Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wczoraj pooglądałem sobie z bliska winchester na Vece - i to taki dziwny kolor. Z małych próbek wyglądał pod złoty dąb, faktycznie bardziej przypomina jasny dąb.

Słabo wygląda na bramach - tzn. mi się nie podoba - trochę mi przypomina boazerię modrzew - dużo sęczków. Chyba już wolałbym u siebie złoty dąb (chociaż też mam alergie na tą barwę).

To jest sztuka - z byle czego zrobić hit sprzedaży i wmówić ludziom że to piękne...

 

A przy okazji - wczoraj jeden z producentów mi powiedział: na winchester, siena noce i siena rose nie dają gwarancji na estetykę cienkiego zgrzewu (okleina jest od innego producenta niż pozostałe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

 

Wraz z mężem zakupiliśmy okna w kolorze winchester z firmy OknoPlast. Jesteśmy zadowoleni z zakupu i nie mamy żadnych zastrzeżeń. Jeśli ktoś jest zainteresowany fotkami proszę pisać na dres: [email protected]

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

No cóż skoro wątek został odświeżony przez jareko to muszę dopisać jego zakończenie.

 

Otóż montaż został przeprowadzony pod osobistym nadzorem firmy Oknoplast w osobie Pana Seweryna.

 

Jareko teraz nie będzie mógł już więcej zarzucać wadliwego montażu okien chyba że będzie chciał podważyć kompetencje firmy Oknoplast.

 

Montaż polegał na tym że zostały na nowo zamontowane nowe ościeżnice okna a pozostały stare skrzydła okienne.

 

Zostały zamontowane poszerzenia dolne a rama ościeżnicy została zamocowana nie na kotwy ale wkręty ościeżnicowe

takie jak tutaj http://www.ejot.pl/4,technika_okienna,oferta.htm

 

Czyli rama okienna została przymocowana tak że została przewiercona na wylot przez wzmocnienie stalowe. Rozstaw mocowania zgodnie z zaleceniami ITB

 

Problem tylko polega na tym że nowa ościeżnica jednego okna była przed montażem od samego początku krzywa. Jest to okno gdzie są dwa stałe słupki z jednym skrzydłem okiennym i właśnie te dwa stałe słupki od nowości były krzywe. Niestety przy montażu nie ma możliwości wyprostowania skrzywionych fixów.

 

Czyli mamy taką sytuację że nowa ościeżnica od samego początku była krzywa i odpowiedź Oknoplastu że w przypadku okien PCV dopuszczalne jest skrzywienie profilu i jest zgodnie z jakąś cytowaną normą z której wynikało że skrzywienie do 5mm na długości 1500mm jest dopuszczalne.

 

Niestety niesie to dalsze konsekwencje. W tym oknie bardzo ciężko zamyka się skrzydło okienne, żeby zamknąć okno trzeba użyć dużej siły fizycznej żeby opuścić klamkę do dołu.

 

Montażyści zwodzili mnie że jest to kwestia wyregulowania okna i jak to zrobią to będzie OK. Ale na wiosnę tego roku okazało się że już więcej nie da się wyregulować i tak mam być.

 

Czyli mammy taką sytuację że moja 13 letnia córka nie może zamknąć okna bo nie ma wystarczającej siły fizycznej żeby opuścić klamkę do dołu.

 

Kolejna sprawa to skrzywione skrzydła okienne. Skrzydła okienne też był skrzywione. Oknoplast zalecił prostowanie skrzydeł okiennych na szybie okna. Czyli zostały podkładane dodatkowe dystanse żeby na szybie wypchnąć ramę skrzydła okiennego.

 

Efekt takiego prostowania jest taki że rozjechały się wewnętrzne szprosy w oknach. Wypieranie ramy okiennej na dystansach powoduję przesunięcie się szyby okiennej

 

Ustawienie szporów w poziomie i pionie jest niemożliwe i skrzywienie jest widoczne gołym okiem.

 

Niestety czekam bardzo zaniepokojony co będzie się dalej działo z oknami jak przyjdzie lato i upały.

