Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika


Recommended Posts

Gosia dzięki za wytłumaczenie. Mnie oczywiście też to czeka.

Znalazłam w Rzeszowie firmę, która handluje tymi oknami. Zobaczę z ciekawości jak one wyglądają na żywo.

Nam z mężem podobają się okna Platinium profil Veka z oknoplastu z Krakowa.

Ich kształt nas zniewolił. Ma półokrągły kształt skrzydła. Dla nas po prostu mistrzowskie okno. Tylko cena strasznie zabójcza.

Zaczęłam szukać coś podobnego. Znalazłam na targach jedną tylko firmę, która trochę miała te okna podobne(profil Rehau oknoplastu) do naszych wymarzonych. Jak daliśmy do wyceny to wcale nie wyszły taniej.

Znajomy ze studiów męża ma salon gdzie sprzedają okna bardzo podobne do Platinium. Nie byłam jeszcze u nich zobaczyć czy tak faktycznie jest. Ma nam zrobić ofertę.

Jak się dowiedziałam od jednego ze przedstawicieli oknoplastu te okna są podobno skopiowane wzorem od Platinium. Podobno fabryka, która skopiowała ten fason ma w sądzie sprawę o to. Tylko kwestia czasu jak sąd ma wydać wyrok i fabryka ta będzie musiała się wycofać z produkcji tych okien.

Przez to zamieszanie trochę się boję brać okna od znajomego męża. Bo jak się okaże, że oknoplast faktycznie wygra to, co będzie z osobami, które te okna kupiły. Jak w tedy z reklamacją jeżeli towar będzie wycofany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 471
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ile tej drogi będziecie mieć? Jaka długa będzie?

Na zdjęciu widać długą działkę.

 

Gosiu sorry, że dopiero teraz, ale necik coś mi wczoraj nawalił. Drogi będzie z jakieś 12-14m. z drogi gminnej będziemy wjeżdżać prosto do garażu. Później się ją poszerzy, aby też można było do domu wchodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nu to nie dużo :wink: :lol:

 

Ja do drogi gimnnej mam 90 metrów -a nawet bardziej 100 -jak pomyslę o odśnieżaniu -to ciarki mam :lol: , a ten mój planuje z drugiej strony sobie też wyjeżdżać -to tak przez długość 0,5 ha to ciut jest do utwardzenia :o :-? :roll: ale narazie to musimy tutaj od domu do drogi bardziej utwardzić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłowni Ci nie polecę, bo masz wprawę na budowie. Śnieg będzie latał na wszystkie strony jak uruchomisz łopatę. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

My chcieliśmy dom jak najbliżej drogi gminnej, aby było jak najmniej odśnieżania. Mam nadzieję, że te gminne drogi są jakoś odśnieżane by można było spokojnie się wydostać do miasta w zimie. Kilka domów dalej mieszka radna naszej gminy, więc może odśnieżają dla niej i my dzięki temu skorzystamy.

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A MY postawiliśmy domek pośrodku działki :wink:

 

Aby ciut działki zagospodarować kiedys z przodu , ewentualnie dziecię kiedys mogło będzie się wybudować :wink: , a tak pośrodku z boku domów niet -tylko sąsiedzi jakoś rozpalają ogniska :-? Mam nadzieję, że to się zmieni, bo inaczej będzie nie za wesoło.

 

A co do odśnieżania to ponoc jest sąsiad, który społecznie pomaga sąsiadom :D

 

to może nie będzie źle... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu w końcu się wypogodziło. Nic wcześniej nie mogliśmy zrobić, bo ciągle padało. Jak koparka wjechałaby na działkę to połowę ziemi by wywiozła, a teraz w jesieni bardzo by się przydała. To zdjęcie zrobione było na wiosnę, bo w tedy przepinaliśmy kanalizację, aby ruszyć dalej z robotą. Jakbyśmy nie zrobili tego to moglibyśmy zapomnieć o jakimkolwiek budowaniu w tym roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu w końcu się wypogodziło. Nic wcześniej nie mogliśmy zrobić, bo ciągle padało. Jak koparka wjechałaby na działkę to połowę ziemi by wywiozła, a teraz w jesieni bardzo by się przydała. To zdjęcie zrobione było na wiosnę, bo w tedy przepinaliśmy kanalizację, aby ruszyć dalej z robotą. Jakbyśmy nie zrobili tego to moglibyśmy zapomnieć o jakimkolwiek budowaniu w tym roku.

 

Chyba się gubię :lol: :lol: :lol: z porą kiedy robione zdjęcia :lol: :lol:

 

Co do ekip.

To co podałaś, to są u nas normalne ceny, kiedy zaczynaliśmy ( koniec lipca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ceny szokujące. Miałam nadzieję, że nie będzie u nas tak drogo.

Gosiu te grzybki u ciebie na dachu od wentylacji po co ci aż ich tyle?

 

No lubimy grzyby :lol: :lol: :lol:

A tak poważnie to i tak jednego mamy za mało.

A więc tak:

- odpowietrzenie kanalizacji

- wentylacja kuchni i małej łazienki

- wentylacja dużej łazienki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozwoliłem sobie przeczytać wasz dziennik.

Przeszliście naprawdę wiele trudności ale wasza wytrwałość jest przykładem dla nas rozpoczynających.

Pewnie wielu by się poddało.

Teraz już pójdzie.

Budujcie radośnie dalej :)

Tak jak przeszliście przez trudy papierkowe tak któregoś dnia zamieszkacie i Wy i My jak Bóg pozwoli.

Pozdrawiam

Asaf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...