Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izo-Floor Thermo na podłogówkę pod panele?


Wito2008

Recommended Posts

  • 1 month później...

Izo-Floor Thermo to specjalistyczny podkład nad ogrzewanie podłogowe wykonany z XPS.

http://www.arbiton.com/strony/1/i/408.php

 

w/g mnie "lekko" mijają się z prawdą 8)

XPS to b. dobry izolator :

 

"...wysoka wytrzymałość na ściskanie, dla XPS-30 nie mniej niż 300kPa - doskonały współczynnik przewodności cieplnej, lamdba=0035 W/mK ..."

http://www.ekobud.com.pl/6/21

 

Ja wybrałem tekture falistą pod panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem dać tekturę, a na wierzch folię paroizolacyjną? Na to panele i cacy - jak problem z gwarancją, to przeca folia była ;)

Ja daję u siebie piankę 3mm z folią paroizolacyjną (mam taki gotowy zestawik). Niestety, w sklepie, gdzie kupowałem panele, o tekturze falistej nawet nie słyszeli... Cóż, cena była dobra, to wziąłem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem dać tekturę, a na wierzch folię paroizolacyjną? Na to panele i cacy - jak problem z gwarancją, to przeca folia była ;)

Ja daję u siebie piankę 3mm z folią paroizolacyjną (mam taki gotowy zestawik). Niestety, w sklepie, gdzie kupowałem panele, o tekturze falistej nawet nie słyszeli... Cóż, cena była dobra, to wziąłem :lol:

 

......"Przy ogrzewaniu podłogowym, pod panelami korzystniej ułożyć tekturę falistą ze względu na lepszą przewodność cieplną. Nie ma obawy, że tektura ulegnie odkształceniu, gdyż panele po ułożeniu tworzą jednolitą płytę, zatem miejscowe naciski rozkładają się na dużą powierzchnię....."

 

 

Tu masz link do Barlinka

http://www.panele-podlogowe.eu/szczegoly/908/tektura_falista_barlinek_w_rolce_15m_x_1m

 

I przeczytasz tam , że tektura ma

Zastosowanie przede wszystkiem na ogrzewanie podłogowe

- materiał nie stanowi oporu cieplnego

 

Na drugi raz nie wierz we wszystko co ci mówią w " tak dobrym sklepie" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......"Przy ogrzewaniu podłogowym, pod panelami korzystniej ułożyć tekturę falistą ze względu na lepszą przewodność cieplną. Nie ma obawy, że tektura ulegnie odkształceniu, gdyż panele po ułożeniu tworzą jednolitą płytę, zatem miejscowe naciski rozkładają się na dużą powierzchnię....."

 

 

Tu masz link do Barlinka

http://www.panele-podlogowe.eu/szczegoly/908/tektura_falista_barlinek_w_rolce_15m_x_1m

 

I przeczytasz tam , że tektura ma

Zastosowanie przede wszystkiem na ogrzewanie podłogowe

- materiał nie stanowi oporu cieplnego

 

Na drugi raz nie wierz we wszystko co ci mówią w " tak dobrym sklepie" 8)

Ale czy ja gdziekolwiek negowałem tę prawdę? ;) Wziąłem co mi dawali, bo nie było nic innego, a mi się nie chciało szukać wówczas :p Poza tym nie miałem jeszcze wówczas takiej wiedzy, jak obecnie i było mi normalnie wszystko jedno.

Na dzień dzisiejszy też bym wybrał tekturę, ale mam już piankę, więc nie widzę sensu inwestowania kolejnych pieniędzy...

Chyba, że ktoś ode mnie odkupi tę piankę? Mam jakieś 80m2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Tektura IMO jest najlepsza pod tym kątem, aczkolwiek z perspektywy 2-miesięcznego użytkowania widzę, że ta moja pianka też zdaje egzamin :) Podłoga jest cieplutka jak należy :) Panele się nie wypaczają nic, a odgłosy tupania są w normie.

Więc co komu pasuje.

 

Przy tekturze polecam dodatkowo położyć na spód folię paroizolacyjną, aby mieć gwarancję na panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...