Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pozwolisz jareko,że się z Tobą nie zgodzę.

Właśnie kiedyś to był dopiero,Dziki Wolny Rynek.

A w tej chwili dla klienta coraz ważniejsza jest jakość usługi.

Owszem , koszt ogrywa bardzo ważną rolę ale nie zawsze decydującą.

Szukamy kogoś ,kto nam produkt ładnie poda,przekona do niego i do siebie,zapewni dodatkowe usługi,wzbudzi zaufanie swoją fachowością ,profesjonalizmem,kulturą obsługi,warunkami serwisu.

I pierwszy kontakt z dealerem zawsze przekłada się na nasz stosunek do producenta i jego wyrobów.

Warto o tym pamiętać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wszedzie znajdzie sie czarna owca ale firma oknoplas jest dobra firma i ma naprawde super okna! Wieszanie na niej psów za to ze jakis sprzedawca okiem nie wywiazuje sie z umowy nie ma najmniejszeg sensu. Jezeli juz to trzeba sie domagac realizacji umowy u firmy z którą sie podpisalo umowe kupna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pattaya - nie chce wszczynac polemiki - mas swoje spojrzenia na sprawe ja swoje

Wy - forumowicze - odrozniacie sie teoretycznie od 99% klientow kupujacych okna a i tak czesc z Was daje sie nabrac na sztuczki marketingowe i blichtr zajefajnych punktow handlowych z laseczka za biurkiem co ma dekolt po brzuch ;) a miseczke wieksza od "D"

Przykladow mozna by mnozyc bo czasem zasypywany jestem pytaniami i prosbami o wycene a pozniej mailami - co spier.... konkurencja czy to w oknach czy w montazu

Nie jestem jedyny wszystko wiedzacy - takich jak ja jest wielu (na szczescie :)))) ale tez zaden z nas nie zrobi klientowi montazu za 10 zeta od metra bo tak sie nie da, nie sprzeda okna O-34 za 400 zeta bo wie co z nim jest

I wybacz - koszt odgrywa w 99% role najwazniejsza

Gdyby tak bylo to Ja, tatko, czy tez inni z branzy tutaj sie udzielajacy nie moglibysmy sie od Was opedzic by wszystkim okna sprzedac ;) A jak wspomnialem juz kiedys z Was wyzyc sie nie da ;) :)

Tez masz racje w tym co napisales ale to tylko czesc prawdy

 

Ale nie mozna oceniac produktu na podstawie tego jak traktuje nas dealer - on niestety jest winny. Ilez to razy opisywaliscie tu sytuacje jaki to uczynny i mily czlowiek wzial od Was zlecenie a pozniej sloma z butow wystawala i zmienial sie w opryskliwego chama co komorki od was nie odbiera.

Jest tez druga strona medalu - Inwestor i tu moznaby przykladow negatywnych tez mnozyc

To ze wykladasz kase (to nie personalnie dociebie) nie upowaznia ciebie bys wykonawce traktowal jak smiecia. A z takim traktowaniem i ja i moi koledzy stykamy sie coraz czesciej. A jak juz cos nie tak nie z naszej winy to mamy przeje.... Traktuje sie nas gorzej jak psa

Moze to ostre slowa ale tak jest - niestety

Chamieja obie strony - i inwestor i wykonawca :( :( :(

 

Spojrz. Niby wymiana doswiadczen, niby wzajemna pomoc i szacunek a tu wypowiedz jajcoo o mnie wlasciwie od czachy, bo ani ja z nim, ani on z mna, nie mielismy doczynienia, co nie przeszkadzalo mu napiasc o mnie:

Jak znam życie to też podpisujesz więcej umów niz jesteś w stanie zrealizować a potem jakos to będzie

 

To wszystko powoduje ze czesc z nas zaczyna powoli omijac forum. Po cholere Wam pomoc, po co Wam rady, skoro najmadrzejsi jestescie i macie patent na wiedze.

