Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wita

jak w temacie profil Platinium dwie szyby +termoramka 1200x14480 U=1,28

profil Rubin Plus trzy szyby 1200x1480 U=1,13

 

Czy to duża różnica dodatkowo będą rolety zewnętrzne

 

szału nie ma :lol:

 

sprawdź sobie jeszcze OknoPlus oni maja nieco grubszy profil więc powinno być nieco cieplej. No i ta "termoramka" w Oknoplsaście jest ze stali szlachetnej, szukaj raczej z ramką z włókna szklanego bo ma lepsze parametry i nie robi sie taki mostek termiczny jak w przypadku stali.

 

albo to co jareko proponuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mostek termiczny przy termo ramce podobno brak jak to jest z 3 szybami
mostek o ile tak naprawdę można nazwać to miejsce aż mostkiem :lol: występuje na styku szyba-profil ZAWSZE. istotne jest jaka ma wartość i jak wpływa na okno. Proponuje podpatrzeć w temacie "szukam dobrych okien" to co tam zamieściłem na stronie 230

a jesliś leniwy masz tu link :) http://forum.muratordom.pl/szukam-dobrych-okien,t2695-13740.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mostek termiczny przy termo ramce podobno brak jak to jest z 3 szybami

 

..jeśli ramka jest ze stali szlachetnej to mostek termiczny występuje, może w mniejszym stopniu niż w przypadku ramki aluminiowej ale napewno nie da się go pominąć. Przy ramce z włókna szklanego już go praktycznie nie ma. W potrójnym pakiecie występują wtedy 2 ramki... w podwójnym jedna ramka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem spytać o termoramkę w Platinium. Jaki ma kolor bo gosć w sklepie mówi że czy termo czy zwykła to będzie taka metaliczna a ja gdzieś widziałem że termo jest taka plastikowa.Jak je rozróżnić wizualnie?

 

Jeśli chodzi o kolor to jest taki sam, z tym że termoramka jest "karbowana" a zwykła jest płaska.

P.S. Ja mam Platinium, bo mi się bardzo podobają, a jeśli mają być "ciepłe" to lepiej Thermic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jeśli chodzi o kolor to jest taki sam, z tym że termoramka jest "karbowana" a zwykła jest płaska....
Czy ty naprawdę widziałeś termoramke z tworzywa ? Płaska, w różnych kolorach, bez żadnego karbowania

Zapewne sprzedawca chciał ci powiedzieć ze masz do wyboru "ciepła" ramkę ze stali bądź zwykłą, aluminiowa - one faktycznie są metaliczne :) i tak naprawdę po parametrach widać ze daleko im do prawdziwie cieplej ramki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jeśli chodzi o kolor to jest taki sam, z tym że termoramka jest "karbowana" a zwykła jest płaska....
Czy ty naprawdę widziałeś termoramke z tworzywa ? Płaska, w różnych kolorach, bez żadnego karbowania

Zapewne sprzedawca chciał ci powiedzieć ze masz do wyboru "ciepła" ramkę ze stali bądź zwykłą, aluminiowa - one faktycznie są metaliczne :) i tak naprawdę po parametrach widać ze daleko im do prawdziwie cieplej ramki

 

Ja mówie o termoramce w oknach Oknoplastu a nie wogóle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziki nie wpadajcie w paranoję z tym U :wink:

A jak rozszczelnicie okno (a z tym mamy do czynienia 80 % czasu w zimie przy wentylacji grawitacyjnej) to jakie mamy U?

A jak mamy uchylone w lecie to jakie?

niestety takie podejście jest nagminne. Po co szczelne okna skoro muszę je rozszczelniac bo wybrałem sobie wentylację grawitacyjna. Ale i tak mylisz się i to znacznie w swym rozumowaniu-nawet przy rozszczelnionym oknie jego Uw ma wpływ na globalne straty ciepła w domu. Podobnie myślą ci którzy nie chcą instalować nawiewników. Najlepiej wogóle nie miej szyby zespolonej-pojedyncza wystarczy skoro i tak musisz okno rozszczelniać ;) Tylko nie pisz później że w sezonie płacisz za ogrzewanie całoroczne przychody :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na serio rozszczelnione okno trójszybowe ma lepsze U niż zamknięte na maksa Platinium ???

 

Ludziki nie wpadajcie w paranoję z tym U :wink:

A jak rozszczelnicie okno (a z tym mamy do czynienia 80 % czasu w zimie przy wentylacji grawitacyjnej) to jakie mamy U?

A jak mamy uchylone w lecie to jakie?

niestety takie podejście jest nagminne. Po co szczelne okna skoro muszę je rozszczelniac bo wybrałem sobie wentylację grawitacyjna. Ale i tak mylisz się i to znacznie w swym rozumowaniu-nawet przy rozszczelnionym oknie jego Uw ma wpływ na globalne straty ciepła w domu. Podobnie myślą ci którzy nie chcą instalować nawiewników. Najlepiej wogóle nie miej szyby zespolonej-pojedyncza wystarczy skoro i tak musisz okno rozszczelniać ;) Tylko nie pisz później że w sezonie płacisz za ogrzewanie całoroczne przychody :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolę rozszczelnienie niż nawiewniki bo nad takowymi się zastanawiałem ale przedstawiciel oknoplastu uświadomił mnie że przy mrozie -20 i nie sprzyjającym wietrze będą mi sople w pokoju wisiały z tego nawiewnika i oni nie polecają.

A pytanie poprzednika chyba powinno być-czy rozszczelnione dwuszybowe będzie miało o wiele gorsze U niż rozszczelnione trzyszybowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już żadna różnica

Tak dla porównania i lekkiego wkurzenia :lol: konkurencji => CT70 Elita, ten sam wymiar w jednym skrzydle, pakiet trzyszybowy => Uw okna 0,90 W/m2K

Czy to już jest różnica ? :)

Kalkulator ADAMSa podaje 0,8 dla białych i 0,9 dla koloru z szybą U=0,6 oraz 0,7 i 0,8 dla szyby U=0,5.

Powiedzmy, że należę do tej wkurzonej konkurencji :wink:

bwojtek podał dane dla Passiv-line, ja podam dane z aprobat dla zwykłego Brugmanna 5- k i Schuco CT 70 - obydwa z szybą 1,1 - okno referencyjne 1230 x 1480 mm:

1. Brugmann

- U=1,5 dla zespolenia ramy i skrzydła (zaokrąglone do 1 miejsca po przecinku w nowszych aprobatach)

- szerokość zespolenia 118 mm

- wsp. psi 0,046

U=1,34 dla całego okna

2. Schuco CT 70

- U=1,46 dla zespolenia ramy i skrzydła (starsza aprobata- zaokragla do 2 miejsca )

- szerokośc zespolenia 120 mm

- wsp. psi 0,057 !!!! dla tej samej szyby i ramki

U=1,36 dla całego okna

Wyliczenia z kalkulatora w exelu. Niezależnie jakie szkło wstawimy to Brugmann wychodzi cieplejszy o te parę ułamków.

 

Wytłumacz mi jareko, skąd kalkulator Schuco bierze takie dane bo od dłuższego czasu to mnie nurtuje ??? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...