Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 471
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja jeszcze nie złożyłam, bo czekam na poprawione faktury od hurtowni będę je miała dopiero koło środy. Na fakturze miałam napisane :

- klin uszczelnienia kosza i nie mam oczywiście PKWiU. Znalazłam w Internecie dwa kody. Okazało się, że są dwa rodzaje klinów.

Klin uszczelnienia kosza- to pianka

Klin kosza- to gąbka

Jeden z pianki, który nie podlega zwrotowi a drugi z gąbki, który możesz odliczyć. Co w takim razie my wzięliśmy? Może hurtownia podporządkowała produkt do nie właściwej nazwy? Zadzwoniłam, więc do hurtowni i spytałam się, jaki produkt myśmy brali. Okazało się, że z gąbkę. Niestety na fakturze mam wyraźnie napisane, że klin uszczelnienia, więc US podciągnie to do pianki i co tu zrobić. Gość powiedział, że zrobi mi fakturę korygującą i tam zamieści PKWiU, aby było jasne. Najśmieszniejsze jest to, że druczek do tej faktury muszę sama skombinować, bo oni nie maja. Jak już mu dostarczyłam druk do korekty stwierdził, że powinna być to jakaś nota korygująca. Skończyło się na tym, że poprawi mi fakturę bez takich kombinacji.

Na to wygląda, że musimy jeszcze sprawdzać czy oni dobrze to podporządkowali i być czujnym na każdym kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinezio, kiedy pouzupełniasz dziennik? Przecież nie siedzisz bezczynnie na czymś wygodnym i wpatrujesz się w ogień w kominku. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Sęk w tym, że w robocie nie mam czasu, a w domu nie mam na czym, bo mi laptok padł :/ Jak nie urok, to... :x

Ale spoko - co się odwlecze, to nie uciecze :) Dziś nam montują pozostałe mebelki do kuchni, to wkleję foty już kompletne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinezio, kiedy pouzupełniasz dziennik? Przecież nie siedzisz bezczynnie na czymś wygodnym i wpatrujesz się w ogień w kominku. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Sęk w tym, że w robocie nie mam czasu, a w domu nie mam na czym, bo mi laptok padł :/ Jak nie urok, to... :x

Ale spoko - co się odwlecze, to nie uciecze :) Dziś nam montują pozostałe mebelki do kuchni, to wkleję foty już kompletne :D

 

Obyś dotrzymał słowa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinezio, kiedy pouzupełniasz dziennik? Przecież nie siedzisz bezczynnie na czymś wygodnym i wpatrujesz się w ogień w kominku. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Sęk w tym, że w robocie nie mam czasu, a w domu nie mam na czym, bo mi laptok padł :/ Jak nie urok, to... :x

Ale spoko - co się odwlecze, to nie uciecze :) Dziś nam montują pozostałe mebelki do kuchni, to wkleję foty już kompletne :D

 

Obyś dotrzymał słowa :wink:

 

Dotrzyma, dotrzyma. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałam okna do wyceny. Interesują nas firmy: Oknoplast- okna PLATINIUM, mają takie same parametry, co okna DAKO profil ELEGANT czyli U=1,0 W/m2K (pakiet 2 szybowy), oraz firma MS tu okna termoizolacyjne okno TYTANOWE TERMO U=0,5 W/m2K (pakiet 3 szybowy).

W Rzeszowie okna PLATINIUM wycenili nam podobnie do okien TERMO, więc nie było by żal zrezygnować z PLATINIUM, bo TERMO je przewyższa. Zrobiliśmy dla porównania w mniejszym sąsiadującym mieście i okazało się, że PLATINIUM jest o 5 tyś tańsze od MS.

Teraz mam niezły zgryz, co wybrać. Na okna PLATINIUM chorujemy z mężem odkąd je zobaczyliśmy, ale…..no właśnie jest: okna TERMO mają lepsze parametry i co tu wybrać? Niby z zew. są bardzo podobne do PLATINIUM ale w środku to już co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta różnica nie grozi Ci bankructwem,to wybrałabym te z 3 szybami. My mamy zwykłe okna 2 szybowe,jedynie obróbka jest ciepła tzn. ,że nie ma być mostków termicznych wokół okien :roll: Przekonam się jak wynajmę kogoś z kamerą termowizyjną (to chyba to) i przekonam się gdzie są lub czy nie ma mostków(oby) :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta różnica nie grozi Ci bankructwem,to wybrałabym te z 3 szybami. My mamy zwykłe okna 2 szybowe,jedynie obróbka jest ciepła tzn. ,że nie ma być mostków termicznych wokół okien :roll: Przekonam się jak wynajmę kogoś z kamerą termowizyjną (to chyba to) i przekonam się gdzie są lub czy nie ma mostków(oby) :-?