 

Małe okna też są wykrzywione zrezygnowałem z reklamacji żeby nie robić całkowitej demolki w domu zwłaszcza ze mam ich bardzo dużo a skrzywienie na razie nie jest duże.

 

Po tym wszystkim pogląd ma okna PCV mam jednoznaczny.

Edytowane przez odaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odśwież sobie pytania jakie zadałeś na długo przed zamówieniem okien, w innym, założonym przez siebie, wątku.

Dalej polemizować z Tobą nie mam siły i nawet nie próbuje. Zainteresowani przeczytają ten wątek i sami wyrobią sobie opinię - czy winny jest Oknoplast, czy montażysta czy Ty nie zamawiając od razu dolnych poszerzeń

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż skoro wątek został odświeżony przez jareko to muszę dopisać jego zakończenie.

 

....

? Wątek odświeżony przez jareko? Ostatni wpis widziałem tu w styczniu i wcale nie był to Jareko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale młyn, że okna plastikowe mogą się wyginać wiedzą wszyscy dlaczego w takim razie u odaro wyginają sie ale w sposób niedozwolony?

wiem jedno, nawet gównianą panoramę można użytkować wiele lat bez kłopotów

 

Tego to ja nie wiem może dlatego że Veka nie ma aprobaty na swój profil na okna o wym. 2100x2500mm

 

Żeby wyprzedzić ewentualny atak pewnych osób to Oknoplast przed zamówieniem ani w trakcie reklamacji nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń do wymiarów okna, poza tym w Oknoplast jest tak że technolog nie przyjmuje zamówienia jeżeli okno przekracza dozwolone wymiany.

 

To jeszcze raz napiszę że w moim przypadku przy zamówieniu Oknoplast nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń do wymiarów okna.

 

Pewnie teraz usłyszę od niektórych osób że to moja wina że chciałem takie okno i jako inwestor powinienem znać wszystkie aprobaty dopuszczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie czytam całego forum,

chociaż staram się zerkać dalej niż wyłącznie dział okna.

Aha - by było jasne - teoretycznie jest mi na rękę podbijanie tego tematu - Oknoplast to moja konkurencja z którą zawsze się bezpośrednio biję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie czytam całego forum,

chociaż staram się zerkać dalej niż wyłącznie dział okna.

Aha - by było jasne - teoretycznie jest mi na rękę podbijanie tego tematu - Oknoplast to moja konkurencja z którą zawsze się bezpośrednio biję.

 

A możesz się pokusić o obiektywną ocenę czemu okna PCV tak się wyginają, potarzam obiektywną bo nie chodzi o oczernianie kogoś ale o to żeby rozpracować problem a wtedy można mu przeciwdziałać.

 

P.S Jesteś Jezierski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie uważasz, że prawidłowo zadane pytanie powinno brzmieć: dlaczego właśnie moje okna się wyginają?

 

 

Uważam ze wszystkie okna PCV się wyginają jedne więcej drugie mniej. Dlatego jestem obecnie sceptycznie nastawiony do okien PCV.

 

 

Ja pewnie na wygięcie mały okien(nie tarasowych) pewnie nie zwrócił bym uwagi gdyby nie wpadka z tarasowymi bo tam wygięcia nie są duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Odaro, nie jestem Jezierski, chociaż tą markę bardzo szanuję i także proponuję.

Ja jestem "drewniany", więc teortycznie Twoja teza jest mi na rękę, ale nie znajdziesz we mnie sojusznika na udowodnienie jej racji, bo się z nią nie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odaro - czy ty naprawdę nic nei pojmujesz z tego co wszyscy z branży starają ci się wbić te twej głowy? Naprawdę nic z tego nie rozumiesz?

NAPRAWDĘ NI KUMASZ !!! ????????????????????????/

Wspolczuje ci, szczerze współczuje

 

przytocze ci jeszcze raz slwoa bwojtka

Napisał bwojtek - A nie uważasz, że prawidłowo zadane pytanie powinno brzmieć: dlaczego właśnie moje okna się wyginają?

