Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak zrobić wentylację


Recommended Posts

Równie ważne są średnica komina/przewodu :-), ocieplenie (zbieranie się wody w kominie oraz prawidłowy ciąg), wysokość i wyprowadzenie ponad dach (najlepiej bez tzw. kominków wentylacyjnych). Mało danych! aby pomóc ale może opcja pierwsza (komin musi być z przewodów niepalnych)?

Kto takie kuku ci zrobił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że możesz pójść w pionie tylko tę rurę trzeba ocieplić na poddaszu nieużytkowym. Nie wiem czy można zastosować PCV w kontekście przepisów - chodzi o niepalność.

U mnie każdy kanał wentylacyjny jest poprowadzony osobną rurą która na poddaszu nieużytkowym jest ocieplona(kupiłem takie gotowe) - taki specyficzny układ ponieważ nie mam kominów murowanych.

 

http://img127.imageshack.us/img127/3952/p7020034.jpg

 

http://img107.imageshack.us/img107/3903/p7020036.jpg

 

zakończone są turbowentami

 

http://img199.imageshack.us/img199/481/22042009065.jpg

 

myślę że możesz zrobić podobnie zakańczając wylot jakimś systemowym kominkiem choć podobno one są tak naprawdę do wietrzenia połaci

 

 

michalsiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie właściwie kombinację obu. W suficie anemostaty, od nich rury do komina wentylacyjnego na poddaszu (odległości 2, 3, 5m). Z wentylacją nie ma problemów - jedynie rury muszą być ocieplane (o czym piszą poprzednicy) - póki tego nie zrobiłem zimą wykraplała się woda. Po obłożeniu 15 cm wełny problem zniknął. Została mi jeszcze jedna, do której nie mam dostępu (od wyciągu w kuchni) ale chyba zastosuję inna metodę - w związku z tym, że to 125 to zastanawiam się nad włożeniem w nią ocieplanej 100.

michalsiak - jak grube masz ocieplenie na swoich rurach (te standardowe, na które trafiłem, zdaje się że mają 2,5 cm wełny - mam takie rozłożone jako rozprowadzenie ciepłego powietrza od kominka, ale zimą może nie tyle że z nich ciekło to potrafiło być w nich wilgotno. Kominek bardziej jako element wnętrza i dodatkowe źródło ciepła więc palenie bardzo okazjonalne, te rury też przykryłem 15 cm wełny i też po problemie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak grube masz ocieplenie na swoich rurach (te standardowe, na które trafiłem, zdaje się że mają 2,5 cm wełny

 

takie właśnie mam, mam nadzieję że będzie ok i nic nie będzie ciekło

 

 

te rury też przykryłem 15 cm wełny

 

dla pewności bym też tak zrobił tylko u mnie rury wędrują do góry , będzie cięzko je jakoś obłożyć wełną, masz na to jakiś patent ? może są jakieś specjalne wełny do ocieplania rur ?

 

michalsiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...