 

Swoja droga pamietam jak personalnie Ty w ktoryms z postow nie zgadzajac sie z moja opinia w jakims temacie dopiekles mi ze wsrod innych oferentow bylem najdrozszy i uczyniles to w sposob niezbyt dla mnie mily. W koncu Ty decydujesz a nie ja. Ja przedstawiam ci tylko oferte a ty mozesz z nia zrobic co zechcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacooo - potwierdza się to co zawsze mowię - najlepsze okno można sp........ć przez prostacki montaż, przez prostackie przewiezienie, przez prostackie przenoszenie - widziałem takie okna zmaltretowane do granic możliwości - składaj reklamację w OKNOPLAŚCIE - opisz wszystkie wady. Niestety do montażu okien zabierają się czesto wyjątkowi partacze i knociarze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 2 m-cy okna oknoplastu i jestem zadowolona, że wybrałam właśnie tą firmę. Kupowałam je w Raszynie .......to chyba właśnie tam funkcjonuje firma GRETO.

Jestem więc zdziwiona opinią jacooo o niej a to dlego,że jestem bardzo zadowolona i to zarówno z obsługi w biurze jak i montażu i terminu,nawet do tego stopnia, że polecam ten punkt wszystkim znajomym. Kilku już skorzystało i też nie mają zastrzeżeń. Faktem jest, że przy montażu był mój mąż ale nie słyszałam jakiś skarg pod adresem montażystów.Zdziwiona nawet byłam, że tak sprawnie wszystko zamontowali potem coś podregulowali i pojechali na kolejny montaż.Są nieźli.

jacoo albo masz wyjątkowego pecha albo z natury jesteś niezadowolony ze wszystkiego i wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okna z oknoplastu. Zamawiałem chyba w grudniu 2004 r. Montaż w lutym 2005 r. 17 września 2005 r. firma montująca dokonała montażu klamek (nie zakładałłem ich aby nie zostały uszkodzone w trakcie prac wykończeniowych) , dokonała regulacji oraz oczyściła zawiasy jeśli byłu ubrudzone przez tynkarzy. Na dzień dzisiejszy nie mogę złego słowa powiedzieć tak o oknach jak i firmie dokonującej montażu. Okna były dostępne u firmy montującej 2 tyg. przed terminem montażu.

W 2004 r. na forum muratora był wątek o problemach z oknami oknoplasu ale w tamtym wypadku też chyba duża część winy leżała po stronie montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla pchełka-Od Ciebie uczyłem się okien i ich tajników:D. Szacuneczek!!! Niestety z mojej strony jako klienta widać że prawda leży po obu stronach ale moje doświadczenie jest bardziej negatywne w stosunku do dealerów a co gorsze nie tego nowego na rynku ale starych wyjadaczy. Jeżeli chodzi o okna Oknoplastu to w momencie kiedy szukałem okien zwróciłem się z konkretnymi pytaniami na temat budowy okna do wieloletniego przedstawiciela Oknoplastu (zresztą pytaniami z wiedzą nabytą od pchełka). Na początku facio nie bardzo wiedział o co mi chodzi a widać nie mając wiedzy opryskliwie mi wtedy odpowiedział : A po co to Panu wiedzieć. Co to Pana obchodzi. Tak zakończyło się spotkanie z Oknoplastem mimo, że może dobrej jakości. Wybrałem Thermoplast i u też wieloletniego przedstawiciela zamówłem w promocji fabryki w lutym ub. roku a musiałem zapłacić przed majem 100 % (VAT z 7 na 22). Instalacja miał być w sierpniu. No i okazuje się że dealer na tydzien przed umówionym terminem kręci a to nie ma transportu a może tydzień później. U mnie pracowali już tynkarze czekając na okna żeby dobrze wyrobić glify. Po moich interwencjach umówieni jesteśmy na konkretny dzień. Okna - jadą i późnym popołudniem dostaje telefon - samochód się zepsuł. A szlag by trafił jednak coś mnie na drugi dzień tkneło i zadzwoniłem do fabryki a tam mi mówią: okna wczoraj były w Pana miejscowości ( ponad 200 km w jedną stronę) ale dealer ma zaległości finansowe i okien nie wydano. A umowa jest między Panem a sprzedawcą. W stosunku do sprzedawcy najpierw prośby potem grożby. Po trzech tygodniach okna dotarły. Myślę, że miałem szczęście. Montaż firmy przedstawiciela był fatalny z poprawkami. Jedno okno zarysowane i szyba ale Thermoplast szybę wymienił bez problemu. Tak, że "gdzie ci sprzedawcy prawdziwi tacy" A co do producentów to np. nie spodziewałem się, że tak renomowana firma jak thermoplast nie potrafi obsadzić prawidłowo higronawiewników i zrobiono mi tak, że prawie przy krawędzi ościeżnicy tak że tynkarze nie bardzo wiedzieli jak w ogóle zatynkować okno przy 5 mm plaszczyżnie do schowania w glifie i braku mozliwości zamknięcia nawiewnika. Nauczka jest taka trzeba dobrze wybrać okna a przede wszystkim kierować się opinią o sprzedawcy i jego ekipach montujących
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz......tacy dealerzy tez sie zdarzaja i jest to smutne lonly Nigdy nie dopuscilem do takiej sytuacji. Ale tez czasem sa sytuacje nieprzewidziane. Jakis czas temu musialem przesunac termin montazu o trzy dni gdyz byla awaria na produkcji i spietrzenie prac spowodowalo iz okna nie byly na czas.

