Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wlasnie z tego wszystkiego nie zrobiłem fotki tego okna co by ułatwiło ocenę. Spróbuję jutro do tego sklepu podjechać i to zrobic. jesli sie nie uda to 12 listopada to zrobie. Tu nawet nie chodzi ze łączenie jest wieksze jest nierówne. zaczyna sie szeroko a zwęża w kierunku szyby. Czyli docieli plastik źle a potem skleili jak szło i mowia ze się inaczej nie da.

 

Zdjęcia zrobie, a tu jest link do przykładowego okna oknoplastu "awans" ma ksztalt mojego okna i łączenia sa perfekyjne. Czyli chyba sie da....

 

 

http://oknoplast-krakow.informatorbudownictwa.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy autor wątku doczekał się finału sprawy?

 

Tak doczekał tylko nie ma czasu tego opisać okna nie są najważniejsze.

Napisz proszę co i jak zostało naprawione bo to ważna sprawa dla innych mających podobne kłopoty a poza tym należy się chyba firmie Oknoplast Kraków, która starała się pomóc pozostawienie sprawy na forum wyjaśnionej do samego końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy autor wątku doczekał się finału sprawy?

 

Tak doczekał tylko nie ma czasu tego opisać okna nie są najważniejsze.

Napisz proszę co i jak zostało naprawione bo to ważna sprawa dla innych mających podobne kłopoty a poza tym należy się chyba firmie Oknoplast Kraków, która starała się pomóc pozostawienie sprawy na forum wyjaśnionej do samego końca.

 

Obiecuje że napiszę.

 

No proszę a to inni też mają takie same kłopoty w oknami PCV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę a to inni też mają takie same kłopoty w oknami PCV.

Oczywiście. Wszyscy, którzy mają nieprawidłowo zamontowane okna - tak jak to było w twoim przypadku.

 

No cóż teraz mam okna zamontowane prawidłowo zgodnie z zalecaniami ITB i pod nadzorem Oknoplast jaki to dało efekt napiszę kiedy indziej bo nie chcę się od nowa denerwować z powodu tych okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrabiane częściowo na dłutownicy (ten płaski odcinek) a tam gdzie dłuto nie sięgnie (na łuku schodzącym w kierunku listwy przyszybowej) frezowane.

No cóż, Platinum poza specyficznym (czy ładnym to kwestia gustu) wyglądem ma kilka ograniczeń i wad, tu jedna z nich. Ja bym się szczegółów nie czepiał ale zgodzę się że najlepiej te zgrzewy nie wyglądają. Jest jeszcze pytanie czy handlowiec uprzedzał czy zapomniał?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrabiane częściowo na dłutownicy (ten płaski odcinek) a tam gdzie dłuto nie sięgnie (na łuku schodzącym w kierunku listwy przyszybowej) frezowane.

No cóż, Platinum poza specyficznym (czy ładnym to kwestia gustu) wyglądem ma kilka ograniczeń i wad, tu jedna z nich. Ja bym się szczegółów nie czepiał ale zgodzę się że najlepiej te zgrzewy nie wyglądają. Jest jeszcze pytanie czy handlowiec uprzedzał czy zapomniał?

 

IVO333 widzę, że trochę sie znasz na tym. Czy dało by sie to zrobić lepiej?

Czy to jedyny mozliwy do otrzymania efekt czy może pracownik miał gorszy dzień?

 

Co do tego czy sprzedawca uprzedził to oczywiście tego nie zrobił.

Ostatnio podjechaliśmy do innego punktu dealerskiego oknoplastu i pani tam pracująca stanowczo twierdziła ze zgrzewy beda w oknie nietypowym dokładnie jak w standardowym i nawet naciskając nie ugięła się. Sprzedawcy fajni są .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na to z jaśniejszej strony, szeroki zgrzew jest mocniejszy o 15% od wąskiego, więc dzięki temu chociaż te okno będzie trwalsze. A swoją drogą to na pewno zapomnisz o tych zgrzewach już nie długo, więc po co się denerwować.

 

Podejscie mi sie podoba, ale to tak jak juz nie bedzie innej mozliwosci to bede mowil, ze mam brzydkie ale mocne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na to z jaśniejszej strony, szeroki zgrzew jest mocniejszy o 15% od wąskiego, więc dzięki temu chociaż te okno będzie trwalsze. A swoją drogą to na pewno zapomnisz o tych zgrzewach już nie długo, więc po co się denerwować.

 

Podejscie mi sie podoba, ale to tak jak juz nie bedzie innej mozliwosci to bede mowil, ze mam brzydkie ale mocne ;)

I tak trzymaj :lol: Inaczej będziesz się niepotrzebnie nakręcał.

Nie widziałem zgrzewarki do wypływki 0,2 pod innym kątem niz 90*.... chociaz może są.

Jeżeli nawet mieli by zgrzewarkę dwugłowicową do takiej wypływki przy kącie 90* aby połączyc dolne ramiaki to i tak te trapezy byłyby obrobione jak obecnie. Z dwojga złego wybrali rozwiązanie lepsze- całe okno jednakowo obrobione.... a że inne zgrzewy od pozostałych??

Cóż? okno tez jest inne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 3 weeks później...
to już żadna różnica

Tak dla porównania i lekkiego wkurzenia :lol: konkurencji => CT70 Elita, ten sam wymiar w jednym skrzydle, pakiet trzyszybowy => Uw okna 0,90 W/m2K

Czy to już jest różnica ? :)

Kalkulator ADAMSa podaje 0,8 dla białych i 0,9 dla koloru z szybą U=0,6 oraz 0,7 i 0,8 dla szyby U=0,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...