Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a jednak tworzywo jest cieplejsze, choćby widać to po tabelkach w cytowanym artykule, ja akurat mam termixa i nie było mowy o innym, po co wsadzać nierdzewkę jak można lepsze tworzywo? i pewnie taniej na plastiku niż na nierdzewce? jeśli sprzedawca chciał być profesjonalny to chyba powinien "bachnąć" na stół profil z termixem a nie ze stalą

 

Oj nie przesadzajmy.. Wspolczynniki to:

 

Aluminium: 0,1120

Stal nierdzewna: 0,0068

Plastikowa: 0,0066

 

Roznica zadna :) Doplata do nierdzewki tez niewielka (raptem 200-300 pln / calosc). A ta stalowa nierdzewka wyglada bardzo ladnie :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

trochę tendencyjna odpowiedź :wink: wkleiłeś akurat tę tabelkę gdzie jakaś sigma jest wyliczana dla projekty niemieckiej normy, w której najkorzystniej z wszystkich w artykule wygląda nierdzewka, no i w której nie ma termixa tylko przykładowe tworzywo sztuczne

dopłata niby nieduża o 200zł na całości to nic, tylko że dopłacasz do tego żeby mieć de facto "gorzej" (w porównaniu z termixem), może i ładniej (kwestia gustu) ale "gorzej"

może zacytuję też dane z innego fragmentu artykułu:

 

W poniższej tabeli przedstawiono porównanie tego współczynnika dla różnych typów ramek w zależności od rodzaju profilu, w jakim zespolenie szybowe, w tym przypadku o budowie 4/16/4 przy Ug=1,2 W/m2K, zostało osadzone.

 

Ramka dystansowa ____Rama okienna - typ materiału

____________________drewno i PVC__aluminium

Aluminium_______________0,068_____0,086

Stal nierdzewna "Chromatech"_0,047___0,053

TPS___________________0,042______0,054

"Thermix"_______________0,040_____0,053

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

może zacytuję też dane z innego fragmentu artykułu:

 

W poniższej tabeli przedstawiono porównanie tego współczynnika dla różnych typów ramek w zależności od rodzaju profilu, w jakim zespolenie szybowe, w tym przypadku o budowie 4/16/4 przy Ug=1,2 W/m2K, zostało osadzone.

 

Ramka dystansowa ____Rama okienna - typ materiału

____________________drewno i PVC__aluminium

Aluminium_______________0,068_____0,086

Stal nierdzewna "Chromatech"_0,047___0,053

TPS___________________0,042______0,054

"Thermix"_______________0,040_____0,053

 

Nie wiem czy dobrze wkleiles ale ja widze dla okien PVC identyczny wspolczynnik dla stali nierdzewnej (0,053) i "thermix" (0,053), wiec o co chodzi ? ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tak wszyscy uparli się na te rabaty. Ja nawet nie wiem jaki rabat dostałem, na ofercie było napisane 'uwzględnione maksymalne rabaty' i do tego 5% za wpłatę gotówkową. Porównywałem z innymi sprzedawcami i wybrałem gdzie była dobra końcowa cena.

 

Może przedstaw ofertę tutaj i porównamy - co prawda wymiary są różne, ale może ktoś się znajdzie podobny wymiar i osprzęt do swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na Oknoplast w okleinie!!

Wiem, że temat ad rabatów...ale jak ktoś robi wpłatę z góry to ma prawo oczekiwać produktu, który pokazywano mu w salonie...

Szarpnęliśmy się na złoty dąb, niestety zamontowane u nas okna znacznie odbiegają od tych na wystawkach. Na większości zewnętrznych skrzydeł mamy poprzeczne żółte prążki a la zebra. I co firma na to? "że mogło się trafić..., i w sumie to norma" Szkoda tylko, że w takim natężeniu, co dziwiło nawet ekipę montującą. Oczywiście odsyłają nas z reklamacją na drzewo, pomimo zapewnień montażystów ad wymiany trefnych skrzydeł. Radzę odsyłać z powrotem z budowy i nie dopuszczać do montażu, jeśli zauważycie jakiekolwiek defekty okleiny. Nas czeka bardzo nierówna walka, a wolę nie myśleć, że będziemy musieli patrzeć na te żółte bohomazy łaadnych parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tak wszyscy uparli się na te rabaty. Ja nawet nie wiem jaki rabat dostałem, na ofercie było napisane 'uwzględnione maksymalne rabaty' i do tego 5% za wpłatę gotówkową. Porównywałem z innymi sprzedawcami i wybrałem gdzie była dobra końcowa cena.