Czy tez przypadek ktory mnie zaskoczyl - mialy byc fixy szklone w skrzydle ale puszczajacy zlecenie na produkcje sie pomylil i wyszly szklone w ramie. Coz z tego ze nie wstrzymalem prac na budowie i okna zostaly zamontowane na czas, w uzgodnionym wczesniej terminie, ale byl to pretekst dla klienta by dodatkowa i to dosc wysoka "rekompensate za straty moralne" uzyskac. Skad inand slusznie on postapil a ja te "rekompensate" przezucilem na producenta, bo dlaczego, do czorta :lol: , ja mam ponosic koszty czyjegos bledu?.

A teraz, w pelni wariackiego sezonu wszystko wydarzyc sie moze :( gdzie terminy sa napiete do granic wytrzymalosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, ze teraz możecie mnie posłuchać- w zeszłym tygodniu w całym domku nastąpił montaż okien Oknoplastu seria Avans (czyli nie najtańsza), spostrzeżenia:

- kontakt z dealerem- na wysokim poziomie :D

- termin montażu- co do minuty :D

- montaż- nie dostrzegłem wyraźnych uchybień, ale mogli kotwić na dwie śruby na kotwę i posprzątać po sobie- nie zrobili tego :)

- i teraz najlepsze- ..... osiem okien do reklamacji- praktycznie wszystkie balkonowe- powód- listewki na szkrzydłach przy połączeniach 45 stopni\45 stopni nie dochodzą do siebie, okno rekordzista- szpara 0,5 cm!!! :o to są jaja :evil: moim zdaniem okna niby dobre, niby ładnie wyglądają, ale łączenia kątowe elementów - ponieżej, poniżej, poniżej przyjetych poziomów,

p.s. POZDROWIENIA DLA KONTROLERA JAKOŚCI NR 3 Z OKNOPLASTU, CO TAKI CIOŁEK TAM ROBI TO NIE WIEM :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okna z Oknoplastu obsadzone są już 2 lata jedyny problem był z oknem balkonowym dopiero miesiąc temu w końcu przyjechał serwisant z Oknoplastu i zrobił z nim porządek (tzn uchyla się już i nie zacina) wcześniej przyjeżdzali trzy razy partacze od których kupiłem okna i spieprzyli jeszcze gorzej i na dodatek próbowali mi wmówić że są krzywo obsadzone (montowałem sam) gdzie obsadzenie nie miało z tym nic wspólnego gdyż okucie nawet przy otawrtych drzwiach nawet nie drgnęło aby przestawić na uchył. Okna generalnie nie są źle wykonane i ładnie wyglądają (kolor z zewnatrz białe od srodka i szprosy). Zawsze się trafi jakiś przypadek nawet w najlepszej firmie i zawsze się ktoś zanjdzie kto będzie krytykował to jest też kwesta gustu co się komu podoba i do czego się można przyczepić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... i teraz najlepsze- ..... osiem okien do reklamacji- praktycznie wszystkie balkonowe- powód- listewki na szkrzydłach przy połączeniach 45 stopni\45 stopni nie dochodzą do siebie, okno rekordzista- szpara 0,5 cm!!! :o to są jaja :evil: moim zdaniem okna niby dobre, niby ładnie wyglądają, ale łączenia kątowe elementów - ponieżej, poniżej, poniżej przyjetych poziomów,

