Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - Ownersi budują - Doskonały 2 EN


Recommended Posts

Hej

 

dziekujemy za pierwszy wpis i czekamy na wiecej :)

 

Co do samej studni to orientujac sie na roznych forach chyba regula jest ze to inwestor ponosi ryzyko zlego (suchego) odwiertu. Trudno tu winic fachowcow bo w ich interesie jest wywiercic dobra studnie jak najszybciej i jechac do nastepnego zlecenia. A z przeprowadzonych z nimi rozmow wiem ze sa ludzie ktorzy decyduja sie na wiercenie do skutku i poddaja sie np. po 3 suchych otworach po prawie 50m kazdy.

Oczywiscie gdybysmy to robili po raz drugi zaczelibysmy od badania co pozwoliloby nam zaoszczedzic 1000zl. Chociaz pomimo roznych metod badania i tak do konca nie wiadomo czy woda bedzie czy nie.

Jest to z pewnoscia pierwsza powazniejsza nauczka zeby ustalac zakres pracy i cene przewidujac rozne mozliwosci na etapie przygotowania prac a nie w trakcie (szczesliwie trafil sie nam podwykonawca ktory potraktowal sprawe fair).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam w gronie budujących domek z tej pracowni :D

Ciesze się, że ktoś wkońcu założyl dziennik budowy doskonalego. ja niestety nie mam na to czasu

Ja z narzeczonym tez budujemy ten dom, tylko wersje En z pojedynczym garazem. Dom jest przepiekny.

Napewno bede do was zaglądać :D

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będziecie zmieniać kolory elewacji czy zostają te śliczne szarości zaproponowane na stronie biura?

 

Chcielibysmy trzymac wyglad mozliwie zblizony do wizualizacji oczywiscie w zgodnosci z miejscowym planem zagospodarowania. W okolicy wiekszosc domow ma np. czerwona dachowke ale plan dopuszcza ciemne szarosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

W przyszlym tygodniu jestesmy umowieni z architektami Domowzwizja na odbior projektu Doskonaly 2EN. Maja ok 4 tygodnie poslizgu w stosunku do tego co nam mowili 2 miesiace temu. Grunt ze projekt juz jest.

 

Co do zmian myslimy nad powiekszeniem pokoju na parterze poprzez wyrownana linie calej sciany od polnocy. Da nam to wieksza kotlownie, lazienke i pokoj goscinny, kosztem rezygnacji z drzwi wyjsciowych w kotlowni. Taka zmiane polecal nam architekt ktory sam przyznal ze ten dom ma troche malo miejsca na skladowanie rzeczy tj. brak spizarni, ograniczone przestrzenie na szafy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...