Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej!

 

Jestem przed zakupem okien i chyba zdecyduje sie na Oknoplast Krakow. Jakie dostaliscie rabaty od cennika ? :) Mi proponuja bodajze 18 albo 19%, do tego 5% jezeli zamowie w marcu i 3% jezeli zaplace gotowka.

 

Jakie dostaliscie rabaty ??

 

Nie chce dzwonic po dealerach Oknoplasta w okolicy i sepic o wiekszy rabat ale musze wiedziec czy mojego dealera moge jeszcze gnebic o wyzszy rabacik :-)

 

Dzieki,

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie chce dzwonic po dealerach Oknoplasta w okolicy i sepic o wiekszy rabat ale musze wiedziec czy mojego dealera moge jeszcze gnebic o wyzszy rabacik :-)

A dlaczego nie chcesz kalkulacji od innych dealerów?

To, że ktoś dostał większy rabat, nie znaczy, że Ty też "takowy" dostaniesz.

 

Każdy dealer Oknoplast-u dostaje inne rabaty (zależy to od jego obrotów/sprzedaży). Czym wyższa sprzedaż, tym wyższe rabaty, a co za tym idzie, wyższych rabatów może także udzielać swoim Klientom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27% i reszta jak wyżej

 

Dzieki Wam piekne - widze ze moj dealer leci w kule! ;-) Trza bedzie solidnie ponegocjowac :-)

 

barteks31 - Jezierskiego nie mam wlasnie w okolicy - najblizszy jest 30km dalej.. Mi ten oknoplast pasuje, bo wazny jest dla mnie tez montaz, a mam wrazenie ze akurat tutaj bedzie najlepszy.. w niektorych punktach np. pytajac o listwe podparapetowa montezy kategorycznie twierdzili, ze ona jest TYLKO do transportu i nalezy ja przed montazem wywalic !! A jak czytam rozne fora i grupy to jest to wazna podpora dla okna i ulatwienie przy montazu parapetow. W Oknoplascie nawet nie pytali przy wycenie o listwy - daja listwe 30mm w standardzie i dziwili sie ze gdzie indziej jej nie uwzgledniaja :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dealer Oknoplast-u dostaje inne rabaty (zależy to od jego obrotów/sprzedaży). Czym wyższa sprzedaż, tym wyższe rabaty, a co za tym idzie, wyższych rabatów może także udzielać swoim Klientom.

 

Ten dealer jest jedyny z Oknoplastu w promieniu ~30km i ma dwie filie w miastach ~100 i 300 tys, wiec przypuszczam ze obroty ma spore wiec i o wyzszy rabacik bedzie mozna poprosic :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie - nie wiem czy sie nie pomylilem i nie mam jednak zamiast 17 - 27%. Dlaczego.. Bo dzwonilem do dwoch dealerow oddalonych o te 30-40km i oboje maja standardowe rabaty:

 

- 27% "od czapy"

- 5% za wplate 100%

- 2-3% w promocji "zimowej"

 

Oboje twierdza ze rabat narzucony jest przez Oknoplast z gory i nie wierza, ze w innym punkcie jest mniej.

 

Bede za 3-4h w domciu i wtedy sprawdze jaki to konkretnie rabat dostalem - wydawalo mi sie ze 17% ale skleroza nie boli.. :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamietam Oknoplast ma rabaty przez caly rok na tym samym poziomie - raz to jest promocja zimowa, raz nazywa sie promocja letnia, raz karnawalowa, raz od czachy jak leci

To marketnig i nic poza tym ale coz.... skup sie raczej na cenie koncowej i tym czy faktycznie takie same okna porownujesz a nie procentach - chyba ze C2H5(oh) ale to inasza inszosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamietam Oknoplast ma rabaty przez caly rok na tym samym poziomie - raz to jest promocja zimowa, raz nazywa sie promocja letnia, raz karnawalowa, raz od czachy jak leci

To marketnig i nic poza tym ale coz.... skup sie raczej na cenie koncowej i tym czy faktycznie takie same okna porownujesz a nie procentach - chyba ze C2H5(oh) ale to inasza inszosc :)

Dokładnie :) - kuzyn kupował w lecie - dostał cos ok 40 % w promocji letniej

My w zimie - tyle samo w promocji ... zimowej.

