Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ufff aż mi się jeszcze cieplej zrobiło (30C) po przeczytaniu tego wątku. A kiedyś mało brakowało.......... też ich wysoko plasowałem ale po naukach Pchełka i Jareko mój lokalny dealer Oknoplastu na temat swoich okien pary nie puścił no i wybrałem inne. Ciekawe jak sprawują się te okna teraz u Zibbiego i daro-7 ? A swoją drogą tak czytając zastanawiam się czy dobrze zrobiłem usuwając spod okien drewniane kliny? Okna są podpiankowane. Na razie nie mam parapetów wewnętrznych. Co do okien to jest bicolor i poza problemem regulacji zawieszenia balkonowych co jakiś czas nie ma wiekszych problemów chociaż z tą regulacją to chyba coś za często - średnio 4-5 razy na rok. Szyby P2. Miałem problem z szybą - była rysa ale po reklamacji serwis przyjechał od razu z nową szybą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... A swoją drogą tak czytając zastanawiam się czy dobrze zrobiłem usuwając spod okien drewniane kliny? Okna są podpiankowane. ....

no coz... niestety popelniles podstawowy blad.... ale nei przejmuj sie - inni tez go popelniaja nagminnie i ni cholery nie sposob wytlumaczyc dlaczego kliny maja pozostac jesli nie zastepuje ich natychmiastowe podparcie parapetem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz... niestety popelniles podstawowy blad.... ale nei przejmuj sie - inni tez go popelniaja nagminnie i ni cholery nie sposob wytlumaczyc dlaczego kliny maja pozostac jesli nie zastepuje ich natychmiastowe podparcie parapetem

 

jareko: Może usprawiedliwi mnie chociaż troszeczkę że wyciągnąłem je po roku i puste miejsca dopiankowałem :roll:

A co z tą regulacją ? tak często to norma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A co z tą regulacją ? tak często to norma?

nie - gdzies jest blad i najprawdopodobniej bierze sie on z braku stabilnego podparcia ( to jest najczestsza przyczyna)ewentualnie inne bledy ale juz na etapie produkcji okna

raz na rok juz jest za duzo

raz na kilka lat - lekka regulacja - jest dopuszczalna

raz na lat kilkanascie - idealne okna i montaz :)

moje byly regulowane po zamontowaniu, drugi raz po roku a od 12 lat nie tknalem palcem - nie ma takiej potrzeby :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Oknoplastem. Przeczytałem cały wątek i jako że sprawa jest dość odległa w czasie, ciekawy jestem jak w ostatnim czasie sprawuje się ta firma. Czy przebadali ten profil i wyeliminowali usterkę? Czy w innych regionach kraju występowały podobne problemy? A może wypowie się ktos zadowolony z Oknoplastu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A co z tą regulacją ? tak często to norma?

nie - gdzies jest blad i najprawdopodobniej bierze sie on z braku stabilnego podparcia ( to jest najczestsza przyczyna)ewentualnie inne bledy ale juz na etapie produkcji okna

raz na rok juz jest za duzo

raz na kilka lat - lekka regulacja - jest dopuszczalna

raz na lat kilkanascie - idealne okna i montaz :)

moje byly regulowane po zamontowaniu, drugi raz po roku a od 12 lat nie tknalem palcem - nie ma takiej potrzeby :))))

Dzieki

Fakt jak patrzę z perspektywy czasu i powyższych opisów to montaż miałem nieprofesjonalny mimo, że ekipa była od dealera. no ale już po ptokach bo i dealer padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem w sumie 40% (zamowione w kwietniu)

30% standardowo + 5% za wielkosc zamowienia (kupowalem za znajomymi i wyszlo ponad 45tys.) + 5% za przedplate (90% wartosci umowy). Ta promocja 30% miala sie skonczyc, ale jak znam ta branze to jest nadal tylko inaczej sie nazywa. Pozostale upusty (te po 5%) to chyba standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Kupiliœmy do domku jedno okno z OknoPlastu ze wzgledu na to, że to okno na piętrze, nietypowe, 3 z 5 szyb zamontowane na stałe i byłyby trudnoœci z konserwacjš drewna (a lat niestety nam nie ubywa :) ). Cena wyjœciowa okna z PCV była dużo wyższa o drewnianego (ale od czego sš negocjacje?). Narazie jestem zadowolona, wykonanie jeszcze przezd terminem (czekały w magazynie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...