Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika


Recommended Posts

Kurcze szkoda, że nie wiedziałam, byłam dzisiaj w pobliżu IKEA, bo może przesłałabym Ci pocztą :)

 

 

Gosiu to bardzo miłe z twojej strony, ale nie będę Cię fatygować. Nie wiedziałam, że to można sobie kupić? Jak tak to poproszę męża bo on często w KRAKOWIE.

Muszę wam napisać, że weekend był wspaniały. Hotel w Bochni jest po prostu rewelacja. Mieliśmy basen, siłownię, fitness, zabiegi w SPA, możliwość korzystania z groty solnej, tureckiej łaźni parowej, saun: fińskiej oraz suchej na podczerwień, jacuzzi dla 7 osób, pokoju relaksu z dwoma fotelami masującymi, prysznica płaszczowego z biczami szkockimi oraz wanny z hydromasażem biczami szkockimi oraz aromaterapią. Jeszcze nie doszłam do siebie. Polecam. Ja osobiście wypoczęłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 471
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Chyba nici z tego szablonu. Mężuś tak prędko do Krakowa nie pojedzie. Ja jednak nie dałam za wygraną i już jeden projekt zrobiłam w 2 wersjach. Jutro postaram się skanować i go wkleję. Robię jeszcze jeden projekt z 2 wersjami a w głowie już mi się kręci 3 projekt. Trzeba się decydować, bo elektryk przychodzi za 2 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwa balkon zrobiony, część okien wstawionych. Niestety nie wszystkie, bo stemple przeszkadzają. Muszą jeszcze z 2 tyg. postać, aby było równy miesiąc. Dodatkowo baliśmy się, że jak budowlańcy przyjdą usuwać stemple to żeby okien nie powybijali.

Zrobi się na 2 raty.

 

Wodę też żeśmy podłączyli. Jestem szczęśliwa, że mam to za sobą, bo mieliśmy problemy przez jednego zazdrosnego sąsiada, który robił wszystko, aby nam to utrudnić i abyśmy ponieśli dodatkowe koszty. Na szczęście wszystko się wyjaśniło. Do akcji dołączyła się reszta jego rodziny, która go skarciła i zamilkł, bo nie miał poparcia. Dobrze, że człowiek żyje w zgodzie z sąsiadami to są chętni Nam „obcym” pomóc.:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania podobają mi się obie wersje,ale bardziej ciągnie moje oko w stronę waniliowej:yes:. Tyle powierzchni roboczej to niemało, moim zdaniem. A co do zmywarki,mówisz,że nie trzeba się będzie schylać,a pomyślałaś o tym,że możesz mieć problem z włożeniem i wyjęciem naczyń z górnej półki;) . Trzymam kciuki za dalszy postęp prac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania podobają mi się obie wersje,ale bardziej ciągnie moje oko w stronę waniliowej:yes:. Tyle powierzchni roboczej to niemało, moim zdaniem. A co do zmywarki,mówisz,że nie trzeba się będzie schylać,a pomyślałaś o tym,że możesz mieć problem z włożeniem i wyjęciem naczyń z górnej półki;) . Trzymam kciuki za dalszy postęp prac.

 

Dzięki Asia za odpowiedź. :D:D:D:D:D:DZawsze to dobrze robi jak ktoś inny rzuci okiem i się wypowie. Człowiek projektując daje pole manewru fantazji, co nie zawsze skutkuje dobrym pomysłem. Faktycznie masz trochę racji, że może być z tym problem, bo zmywarka zaczynałaby się dopiero od 85cm od podłogi a kończyła na 145 cm. Nigdy nie widziałam tak zamontowanej zmywarki, więc trudno mi ocenić. Wysokość 145 cm. Chyba nie jest aż tak strasznie wysoka szczególności, że ze zmywarki się wysuwa koszyk na naczynia. Robię jeszcze jeden projekt w 2 wersjach z małymi przeróbkami i postaram się to wziąć pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w dzienniku...;) Nu lecicie teraz z robotką, że nie zdziwi mnie napis - WPROWADZAM SIĘ:D. Czego zyczę z całego serducha.

 

W dzienniku też sporo nadrobiłaś;).

Aniu obie wersje kuchni b. ciekawe. Też napiszę jak Asia, że nie mało metrów powierzchni roboczej.

