Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ŚWIERK SREBRNY USYCHA_RATUNKU!!


Recommended Posts

mój świerk srebrny też usychał i właściwie spisałam go na straty ale poradzono mi aby wsypać do ziemi wokół korzenia mikoryzy do iglaków i jakiś cud...ale świerk odżył. Przyznam, że mocno się zdziwiłam. Nawet czubek, który był już mocno zaschnięty zaczął rosnąć. Także może spróbuj z mikoryzą.....życzę powodzenia:) Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usychają, bo ciemno w środku (proces naturalny)

Usychają, bo przędziorek żre.

Usychają, bo wlazł świerkowiec większy.

Usychają bo mu źle, znaczy z przyczyn fizjologicznych.

Wybierz sobie odpowiedź. Albo daj fotkę i porządnie opisz, bo szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie z olbrzymim wiekowym świerkiem srebrnym, a chodnik pod nim był mokry co wskazywało chyba na mszyce więc opryskiwałam go co 2 tygodnie ile sięgnęłam preparatami robalobójczymi. Nadal żyje, górę i boki ma ładne ale w środku wyłysiały już pozostał :( Co do mikoryzy, to jestem za. Przesadzałam w ub. roku póżną wiosna, gdy zaczęły juz intensywnie rosnąć kilka dużych iglaków i pod każdy dawałam szczepionkę i nie tylko że wszystkie się przyjęły to w tym roku mają przyrosty dużo większe i grubsze niż w poprzednich latach :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie zauważyć, że ja w swoim poście nie zachwalam 100% skuteczności mikoryzy.....miałam problem ze świerkiem, powoli ginął, podsypałam i po paru tygodniach widzę poprawę, odżywa i ma się całkiem nieźle. Co było powodem, jaka choroba? Nie mam pojęcia... jak coś może pomóc to dlaczego nie spróbować??? Ot, taka moja była rada....może pomoże, czego DaroR życzę:):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...