 

 

Tylko ten pakiet 3 szybwy i U=0,5 W/m2K przekonują mnie o ich potencjalnym zakupie. Inne okna oprócz PLATINIUM nie wchodziły w rachubę, ponieważ nam nie odpowiadały kształtem. W Rzeszowie wycenili je nam na 24000 + „In-viso” 1500zł dodatkowo, czyli wychodzi 25500. to dość dużo dlatego daliśmy do wyceny w MS bo chcieliśmy zobaczyć ile wyniesie nas TYTAN TERMO. Okazało się, że wyniosły by taniej 23000, czyli wygrały z PLATINIUM.

TERMO dość podobne są do PLATINIUM, ale tylko z zew. W środku już tak pięknie się nie prezentują, ale cena i cała reszta z parametrami przewyższają PLATINIUM o głowę.

Teraz mętlik nam się zrobił, bo dostaliśmy wycenę okien z innego miasta gdzie okna PLATYINIUM wycenili nam na 19000 i jeszcze można by coś tu po negocjować. I teraz nie wiem, co zrobić. Cena tak kusząca, że aż się boję, w dodatku to cena okien, o których już od roku mażę. Trudny mam teraz wybór.

Piękno estetyka ma przegrać z parametrami? Oto jest pytanie. Wszystkie tradycyjne okna mają U=1,0 lub nawet więcej.

Te termo to nowość. Nie wiem czy na rynku polskim jest jeszcze jakaś fabryka, która produkuje okna o tak niskim współczynniku U=0,5. to najnowsza technologia i pasowało by w nią wejść.

Aleeeeeeeeeeeeeee

Nie są tak piękne jak PLATINIUM. Dlaczego mi aż tak bardzo podoba się wszystko co jest zaprojektowane przez Włochów ( okna PLATINIUM, kanapa NIERI- na nią niestety nigdy nie będzie mnie stać).

 

Zastanawia mnie jedna rzecz okna biorę z roletami zew., więc jest to aż tak ważne aby ten współczynnik był tak niski. Przecież rolety będą mnie chronić od pierwszych podmuchów mroźnego wiatru. W zimie podobno między roletą a oknem jest 13 stopni C.

Jestem już całkiem za gubiona, co wybrać.

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas okna jak wstawili,też na kotwy, i coś jeszcze,potem pianka. Po tygodniu poszły tynki. Podpowiadano nam,żebyśmy jak najszybciej robili tynki,to będzie dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą. Czy prawda? Być może :wink:

 

Obawiam się, że nie starczy nam kasy, bo jak już zrobisz tynki to pasowałoby zrobić wylewki i dom w zimie ogrzewać, a na instalację pieniążki poszły na inny cel. I tak sobie zaplanuj budżet budowlany.

 

Jak wstawię okna to mam zamiar wynająć firmę ochroniarską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas okna jak wstawili,też na kotwy, i coś jeszcze,potem pianka. Po tygodniu poszły tynki. Podpowiadano nam,żebyśmy jak najszybciej robili tynki,to będzie dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą. Czy prawda? Być może :wink:

 

Obawiam się, że nie starczy nam kasy, bo jak już zrobisz tynki to pasowałoby zrobić wylewki i dom w zimie ogrzewać, a na instalację pieniążki poszły na inny cel. I tak sobie zaplanuj budżet budowlany.

 

Jak wstawię okna to mam zamiar wynająć firmę ochroniarską.

 

Wylewki możesz zrobić póżniej,okna i tak będziesz miała wstawiane za 3-4 tygodnie, potem za parę tygodni przyjdzie wiosna i można pomyśleć o tynkach. A taka firma ochroniarska to ile ona bierze na m-ąc. Nie lepiej ubezpieczyć domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna mamy zamiar zakupić w styczniu, bo są dobre przeceny a montaż dopiero na wiosnę lub lato. Tak się dogadaliśmy z firmą.

Tak myślałam, że mój post o oknach będzie miał taki skutek. Kto go przeczyta stwierdzi, że PLATINUM muszę wybrać. Nawet pisząc moje słowa i myśli są bardziej skierowane przystępnie do tych okien. Mam czas do 15.01.10. na podjęcie decyzji, bo po tym czasie ulegają zmianie ceny okien.

Dom mam ubezpieczony.

Jeżeli chodzi o firmę ochroniarską to masz bardzo szybką interwencję. Przyjeżdżają zaraz po tym jak ktoś by spróbował wejść do środka. Ceny w granicach do 50 zł za miesiąc.

 

Ze względu na brak finansów wylewki byłyby robione dopiero w 2011r więc czy jest sens robić w tym roku tynki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos okien: chciałbym tylko zauważyć, że okna to nie tylko szyby! Bardzo ważne są jeszcze profile, które te szyby trzymają. Przy pakiecie 3-szybowym muszą być szczególnie mocne i trwałe, bo taki pakiet b. dużo waży. No i te ramki też muszą mieć dobre parametry termoizolacyjne. Jeśli chodzi o nas, to wybraliśmy okna na profilach Gealan z szybą P4 Thermo (u=1.0).