 

Kolor kuchni - waniliowa fajna, ale i ta brązowa z jasnym blatem fajna:eek:.

 

Aniu GRATULUJĘ takiego postępu prac -trzymam kciuki za dalsze :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w dzienniku...;) Nu lecicie teraz z robotką, że nie zdziwi mnie napis - WPROWADZAM SIĘ:D. Czego zyczę z całego serducha.

 

W dzienniku też sporo nadrobiłaś;).

Aniu obie wersje kuchni b. ciekawe. Też napiszę jak Asia, że nie mało metrów powierzchni roboczej.

 

Kolor kuchni - waniliowa fajna, ale i ta brązowa z jasnym blatem fajna:eek:.

 

Aniu GRATULUJĘ takiego postępu prac -trzymam kciuki za dalsze :wave:

 

Witaj Miśka, na szczęście pomału ruszyliśmy. W tym roku planujemy jeszcze zrobić elektrykę, rozprowadzenie rurek od wody to, co ma być na ścianach, murek oporowy i jak się uda tynki cementowo- wapienne.

Na razie muszę zdecydować jak mam rozstawić sprzęt AGD. Bo jak przyjdzie elektryk to muszę już wiedzieć. Dzisiaj już nie dam rady wkleić moich nowych pomysłów, bo padam, ale postaram się jutro. Wszelkie cenne uwagi mile widziane. Im więcej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w szoku Ania ,masz talent kobieto:yes:. Do planowania, podziwiam,że chce Ci się tak malować,planować. ja jednak jestem luzik:oops::oops::oops:. Jak planowaliśmy elektrykę i wodę w kuchni,to na kroki liczyłam gdzie co ma być:cool::oops:. Jak teraz pomyślę sobie o tym, to mnie rusza,bo wiem,że te moje planowanie krokowe może mi wyjść bokiem;).

Kuchnie na zdjęciach są moim marzeniem,zresztą wszystkie kuchnie,których ja nie mam. Co to będzie jak będę musiała podjąć decyzję:jawdrop:.

Trzymam kciuki za dalszy postęp prac:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Oglądam i podziwiam talent !!!!! Masz taki sam układ w kuchni jak ja :) Podobają mi sie twoje pomysły, choć ja osobiście nie lubię tak mocno zabudowanych. Ale mam jedno pytanie i wątpliwość - na ostatnim zdjęciu pokazałaś szafkę cargo, która po otwarciu nachodzi na blat kuchenny. Nie wiem czy będzie to wygodne, za każdym razem zdejmować wszystko z blatu, kiedy będziesz chciała otworzyć szafkę. Pozdrawiam i przepraszam, że się ośmieliłam. Pomysł na kuchnię bardzo fajny, może coś skopiuję! Mogę??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia nauczona doświadczeniem planuję wcześniej niektóre rzeczy przewidzieć, aby później jak wynikną jakieś komplikacje skupić się na rozwiązywaniu ich bez prowadzenia nerwowej sytuacji. I tak wiem, że niektóre rzeczy człowiek nie jest stanie przewidzieć, bo musiałby wszystko zrobić własnymi rękami a jak daje się fuszkę firmom to ich pracownicy różnie robią. Przekonałam się o tym jak nam wstawiali okna. Okazało się, że jedną ścianę mamy krzywo wymurowaną. Jak dom ma 4 boki tak było 4 murarzy i każdy miał swoją działkę do wymurowania. Jeden najwyraźniej astygmatyzm posiada, albo za dużo piwka wypił, bo źle przeniósł poziomy i ściana im wyżej tym bardziej do środka leci. Wcześniej nikt tego nie zauważył. Dopiero wyszło jak goście pion okna ustawiali i wydaje się, że krzywo okno zamontowali. Wyszły też cyrki z przeniesieniem poziomu drzwi balkonowych na drugiej ścianie. Na krzywej ścianie mam zostawione 15 cm a idąc w kierunku ściany bocznej robi mi się, że wylewkę w tym miejscu muszę zrobić na 17 cm. Niedokładnie rozprowadzili beton przy zalewaniu stropu.

Było się pilnowało i tak człowiek nie dopatrzył.