 

Może przedstaw ofertę tutaj i porównamy - co prawda wymiary są różne, ale może ktoś się znajdzie podobny wymiar i osprzęt do swojego.

 

Zupelnie nie chodzi mi o porownanie cen roznych producentow. Zdecydowalem sie juz na Oknoplast Krakow i pytalem tylko o roznice w rabatach miedzy roznymi dealerami. A oni *zawsze* wycenia identyczne okna - w identycznej, podstawowej, katalogowej cenie (widzialem i macalem katalog z defaultowymi cenami ;) Maja od tego program oknoplastu i obojetnie czy wycene zrobie w pcimpciu dolnym, czy gornym - cena bedzie identyczna - dopiero pozniej dochodzi odpowiedni rabacik, ale jak sie okazuje - oknoplast ma taka polityke ze kazdy dealer niezaleznie od obrotow - ma identyczne propozycje - poprostu rabaty narzucone sa z gory :)

 

W sumie uczciwe - dealerzy z np. miast pobocznych nie wchodza sobie w droge i oferte dla koncowego usera maja identyczna, niezaleznie od tego ze jedno miasto ma pol miliona mieszkancow i 10 x wieksze obroty, niz mniejszy dealer ze wspomnianego wczesniej pcimpcia dolnego :)

 

Dlatego nie chodzi mi o to kto dostal wiekszy rabat u roznych producentow (bo to zadna dla mnie informacja), tylko konkretnie w oknoplascie! To jakby zmienia postac rzeczy ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)))))))))))) i ognisko nawet rozpalę by kiełbaski sobie upitrasić

przeczytaj jeszcze raz swoja wypowiedz powyżej - bo czegoś nie kumam

skoro wszyscy maja te sama cenę wyjściowa (i to rozumiem) i wszyscy maja narzucone rabaty (nie rozumiem) to nie mając żadnej (tak wynika z tego co napisałaś/es) konkurencji miedzy nimi czego tak naprawdę szukasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie chodzi mi o to kto dostal wiekszy rabat u roznych producentow (bo to zadna dla mnie informacja), tylko konkretnie w oknoplascie! To jakby zmienia postac rzeczy ;-)

Ale ja nie mówiłem o różnych producentach, a jednym. Sprzedawcy tak kombinują, żeby zachęcić klienta jak największym rabatem. Tylko pytanie, czy faktycznie te n% jest od jakiejś ceny katalogowej, czy z przysłowiowego drzewa.

Masz taką pewność? Najlepiej chyba operować końcową ceną, żeby się potem nie zdziwić, że rabat większy, tylko ta cena jakoś cały czas wyższa niż u konkurencji...

 

Po za tym - to co napisał już jareko - też za bardzo nie kumam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokusiłam sie i sprawdziłam ile dostaliśmy rabatu na okna Oknoplast, co prawda rabat nie był dla mnie ważny, liczyła się ostateczna wycena okien (czytaj kwota do zapłaty) i opinia o dealerze i monterach. Poprosiłam o kalkulacje kilku dealerów Oknoplastu, wybrałam jedną z lepszych ofert. Uwaga!....różnica między najdroższą ofertą a najtańszą wynosiła ponad 2000 PLN :o (te same okna, profile, klamki itd...)

 

Dostaliśmy 36% rabatu.

Jeśli dobrze pamiętam to dodatkowo dostaliśmy także rabat zimowy i rabat za 100% wpłate, ale ile było tego rabatu...to niestety nie pamiętam.

 

Podobnie jak Kolorado i Jareko nie rozumiem jednakowych rabatów dla wszystkich przedstawicieli, hmmm....ja osobiście w to nie wierzę :roll: Ale zastrzegam, że mogę się mylić, nie znam tego rynku, o zróżnicowanych rabatach słyszałam od.......dealerów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)))))))))))) i ognisko nawet rozpalę by kiełbaski sobie upitrasić

przeczytaj jeszcze raz swoja wypowiedz powyżej - bo czegoś nie kumam

skoro wszyscy maja te sama cenę wyjściowa (i to rozumiem) i wszyscy maja narzucone rabaty (nie rozumiem) to nie mając żadnej (tak wynika z tego co napisałaś/es) konkurencji miedzy nimi czego tak naprawdę szukasz?

