Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zgodziłbym się z Jareko, albo montażyści byli na bakier z poziomicą(w to raczej wątpię, przestało się uchylać po jakimś czasie) albo (słabo widać na fotkach) ciężka (P2) konstrukcja podparta poza bokami w 2 punktach

 

 

Trochę namieszałem z tymi zdjęciami ale to główne okno tarasowe które jest wygięte najbardziej było i jest podparte w 4 miejscach: po bokach, pod słupkiem nieruchomym i pod słupkiem ruchomym.

 

 

na listwie progowej która jest słabsza niż profil ościeżnicy spowodowała że mogła (palca uciąć sobie nie dam za to) ugiąć się listwa w miejscach styku z klinami, może kliny się trochę rozjechały bo coś duży skos mają? Boki nie siadły bo tam dodatkowo trzymają kotwy i piana.

 

Na pewno nic takiego nie miało miejsca

 

Nie panikuj, wzywaj ekipę i niech poprawia dopóki wkoło nie wykończone na tip-top

 

Trochę panikuje bo już uchył w tym oknie nie chciał się otwierać. Po regulacji okuć otwiera się ale co będzie dalej?

 

Ale OK jak da się dobrze ustawić okno i zlikwidować te wygięcia to później z oknem będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przede wszystkim NIE TY masz te okno poprawiać tylko montażysta !!!

A jak - możliwości jest wiele, takie opuszczenie się okna może być powodem kłopotów z uchyłem

Wiec....co maja zrobić. Dobrze podklinowac okna - nawet tak jak wspomniałeś - moja metoda, ważne by było w poziomie, stabilnie i trwale. No i rzecz przed która chce cie uprzedzić - jak będą robić wylewki to kolejne niebezpieczeństwo istnieje - ze wylewka wypchnie profil na zewnątrz - stad musi byc to wszystko stabilne nie tylko w dol ale i przód/tył

Jest taka locha od spodu ze mogą dodać także poszerzenia - możliwości naprawy tego co się stało jest wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka locha od spodu ze mogą dodać także poszerzenia - możliwości naprawy tego co się stało jest wiele

 

Jak przy zamawianiu okien pytałem się montażystów o poszerzenia dolne to wtedy mi odradzili.

 

Teraz mogę to jeszcze zrobić ale wtedy musiałbym wiercić ramę na dole na przestrzał żeby przymocować poszerzenie dolne tak przynajmniej twierdzą w Oknoplast. I to mnie wkur.... że nowe okna i mam wiercić ramę na dole a śruby uszczelniać silikonem -wszystko powtarzam co dowiedziałem się w Oknoplast.

 

Jarego powiedz mi czy jak już naprostuje te okna to czy później okna będą OK czy jest to już trwałe uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Też nad tym myślałem ale ostatecznie będzie podparcie na złączach ciesielskich, które będą przykręcone do fundamentów.
tylko nie zapomnij jeszcze o jakimś rozwiązaniu uniemożliwiającym wypchniecie profila ościeżnicy na zewnątrz jak będą ci robić wylewki - to kolejny bardzo często spotykany błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Też nad tym myślałem ale ostatecznie będzie podparcie na złączach ciesielskich, które będą przykręcone do fundamentów.
tylko nie zapomnij jeszcze o jakimś rozwiązaniu uniemożliwiającym wypchniecie profila ościeżnicy na zewnątrz jak będą ci robić wylewki - to kolejny bardzo często spotykany błąd

 

Tego też przypilnuje tylko śmiać mi się chce bo jak o to prosiłem kilka dni temu to usłyszałem że nie jest to potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...śmiać mi się chce bo jak o to prosiłem kilka dni temu to usłyszałem że nie jest to potrzebne.
dlatego wprowadziłem kaucjonowanie pomiarów produkcyjnych :lol: przed podpisaniem umowy - zbyt często bylem wzywany na "pomiary" które okazywały się darmowym szkoleniem i poradami co jak wykonać trzeba i jak powinien wyglądać montaż :) gdzie często już wiedziano, że z mojej oferty potencjalny klient nie skorzysta. Miedzy innymi także pewnych rozwiązań i podpowiedzi na Forum nie usłyszysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dajcie namiary -jak wyglądają te złącza ciesielskie?

U mnie okna balkonowe zamontowane -ale pod tymi oknami styrodur i cienka warstwa pianki , i do tego kotwy mocowane do wylewki.

Chciałam toto podeprzec ( po wydłubaniu styroduru) śrubami rzymskimi -ale mam kłopot z dostaniem odpowiednich ( są z reguły za długie i z hakiem oraz uszkiem) - i kłopot będzie na pewno z podparciem tego pod ościeżnicą -bo tam jest listwa podparapetowa .

To moze te złącza się nadadzą

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZekam na zdjęcia i zycze powodzenia w poprawianiu okien.

Spróbuj zadzwonić do oknoplastu - moze tam coś poradzą.

Jakby co to mam namiary na technologów z oknoplastu i czlowieka z działu kontroli jakości - dzięki niemu udało mi sie to co początkowo było niemożliwe- zamontowali mi kontaktrony bez osłabiania WK1 ( walka była długa i nierówna-ale zwycięzyłam :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZekam na zdjęcia i zycze powodzenia w poprawianiu okien.

Spróbuj zadzwonić do oknoplastu - moze tam coś poradzą.

Jakby co to mam namiary na technologów z oknoplastu i czlowieka z działu kontroli jakości - dzięki niemu udało mi sie to co początkowo było niemożliwe- zamontowali mi kontaktrony bez osłabiania WK1 ( walka była długa i nierówna-ale zwycięzyłam :)

pozdrawiam

 

Ile zapłaciłaś za montaż kontaktronów fabrycznych tak z ciekawości i gdzie są zamontowane na górze czy na dole okna.

 

Zastanawiam się co zrobić z oficjalną reklamacją w Oknoplast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wrzuciłem fotki

 

Skonstruowałem wykorzystując złącza ciesielskie taką konstrukcję bardzo solidną może aż za bardzo.

 

Jako podparcie od spodu sprawdziło się bardzo dobrze niestety nie udało się wypchnąć okna na zewnątrz tzn wypchnąć się da ale utrzymać w takiej pozycji już nie rama z powrotem powraca do takiego wykrzywienia jak przed. Niestety są tak duże naprężenia na tej ramie że złącza ciesielskie nie są w stanie tego utrzymać w płaszczyźnie przód tył.

 

Nie wiem co zrobić dalej jedyne co wymyśliłem to wyparcie okna środkiem kątownikiem tak ustawionym jak widoczna na zdjęciu drewniana łata.

 

Czy to jest dobrym pomysł. Doradźcie coś proszę.

 

http://images40.fotosik.pl/183/7b803f431dda7cba.jpg

http://images50.fotosik.pl/187/56cb542f9605e1d0.jpg

http://images44.fotosik.pl/188/e12c5afec32b0379.jpg

http://images40.fotosik.pl/183/632701ef469f8844.jpg

http://images48.fotosik.pl/187/be638162616a682a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...