Cieszę się, że Ci się podobają moje pomysły. A który najbardziej? Z piekarnikiem po lewej czy prawej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Oglądam i podziwiam talent !!!!! Masz taki sam układ w kuchni jak ja :) Podobają mi sie twoje pomysły, choć ja osobiście nie lubię tak mocno zabudowanych. Ale mam jedno pytanie i wątpliwość - na ostatnim zdjęciu pokazałaś szafkę cargo, która po otwarciu nachodzi na blat kuchenny. Nie wiem czy będzie to wygodne, za każdym razem zdejmować wszystko z blatu, kiedy będziesz chciała otworzyć szafkę. Pozdrawiam i przepraszam, że się ośmieliłam. Pomysł na kuchnię bardzo fajny, może coś skopiuję! Mogę??

 

 

 

 

Witaj meg60. Miło Cię u Mnie gościć. Dziękuję, że się wypowiedziałaś. O to mi właśnie chodziło. Dyskusja, dyskusja prowadzi do osiągnięcia 100% perfekcyjnego rezultatu. Masz rację z tą szafką cargo może to być kłopot. Ta część blatu roboczego musiałaby być zawsze pusta, aby nic nie przeszkadzało w jej otwieraniu a my kobitki wiemy, że jak zaczniemy gotować :stirthepot: to miejsca do pracy zawsze mało.

To są tylko pomysły, że można wszystko zrobić tylko pytanie, po co. Jak widać projektować z fantazją można tylko nie koniecznie to idzie w parze z wygodą i funkcjonalnością. Z drugiej strony jak się nie ma innego pomysłu to lepsze takie rozwiązanie niż miałby to miejsce zostawić niewykorzystane i zrobić atrapę szafki. A i takie rzeczy widziałam.

Zrobiłam kilka wersji, aby się temu poprzyglądać i wybrać najrozsądniejsze rozwiązanie. Wydaje mi się, że projekt 1 i 2 jest super, ale za bardzo zabudowane i kuchnia może przytłaczać resztę wnętrza. To ma być salon z kuchnią a nie kuchnia z salonem.

Z jednej strony wysoka zabudowa z piekarnikiem i mikrofalą po lewej stronie zasłonią gotujące się gary z drugiej zaznaczą wyraziście pozycję kuchni i postawią ją na pozycji pierwszoplanowej.

Projekt 3 i 4 nada kuchni otwartości będzie bardziej przyjazny dla salonu. Kuchnia nabierze lekkości. Tak mi się wydaje.

Decyzję muszę podjąć do przyszłego tygodnia, bo wtedy wchodzi elektryk, aby rozprowadzać instalacje.

Jeszcze zapomniałam dopisać niezależnie od projektu na środku będzie stał stół 80 na 80 cm.

 

Jeżeli chodzi o skopiowanie to proszę bardzo nie mam nic przeciwko. Jak tylko coś możesz wykorzystać to bierz śmiało.:yes::yes::yes:

 

Zapraszam częściej.:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aniu:D

 

Napiszę to u Ciebie w komentarzach, bo dopiero się zorientowałam z tą lodówką side by side.

Z tego, co się orientuję nie będziesz jej mogła zabudować na równo z pozostałą zabudową. Lodówki tego typu otwierają się na zewnątrz i muszą wystawać poza zabudowę. Szerokość drzwi w takiej lodówce to 4-5 cm.

 

Jak chcesz mieć równą zabudowę, to niestety będziesz musiała wybrać inną lodówkę. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aniu:D

 

Napiszę to u Ciebie w komentarzach, bo dopiero się zorientowałam z tą lodówką side by side.

Z tego, co się orientuję nie będziesz jej mogła zabudować na równo z pozostałą zabudową. Lodówki tego typu otwierają się na zewnątrz i muszą wystawać poza zabudowę. Szerokość drzwi w takiej lodówce to 4-5 cm.

 

Jak chcesz mieć równą zabudowę, to niestety będziesz musiała wybrać inną lodówkę. :-(

 

 

Witaj Madziu. Jeżeli tak to będę się musiała z tym pogodzić. Bardzo chcę mieć taką lodówkę, bo jest bardzo pakowna i nie trzeba kupować oddzielnie zamrażarki. Wybiorę projekt bez wysokiej zabudowy z lewej strony. Taka kuchnia wydaje mi bardziej przestronna i przyjazna dla małego salonu. Teraz tylko zostaje mi dylemat zmywarki. Będę musiała sobie to rozrysować i znaleźć dla niej rozsądne umiejscowienie.

 

Mam nadzieję, że uda Ci się ruszyć w tym roku z kuchnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...