Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

odaro- zapytam przewrotnie : dlaczego nie zufałeś nam ????? Stosowanie i zalety poszerzenia do okien balkonowych w tym wątku opisywałem niejednokrotnie- sztywniejsza dolna rama, eliminacja mostków cieplnych. Jeżeli firma je odradzała trzeba było znów zapytać- może któryś z kolegów byłby "pod ręką" i cos odpisał- bardzo wątpię aby odradzał poszerzenia. :roll:

Pisałem też o wygięciach profili i czym jest to spowodowane- pokrótce: różnicą temperatur jaka jest na ściance wewnętrznej i zewnętrznej.

Montując prawie "w powietrzu" ryzyko wygięcia jest bardziej prawdopodobne.

 

Czy mogę prosić o jakieś namiary gdzie mógłbym poczytać o ograniczeniach i zaleceniach co do okien/drzwi balkonowych PCV? Niebawem bedę musiał coś wybrać. Mam sporo drzwi o rozmiarach 100 x 220 i to prawdopodobnie ciemny kolor. Mam też kilka okien 130 x 150. Na dodatek chciałbym aby to była jedna wielka szyba bez podziałów. Na dodatek jakaś ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...Czy mogę prosić o jakieś namiary gdzie mógłbym poczytać o ograniczeniach i zaleceniach co do okien/drzwi balkonowych PCV? ....
Tak naprawdę nie ma takiej zbiorczej publikacji mówiącej o ograniczeniach gabarytów wśród ponad 65 profili dostępnych na rynku. Wątpię byś miał czas, chęć i możliwości dokopać się do pełnych wersji aprobat ITB bądź dokumentacji systemowej dla wybranych profili. Niestety, pozostaje ci poczytać tutaj ten watek, wyciągnąć wnioski i bazować na zadowolonych klientach - zadowolonych z obsługi, uczciwości handlowca i producenta itd. Niestety, rynek okienny nie był i nie zapowiada się by kiedykolwiek został uporządkowany i usunięte zostaną z niego firmy nierzetelne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czy mogę prosić o jakieś namiary gdzie mógłbym poczytać o ograniczeniach i zaleceniach co do okien/drzwi balkonowych PCV? ....
Tak naprawdę nie ma takiej zbiorczej publikacji mówiącej o ograniczeniach gabarytów wśród ponad 65 profili dostępnych na rynku. Wątpię byś miał czas, chęć i możliwości dokopać się do pełnych wersji aprobat ITB bądź dokumentacji systemowej dla wybranych profili. Niestety, pozostaje ci poczytać tutaj ten watek, wyciągnąć wnioski i bazować na zadowolonych klientach - zadowolonych z obsługi, uczciwości handlowca i producenta itd. Niestety, rynek okienny nie był i nie zapowiada się by kiedykolwiek został uporządkowany i usunięte zostaną z niego firmy nierzetelne.

 

Jest jeden obszerny wątek, który zaczyna się w 2002 roku i ma już 200 stron. Nie da się tego przeczytać. Prosiłbym o jakieś namiary na formum gdzie można coś poczytać.

 

Zapewne poproszę o kilka ofert na okna ale nie chciałbym np. zawracać komuś głowy niepotrzebnie. Jeśli np.okna PVC nie będą "bezpieczne" w moim przypadku to szkoda czasu ludziom marnować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odaro- zapytam przewrotnie : dlaczego nie zufałeś nam ????? Stosowanie i zalety poszerzenia do okien balkonowych w tym wątku opisywałem niejednokrotnie- sztywniejsza dolna rama, eliminacja mostków cieplnych. Jeżeli firma je odradzała trzeba było znów zapytać- może któryś z kolegów byłby "pod ręką" i cos odpisał- bardzo wątpię aby odradzał poszerzenia. :roll:

 

A co ma zrobić inwestor który chce coś zrobić lepiej a nawet drożej ale jest wyśmiewany przez fachowców że znowu coś wymyśla albo naczytał się Muratora i w głowie mu się poprzewracało.

No taka jest rzeczywistość

 

Jeszcze jedno: Jareko kilka razy prosił o zmianę tytułu, gdyz nie zawinił Oknoplast! On tylko dostarczył okna zgodnie z zamówieniem dealera.

