował? masz już wybrane materiały?

 

To jest naprawdę dobre pytanie z którym już nie długo przyjdzie mi się zmierzyć :)

Nie wiem jeszcze takich rzeczy, pewnie tak jak w projekcie.

Już wkrótce będę drążył ten temat na forum.

 

Przepraszam że nie odpowiedziałem od razu, nie miałem rzeczowej odpowiedzi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Asaf !! :p

właśnie przeczytałam Twój odcinek o Busia w Kenii!! :o :p :p

słów mi zabrakło jak to przeczytałam!!! :o

...jestes naprawde DOBRYM CZŁOWIEKIEM !!!! :p :p

naprawde szacunek dla kogoś takiego jak Ty!! :p jestem pod wrażeniem!! :p

 

Dziękuję za dobre słowo.

Jednak nie zawsze tak było.

Ale dzięki Bożej łasce i oddanie swojego życia Jezusowi wszystko w moim życiu się zmieniło przed laty.

Życie jest cudowne i Bóg jest doby dla mnie.

Pewnie jestem zwyczajny tylko Bóg zmienia moje serce każdego dnia :)

i wierzcie mi jest nad czym pracować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żart, tylko katastroficzna wizja przyszłości :wink:

 

Asaf... pszczółki wybiegają poza moje wizje zwierzyńca... chylę czoła, chyba bym się nie odważyła...chociaż niby mniejsze niż muflony... :wink:

 

Codziennie przynosisz takie wieści, że nawet nie wiadomo co pisać...brakuje słów...

Tylko nie powtarzaj żonie... jesteś fascynującym człowiekiem :roll:, nie znam drugiego takiego ktosia jak Ty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Misiaczku!

 

To, że jesteś wyjątkowy i jedyny na świecie to ja wiem najlepiej. Dlatego wyszłam za Ciebie i jestem z Ciebie dumna. Czasami masz za szybkie tempo i trudno Cię dogonić. Muszę więcej ćwiczyć Nordic Walking i bieżnię, to może dorównam kroku. Całuję Cię i kocham baardzo mocno !

 

Twoja Marioleńka TŻ, TK, TP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Misiaczku!

 

To, że jesteś wyjątkowy i jedyny na świecie to ja wiem najlepiej. Dlatego wyszłam za Ciebie i jestem z Ciebie dumna. Czasami masz za szybkie tempo i trudno Cię dogonić. Muszę więcej ćwiczyć Nordic Walking i bieżnię, to może dorównam kroku. Całuję Cię i kocham baardzo mocno !

 

Twoja Marioleńka TŻ, TK, TP

 

To mi się udało że się z Tobą ożeniłem :)

Bardzo Cie kocham ale nie mogę tego tu tak na forum opowiadać.

Powiem Ci później :)

Jesteś super.

Twój mąż fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Asaf jeszcze budować nie zacząłeś, a Twój dziennik kwitnie! I to w zimie!

Wspieranie dzieci i rodzin w miejscowości Busia - godne polecenia innym! Miło dla odmiany spotkać kogoś, kto potrafi się dzielić i dawać. Zauważyłam, że w społeczności forumowej jest sporo takich ludzi.

Ule - o matko, to dopiero jest wyzwanie! My bierzemy miód u zaprzyjaźnionego pszczelarza! I nie tylko o wygodę tu chodzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie pszczolek proponowal bym zaczac od mniejszej ilosci

I pomalu powiekszac praktyka jest tu bardzo potrzebna a najlepsza u jakiegos znajomowgo pszczelarza, chociaz co pszczelarz to inne pomysly, drametralnie rozne rady

Zerkinij sobie tutaj http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/

skarbinca wiedzy :)

Jakie jeszcze zwierzeta planujesz miec tam u siebie(jakos nie moglem znalesc wzmianki w Twoich postach)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wiosny Asaf to bedziemy sie uczyć, szukać inspiracji i pomysłów i dbać o drugą połowę :wink:

 

Ty masz to szczęście, że twoja "połowa" przytuptała za tobą do dziennika :lol: - moja się burmuszy jak za długo go zaniedbuję.

 

A zanim wiosna nastanie - Ty będziesz miał tysiące nowych pomysłów i naładowane akumulatory :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...