 

No wlasnie myslalem, ze tak nie jest :) Ale po obdzwonieniu trzech dilerow kazdy stwierdzil, ze taka jest polityka oknoplastu i jak chce to mam dzwonic na infolinie oknoplastu - tam mi to potwierdza. Nie dzwonilem - wierze im. Co wiecej! Spytalem kazdego dilera czy jak u niego bedzie taniej to moge u niego zamowic - to mowili (oprocz tego ze cena bedzie na pewno identyczna), ze oni sobie w gre nie wchodza. Wnioskuje wiec, ze oknoplast ma taka polityke - jeden punkt na dany obszar i koniec. Nie ma konkurencji miedzy punktami oknoplastu :)

 

kolorado - kazdy diler oknoplastu ma program z oknoplastu - nie moga zmienic tych cen przy wycenie, poprostu nie ma takiej opcji :) Musieliby uzywac innego programu lub dawac wycene pisana odrecznie na kartce. Ten soft jest fajny - wylicza np. wspolczynnik k (U?, zawsze myle;) kazdego oddzielnie zamowionego okna :) Pozatym mozesz wziasc w lapke katalog papierowy oknoplastu i porownac (choc trudno, bo wiadomo okna rozne, ale mniejwiecej sie da).

 

Wczoraj byl u mnie szef miejscowego punktu oknoplastu, pogadalismy i tez mnie przekonywal, ze to oknoplast ustala rabaty, oni nie maja na ceny okien zadnego wplywu. I sie dowiedzialem, ze w grudniu dawali 7% rabatu za 100% platnosci gotowka, w styczniu 5%, a teraz daja 3%. Taka obnizka rabatu wynika prawdopodobnie ze wzrostu kursu euro i powiedzial, ze nie zdziwi sie jak w marcu juz tego rabatu nie bedzie. Gosc widac rozeznany w temacie - ma juz dosc dlugo dwa sklepy oknoplastowe w dwoch sporych miastach wiec i obroty raczej spore.

 

No i tyle. Wlasnie ide po ostateczna wycene, a jutro podpisanie umowy :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tym bardziej nie kumam o co biega? PO kiego wogóle założony watek? By żałować ze w zeszłym roku sie nie zamówiło bo bylo taniej czy tez teraz jest taniej i sie ciszyc?

Sorki ale temat, przy takim założeniu i polityce działania firmy (całkowicie ja popieram i podobnie niebawem będzie u innych i tylko cena montażu może będzie inna), jest totalnie bez sensu

 

jest taki dealer pewnego producenta okien drewnianych ktory za punkt honoru postawił sobie wykoszenie konkurencji - innych dealerów biorących ten sam towar. Fabryka ma to w sumie gdzieś - ale jak sadze do czasu. Dealer ów jest już realnie jedynym jej przedstawicielem na Warszawę i Mazowieckie, powoli zaczyna fabryce dyktować warunki co do rabatów jakie ma przyznane, transportów, kolejności dostaw i serwisów. Powoli obrasta w piórka i zaczyna rządzić. Smród jaki powstał wśród innych dealerów i fama jaka poszła po mieście realnie spaliła Fabryce ten rynek zbytu - nikt z takim producentem współpracować nie chce skoro tak głupio postępuje. Jak już okaże się ze dealer więcej kosztuje niż cala siec dealerska (a do tego ta polityka prowadzi) i nie otrzyma on tego co chce od fabryki to odejdzie a fabryka.... fabryka wtedy przejrzy na oczy i będzie liczyć realne straty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolorado - kazdy diler oknoplastu ma program z oknoplastu - nie moga zmienic tych cen przy wycenie, poprostu nie ma takiej opcji :) Musieliby uzywac innego programu lub dawac wycene pisana odrecznie na kartce.

Nie wiem nic o takim programie, może to jakaś nowość. Ja dostałem na kartce (znaczy dokładniej z Worda jakiegoś). O rejonizacji też nie wiem, dzwoniłem do przedstawicieli w okolicy, żaden nie odmówił, że niby nie jego rejon.

Może to są jakieś nowości w związku z kryzysem? ;)

 

Ceny wtedy (we wrześniu) w każdym razie były różne u różnych przedstawicieli. Wzięliśmy tam, gdzie mieli tanio i do tego znajomi wcześniej u nich brali i byli zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...