Ale okna jak najbardziej ok - polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamietam Oknoplast ma rabaty przez caly rok na tym samym poziomie - raz to jest promocja zimowa, raz nazywa sie promocja letnia, raz karnawalowa, raz od czachy jak leci

To marketnig i nic poza tym ale coz.... skup sie raczej na cenie koncowej i tym czy faktycznie takie same okna porownujesz a nie procentach - chyba ze C2H5(oh) ale to inasza inszosc :)

 

He, he :)

 

No akurat ten dealer Oknoplastu jest najsensowniejszy - na haslo "ciepla ramka" odrazu bach - na stol profil z ladna stalowa ramka i porady, ze bedzie mniej roszyc w zimie, niedrogie i warto brac.. Nie to co u innych - "ciepla ramka" yyyyyyyyy? Ale cooo pan do mnie mowi ?? ;)

 

Podobniez kosztorys - dostalem najlepsze zestawienie z wszystkimi szczegolami i co mnie zaskoczylo - jest np. wyliczony osobno wspolczynnik U kazdego okna z osobna (!) - fajnie, beda dokladne dane do OZC ;) U "malych" - dostalem kartke zeszytowa z recznie narysowana tabelka i OKNO1 - 100x160 - 1025 pln netto - 1096 pln brutto. Fajny kosztorys, nawet nie wiem jakie dodatki policzyli wiec i trudno cos tu porownywac..

 

Montaz.. Oknoplast - znowu bach na stol dyble, kotwy, instrukcja co jak montuja, ze pianka to lepiej mimo wszystko w dodatnich temperaturach i tak dalej. U malych - noo wie pan, na pianke montujemy. Na montaz to sie jakos dogadamy jak okna beda! Bedzie dobrze! Pan sie nie martwi :) Jeden sprzedawca powalil mnie cena za montaz.. 20 pln od okna! Pytam, czy to od m2, czy moze metra biezacego oscieza? Nieee od okna! Wymiar bez znaczenia.

 

Do dzisiaj nie wiem czy to jakas ukryta kamera nie byla ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie by uważać na jakość montażu.

Wszystko jest pięknie w salonie, na budowie bywa różnie.

Jakiekolwiek zmiany czy sugestie monterów na piśmie... Wszystko na piśmie.

 

Po montażu przed podpisaniem protokołu odbioru - który to należy podpisać niezwłocznie po zakończeniu montażu - przejdźcie się i sprawdźcie każde jedno okno - poziomica, wysokość montażu, nie tylko rysy na ramach i szyby, sprawdzajcie wszystko.... Najlepiej również od strony zewnętrznej budynku....

 

Uczcie się na cudzych błędach - bardzo was proszę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..........na haslo "ciepla ramka" odrazu bach - na stol profil z ladna stalowa ramka i porady, ze bedzie mniej roszyc w zimie, niedrogie i warto brac.. ..........

 

chyba znowu coś namieszałeś :wink: ciepła jest raczej z tworzywa sztucznego, nie z zimnej stali :wink:

 

Chodzi o stal nierdzewna. Spelnia normy na "ciepla ramke", majac prawie identyczne wartosci przewodzenia ciepla jak ramka z tworzyw sztucznych.. Polecam pierwszy wygooglany artykul:

 

http://www.press-glas.com/nasze_szklo/funkcje/energooszczednosc_i_termoizolacja/ciepla_ramka_dystansowa/

 

:)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak tworzywo jest cieplejsze, choćby widać to po tabelkach w cytowanym artykule, ja akurat mam termixa i nie było mowy o innym, po co wsadzać nierdzewkę jak można lepsze tworzywo? i pewnie taniej na plastiku niż na nierdzewce? jeśli sprzedawca chciał być profesjonalny to chyba powinien "bachnąć" na stół profil z termixem a nie ze stalą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...