Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 471
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj kamlotek w moich skromnych progach.

Przygodę z budowaniem to my mamy, aż człowieka dziw bierze, że akurat tak nam się potoczyły sprawy. Nigdy bym nie przypuszczała, że będzie tak trudno.

 

Nasze emocje to przebieg zmienności raz euforia, radość a zachwalę nerwy, złość. Najgorsze jest podejmowanie trudnych decyzji w bardzo krótkim czasie. Mam nadzieję, że ta sinusoida kiedyś się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze mi się spało, że budzik nie mógł mnie dobudzić.

Najśmieszniejsze jest to, że śniło mi się, że już wstałam i szykowałam siebie do pracy a dziecko do przedszkola. Zadowolona planując dzień słyszałam dobijający się budzik, który zaczął mnie drażnić. Nie wytrzymałam poszłam go wyłączyć i się obudziłam. :D :D :D :D :D :D :D :D

 

Moja świadomość zaczęła dawno funkcjonować a ciało jeszcze smacznie leżało w łóżeczku. Dobre. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My przed zakupem działki sprawdziliśmy wszystko, oprócz gruntu, bo baliśmy się niespodzianek, które i tak się pojawiły.

Nikt nam w tedy nie podpowiedział, aby to jeszcze zbadać.

Niestety mało, kto robi takie badania, więc się o tym nie mówi ani nie pisze. :x :x :x :x :x :x :x

Dopiero po zakupie działki dowiedziałam się o takiej rzeczy. Budowa domu to inwestycja bardzo duża i zaoszczędzenie na takim badaniu to dość ryzykowna oszczędność. Chyba, że ma się 100% pewność, co do gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przyleciałam od Asi (kamlotek)

 

Rzeczywiście macie przeboje z tym gruntem :( Moje problemy to pryszcz :-?

My nie robiliśmy żadnych badań....mam nadzieję, że ziemia ok, bo trochę się wystraszyłam jak przeczytałam twój dziennik :o

Mamy też działkę ze spadkiem i to podniosło nam znacznie koszt fundamentów :-? .......aleeeeeeeeeeee zyskaliśmy za to duże pom gosp. pod tarasem, także się wróciło :D Dlatego uważam że "nie ma złego co by na dobre nie wyszło".....u was też tak będzie :D i za to trzymam mocno kciuki :D żebyście już wyszli na prostą i spokojnie bez stresowo zaczęli budowe domku :D

Nie widziałam projektu w dzienniczku..... :D "prymulki" ......ta nazwa brzmi znajomo.....ale ja tyle projektów przerobiłam, że napewno się zetchnęłam z tym domkiem.....

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, serdecznie margay :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

 

Mój dziennik staram się pisać bez złych emocji, jakie mną w tedy rządziły.

Najgorsze jest to, że ludzie, którzy sprzedali nam działkę dobrze wiedzieli, co tam jest i nie powiadomili nas o tym tylko wpierali, że wszystko jest O.K.

Ale było minęło teraz trzeba jakoś wyjść na prostą.

Dziennik piszę z lekkim opóźnieniem, aby ochłonąć po przebojach, bo napisałabym pod wpływem adrenaliny kilka gorzkich słów.

Projekt wkleję niedługo, tylko muszę zebrać się do skanowania, bo troszkę go zmieniłam niż jest w oryginale. Dlatego mój tytuł „ Moja nowa wizja Prymulek3” :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Dzięki za trzymanie kciuków przydadzą się bardzo. :D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fakt, że dało się w twoim tonie pisania odczuć stoicki spokój :o bo mnie by w takiej sytuacji chyba poniosło i padło by nie jedno niecenzurowane słowo.....

Gdzieś tu na FM widziałam dziennik z domem budowanym na studniach (było ich kilkanaście) :o i nijak nie mogłam pojąć o co chodzi.....u Ciebie dopiero zrozumiałam że chodzi o teren.....dobrze, że znaleźliście tańsze rozwiązanie.....

A ludzie - fakt - niektórzy to świnie :(

Ale najważniejsze, że wychodzicie na prostą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dużo było mówienia o studni, ale koszt takiej inwestycji jest naprawdę spory, więc szybko upadł. Całe szczęście, bo z kasą byłoby w tedy kiepsko. Musielibyśmy po prostu zrobić mniej niż zamierzaliśmy. :cry: :cry: :cry: :cry:

Co nie znaczy, że mamy gorzej. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

 

To super, na budowie trzeba szukać tańszych i dobrych rozwiązań co by na resztę starczyło....jak efekt będzie taki sam to po co płacić więcej????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dużo było mówienia o studni, ale koszt takiej inwestycji jest naprawdę spory, więc szybko upadł. Całe szczęście, bo z kasą byłoby w tedy kiepsko. Musielibyśmy po prostu zrobić mniej niż zamierzaliśmy. :cry: :cry: :cry: :cry:

Co nie znaczy, że mamy gorzej. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

 

To super, na budowie trzeba szukać tańszych i dobrych rozwiązań co by na resztę starczyło....jak efekt będzie taki sam to po co płacić więcej????

 

Tego się trzymajmy!!!!!!!!!!!

Budujmy to, co nam się podoba za jak najniższe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...