 

A niby co mam napisać wygięte okna Jezierskiego przecież to są okna z Oknoplast Kraków firmy która sama skierowała mnie do swojego autoryzowanego montażysty.

A gdzie jak stwierdziłem że to wina Oknoplast piszę o oknach PCV ogólnie.

 

A widzę że Ty również przeoczyłeś albo nie chcesz widzieć że okna na poddaszu są dobrze zamontowane a też się wygięły.

 

Dlaczego się upierasz przy swoim??? Załozyłeś również wątek na Oknonecie i szukasz potwierdzenia winy Oknoplastu. Na dodatek "straszysz" :lol: doradców.....

 

To nie doradca tylko konkurencja która chciała mi sprzedać okna MS a ja wybrałem Oknoplast no i teraz próbuje się odgryzać.

 

Reasumując: zamów poszerzenia ze wzmocnieniem i niech je brygada podepnie do okien od dołu- powinno dać się wyprostować.

 

Brygada stwierdziła że nie da się zamontować od dołu a Oknoplast zalecił w takim przypadku wiercenie ramy na przelot żeby przymocować poszerzenie do ramy ale pod jednym warunkiem że wkręt zostanie szczelnie zasilikowany.

 

Czy ja po to zapłaciłem za swoje okna 40 000zł żeby teraz samemu wozić się z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odaro - widać po tym co ciągle tu piszesz ze nic do ciebie nei dociera

Ani stary ani ja ani ktokolwiek inny kto zęby stracił w tej popapranej branży nie zrzuca winy na producenta tylko na montaż a ty ciągle swoje

Już napisałem ci dokładnie co masz zrobić i nic

ciągle swoje

A co do kasy - tylko nie weź tego do siebie - wiesz dlaczego sam place ekstra za te bajery które widziałeś na zdjęciu? Bo nawet klient który ma wydać 60 tysiaków za swoje okna gdy usłyszy ze 1mb profilu bazowego 80mm ma zaplacic ekstra 120 zeta to dla niego przegięcie a ja dla wlasnej wygody i pozniejszych ewentualnych klopotow wole o tyle miej zarobic bo per saldo zarobie na tym nie jezdzac na kazdy gwizdek do klienta.

Ciągle nie rozumiem, ty płacisz, ty wymagasz, czytasz Forum czyli powinieneś być wyedukowany i jak ktoś ci mówi ze poszerzenia nie potrzeba to ty ŻĄDASZ i tyle.

Po co w takim razie wogóle tu zaglądasz? By później byle gostek podważył w Tobie to co wielu tu opisuje? Tego nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem i sorki - dla mnie to nie jest żaden argument na twoja obronę i teraźniejsze żale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odaro - widać po tym co ciągle tu piszesz ze nic do ciebie nei dociera

Ani stary ani ja ani ktokolwiek inny kto zęby stracił w tej popapranej branży nie zrzuca winy na producenta tylko na montaż a ty ciągle swoje

Już napisałem ci dokładnie co masz zrobić i nic

ciągle swoje

 

Sorry ale ja nigdzie nie napisałem że to wina producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacytuje tytuł wątku - Wygięte okna z OKNOPLAST Kraków - PROBLEM

nie będę cytował twych postów gdzie jak tylko pojawi sie Oknoplast powtarzasz to swoja historie gdzie wina montażysty obarczasz producenta

Wybacz ale schizolem jeszcze nie jestem by nie zrozumieć tego co robisz :lol:

Wystarczy byś napisali - wygięte okna balkonowe - PROBLEM i już byłoby OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu widac wyższość rozwiązania które u mnie jest standardowa metoda montażu

http://images45.fotosik.pl/189/757c890a5267d1cam.jpg

podparcie ważącego prawie 500 kg HKS-a

http://images46.fotosik.pl/188/21bab5f61da770a3m.jpg

Jareko - czy ja dobrze widze ,ze złącza ciesielskie sa przykrecone do podparapetki?

Kurcze- bo ja cały czas przerabiam temat podparcia drzwi balkonowych - kombinuje z tymi złączami tak jak odaro robiąc z nich rózne "krzesełka" - a tu by było takie proste rozwiązanie.

Jeszcze jedna prośba - wrzućcie prosze jakies zdjęcie tej osławionej "łaty"- dla mnie nazwa sie kojarzy z łatą na dachu albo poziomica-ale może sie mylę?

pozdrowionka i z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie - a propos profilu bazowego- czy nie powinno sie takowego przymocowywać również do drzwi zewnętrznych?