Przy cenie 11 tys. z montażem i w porównaniu do 17/18 tys. od np. Veki za taki sam zestaw wyszło nam, że jest to zakup optymalny pod kątem współczynnika jakość/cena :) Póki co jesteśmy zadowoleni :)

 

A propos firm ochroniarskich, to u nas np. Juwentus bierze 73,20 zł brutto... Btw - muszę rachunek zapłacić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki, na weekendzie robiąc zakupy naszło mnie kupienie czegoś innego. :p :p :p :p Chodzą ostatnio za mną jakieś dziwne smaki.

 

Kiedyś natchnęłam się na artykuł, że kiełbasy długo dojrzewające są bardzo zdrowe i zawierają wiele składników odżywczych.

 

Oglądając półki z wędlinami akurat na nie natrafiłam. Pięknie zapakowane, przyciągające swoją kolorystyką i wyglądem. To nic, że za kilogram wychodzi tyle, co za złoto, kupię jedno opakowanie, aby się tym cudem podelektować. Les selections Saint –Azay- kiełbasa wieprzowa długodojrzewająca z otoczką pieprzową, z mieszanką na bazie wina picardan. Nawet sama nazwa jest tak zachęcająca, że nie sposób tego nie kupić. Ach ten francuski język. Skoro to produkt francuski a tam taka światowa kuchnia to toż niebo w gębie będzie.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Zadowolona wracam z zakupów i pierwsze, co to bagietka z pyszną wędlinką. Robiąc sobie nie zapomniałam również o mężu i moim słoneczku. Pierwsi dostali oni. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

 

Synek stwierdził po jednym gryzie, że nie ma możliwości, aby to wcisnął do buzi. :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Oczywiście znając mojego niejadka myślę sobie jak zwykle ma problem. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Do delektowania dołącza się mąż i z trudem zjada to cudo. Stwierdzając skoro sobie to kupiłam to muszę sama to zjeść, bo oni tego więcej nie przełkną.

:o :o :o :o :o :o :o :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Nerw mnie taki złapał, co oni za bzdury wygadują kompletnie się nie znają na dobrym jedzeniu i zaczynam im pokazywać, jakie to dobre. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Po pierwszym gryzie moje kubeczki smakowe chciały mi uciec z języka. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Co to za obrzydlistwo :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-?

Tłumacze sobie, że to pewnie takie pierwsze wrażenie jak coś nigdy wcześniej się nie jadło. Nie zniechęcając się :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: stwierdziłam do nich, że dobre tylko trzeba dobrze przyprawić. Wyciągnęłam słoik musztardy, obsmarowałam tą cudowną wędlinę oraz obrałam surową cebulę i pokroiłam ją na kanapkę. Tak aby zabić ten smak i zapach. Zjadłam, ale jak pomyślałam, że mam te wszystkie plasterki wcisnąć do mojego brzuszka to jadłowstrętu dostawałam.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mąż to się tak śmiał, jaki to ze mnie koneser jedzenia a ja biedna nie wiedziałam co z ta resztą pyszności zrobić. Nikt nie chciał się tego chwycić. Myślę jakbyśmy mieli psa to nawet on by się wypiął na ten przysmak.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Wyrzucić szkoda, zjeść nie ma, komu. Poczekam chwilkę może zdanie im się zmieni a tu nic dalej to leży w lodówce.

Wpadłam na pomysł, jestem poprostu genialna, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: może jak podpiekę ją na patelni to będzie lepsza. Ucieszona tym pomysłem wyciągam patelkę i zaczynam podpiekać.

Jak tylko ta kiełbasa poczuła ciepło zaczęła wydzielać taki smród, że myśleliśmy, że zwymiotujemy. Nie tracąc ani chwili ściągnęłam ją szybko z ognia i dawaj do kosza. Kosz od razu na zewnątrz i szybko wietrzenie mieszkania. Mąż uciekł na piłkę a my biedni z dzieckiem dusiliśmy się w tym smrodku. Niestety tylko trochę to pomogło nieprzyjemny zapach dalej mam w kuchni, najwidoczniej gdzieś pozostał jeszcze ten tłuszcz i muszę go zaraz usunąć, bo obiadu nie jestem w stanie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu przeróbek w projekcie,to my mamy 2 zgody od architekta na zmianę w projekcie,a ile małych nie wymagajacych zgody,to nie liczę :roll: :lol: . A płaciłaś za zgodę zmiany?

 

Za projekt zapłaciłam prawie tyle, co za indywidualny, mam nadzieję, że teraz jak on będzie to wkreślał do urzędu to już nie będzie liczył. to nie nasza wina, że dokumenty wskazywały co innego a w rzeczywistości okazało się inaczej. Wszystko wyjaśni się za kilka tygodni jak konstruktor przygotuje rysunki i przeliczenia a architekt to wkreśli i złoży do urzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...