p.s. POZDROWIENIA DLA KONTROLERA JAKOŚCI NR 3 Z OKNOPLASTU, CO TAKI CIOŁEK TAM ROBI TO NIE WIEM :evil: :evil: :evil:

To co napiszę nie będzie żadnym usprawiedliwieniem dla jakiekolwiek producenta, ale powód powstania takich dziur był prawdopodobnie taki:

listwy przed pocięciem były nagrzane i wydłużone np. leżały na słońcu a po wstawieniu do okna i wychłodzeniu do temperatury pokojowej skurczyły się w przeciwieństwie do skrzydeł nienagrzanych!

Plastik biały rozciąga sie i kurczy pod wpływem temperatury ok.mm/mb a kolorowy ma jeszcze wieksze odchyłki.

Drugą istotną sprawą jest to, że naroża skrzydła są ze sobą zgrzane i tam szpara powstać nie może- najwyżej rozszerzą sie i bedą gdzieś tarły o zaczepy- listwy zgrzewane nie są i dlatego ich "rozciągliwość" i kurczenie jest bardziej widoczna.

Tajemnicą niejednego szklarza jest zasada docinania listew odrobine dłuższych (ok.2mm) niż długość wewnętrzna skrzydła po to aby się dobrze schodziły w naroznikach( wykładały się :wink: ) i jednocześnie nie były za krótkie po jakimś czasie- oczywiście istnieje wtedy ryzyko pęknięcia zgrzewu na skrzydle :roll: .

Szklarz w Oknoplaście prawdopodobnie uciął listwy na "styk" i w momencie szklenia lub krótko po tym wszystko było cacy, co stwierdził jakiś kontroler. :roll: Na maszynach takich jak w tej firmie taka pomyłka jest raczej niemozliwością. :roll:

p.s. byc może są i inne przyczyny.........ale na listwach przyszybowych zjadłem troche zdrowia :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zeby tylko na listwach - wygladasz jak ostatnie nieszczescie ;) Staruszku....

:evil: Zapomniałem dodać , że dość dużo krwi napsuły mi róznego rodzaju montaże.... :evil:

Ciekawym jest strasznie Twojego wyglądu i samopoczucia po zakończeniu roboty w Pruszkowie.... :wink: hehehehehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zeby tylko na listwach - wygladasz jak ostatnie nieszczescie ;) Staruszku....

:evil: Zapomniałem dodać , że dość dużo krwi napsuły mi róznego rodzaju montaże.... :evil:

Ciekawym jest strasznie Twojego wyglądu i samopoczucia po zakończeniu roboty w Pruszkowie.... :wink: hehehehehehehe

tego tematu nie poruszajmy - ktos dal d.... juz na samym poczatku a ja teraz twarz jednej firmy ratowac musze ;)

o jakich montazach myslisz? :) BO chyba nie o moich heheheheh ale zostawmy to

montaz jest podstawa i kazdy z branzy dobrze o tym wie - bylo o tym na forum nie raz

Ostatnio uslyszalem od klienta - pan jestes drogi - inni robia parapety za darmo, montaz za darmo i tym podobne bzdety za darmo

Kiedy dotrze do ludzi ze nie ma nic za darmo?

Ju znawet po gebie za darmo dawac nie chca hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...