Po to choćby aby uniknąc mstków termicznych. Okna juz niestety mam zamontowane - ale drzwi jeszcze nie- to może tutaj uda mi sie zawalczyć. Póki co w miejscu gdzie ma leżeć próg drzwi mam przyklejony styrodur 10 cm grubosci ( to taki mój pomysł- tyle ,ze niedoskonały )- - podobnie jak pod oknami balkonowymi.

Tylko znowu będzie problem z podparciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych fotkach to kliny trzymają ciężar okna. Łączniki zapobiegają tylko wygięciu okna do środka (np. od parcia wiatru), ew na zewnątrz, nie dźwigają żadnego ciężaru.
:) owszem ale przy okazji trzymaja prawiei 5 metrowe okna w linii - moio dodanai pancernych poszerzeń zauwazylem ze mozna w polowie dlugosci wygiac je do 5mm na zewnatrza a przeciez po mnie wejda tam wylewkarze i cholera wie co czynic beda :lol:

5 mm nie apteka ale klient moze sie czepiac ;) jak Odaro nie mnie (bo ja bylbym winny) tylko Producenta :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych fotkach to kliny trzymają ciężar okna. Łączniki zapobiegają tylko wygięciu okna do środka (np. od parcia wiatru), ew na zewnątrz, nie dźwigają żadnego ciężaru.
:) owszem ale przy okazji trzymaja prawiei 5 metrowe okna w linii - moio dodanai pancernych poszerzeń zauwazylem ze mozna w polowie dlugosci wygiac je do 5mm na zewnatrza a przeciez po mnie wejda tam wylewkarze i cholera wie co czynic beda :lol:

5 mm nie apteka ale klient moze sie czepiac ;) jak Odaro nie mnie (bo ja bylbym winny) tylko Producenta :lol:

 

Jak okno się przestało otwierać to też byś zaczął czepiać wiec daruj sobie swoje złośliwości.

 

Ale skoro tak bronisz bezkrytycznie producenta to może przyjedziesz do mnie i w ramach promocji swojej firmy gratisowo naprawisz okna :)

 

Masz do mnie tylko 65km.

 

P.S U mnie okno najszersze jest ugięte 12-15mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jak okno się przestało otwierać to też byś zaczął czepiać wiec daruj sobie swoje złośliwości.....Ale skoro tak bronisz bezkrytycznie producenta to może przyjedziesz do mnie i w ramach promocji swojej firmy gratisowo naprawisz okna :) ....

Czy ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Nie mowie ze ty się czepiasz tylko uczepiłeś się nie tego kogo trzeba. W ramach promocji mojej firmy mogłeś u mnie zamówić okna i później rozgłosić to światu a teraz mecz się :lol: z montażystą, a im dłużej będziesz zwlekał tym trwalsze odkształcenia słońce i temperatury uczynią

Za friko? Sorki ale chyba sobie żarty stroisz - takie usługi są najdroższe z możliwych by czegoś ludzi w końcu nauczyć skoro edukacja na Forum nie dociera :lol: nawet gdybyś miał budowę po drugiej stronie ulicy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jak okno się przestało otwierać to też byś zaczął czepiać wiec daruj sobie swoje złośliwości.....Ale skoro tak bronisz bezkrytycznie producenta to może przyjedziesz do mnie i w ramach promocji swojej firmy gratisowo naprawisz okna :) ....

Czy ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Nie mowie ze ty się czepiasz tylko uczepiłeś się nie tego kogo trzeba. W ramach promocji mojej firmy mogłeś u mnie zamówić okna i później rozgłosić to światu a teraz mecz się :lol: z montażystą, a im dłużej będziesz zwlekał tym trwalsze odkształcenia słońce i temperatury uczynią

Za friko? Sorki ale chyba sobie żarty stroisz - takie usługi są najdroższe z możliwych by czegoś ludzi w końcu nauczyć skoro edukacja na Forum nie dociera :lol: nawet gdybyś miał budowę po drugiej stronie ulicy :lol:

 

Wiedziałem, wiedziałem że łatwiej jest mówić albo pisać na forum niż coś zrobić.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...