 

rusz mózgownicą, rusz ją naprawdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to ja nie wiem może dlatego że Veka nie ma aprobaty na swój profil na okna o wym. 2100x2500mm....Pewnie teraz usłyszę od niektórych osób że to moja wina że chciałem takie okno i jako inwestor powinienem znać wszystkie aprobaty dopuszczające.
TAK - usłyszysz to nie raz.

Ty nie musisz znać aprobat ale zadając wcześniej pytania powinieneś się ich trzymać i wymagać od tych u których zamawiasz okna. TY nie wymusiłeś na dostawcy zastosowania poszerzeń by prawidłowo podeprzeć balkony (sadze ze ze skąpstwa ;) )

Wysłałeś mi kiedyś zapytanie bym przedstawił ci ofertę na Twoje okna. Nie mogę jej odnaleźć ale w odpowiedzi dostałeś informację, że tego wymiaru nie można wykonać w wersji jaką chcesz i zaproponowałem ci podział na trzy i całość wykonana z dwu elementów skręconych w zestaw: fix szklony w skrzydle + balkon dwuskrzydłowy z ruchomym słupkiem. I tu naprawdę nie chodzi o to, że nie skorzystałeś z mych usług - na brak pracy nie narzekam ale jednego sie zawsze trzymam. Kliento może chcieć cuda - wianki ale u mnie dostanie tylko to co jest możliwe do wykonania.

 

Ta odpowiedz będzie adresowana nie tylko do Ciebie. Adresuję ją do WSZYSTKICH co mają gdzieś przestrogi, godzą się na każdy idiotyzm wymyślony przez architektów. Jeśli tu, najlepsi z branży wam coś podpowiadają - słuchajcie ich bo sami sobie napytacie biedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK - usłyszysz to nie raz.

Ty nie musisz znać aprobat ale zadając wcześniej pytania powinieneś się ich trzymać i wymagać od tych u których zamawiasz okna. TY nie wymusiłeś na dostawcy zastosowania poszerzeń by prawidłowo podeprzeć balkony (sadze ze ze skąpstwa ;) )

Wysłałeś mi kiedyś zapytanie bym przedstawił ci ofertę na Twoje okna. Nie mogę jej odnaleźć ale w odpowiedzi dostałeś informację, że tego wymiaru nie można wykonać w wersji jaką chcesz i zaproponowałem ci podział na trzy i całość wykonana z dwu elementów skręconych w zestaw: fix szklony w skrzydle + balkon dwuskrzydłowy z ruchomym słupkiem. I tu naprawdę nie chodzi o to, że nie skorzystałeś z mych usług - na brak pracy nie narzekam ale jednego sie zawsze trzymam. Kliento może chcieć cuda - wianki ale u mnie dostanie tylko to co jest możliwe do wykonania.

 

Ta odpowiedz będzie adresowana nie tylko do Ciebie. Adresuję ją do WSZYSTKICH co mają gdzieś przestrogi, godzą się na każdy idiotyzm wymyślony przez architektów. Jeśli tu, najlepsi z branży wam coś podpowiadają - słuchajcie ich bo sami sobie napytacie biedy.

 

jareko o czym Ty piszesz przecież ja nigdy nie występowałem do Ciebie z prośbą o ofertą na okna.

 

Albo to jest jakiś obłęd albo mylisz mnie z kimś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec mam pytanie dlaczego nikt z czytających ten wątek oraz wątek o wygiętych oknach nie zauważył ani nie próbuje skomentować że nowe okno po reklamacji przyjechało do mnie od samej nowości wygięte

 

Okno nie było jeszcze zamontowane a już było krzywe.

 

To się pytam czy to też jest wina montażystów

 

Powyższy cytat pochodzi z innego postu.

 

Tak się zastanawiam nad tym Twoim oknem.. i mam pewną teorię dlaczego jest krzywe.

Trudno mi sobie wyobrazić by okno z fabryki wyjeżdżało krzywe. Ale co się z nim dzieje po drodze? Wiesz? I wcale nie myślę tu o transporcie fabrycznym, a dalszej logistyce.

Wiele razy widziałem jak moja konkurencja ciąga na dachu ościeżnice z takich balkonów (kto wie, to może nawet Twój Wykonawca?) Skrzydła jadą w aucie o ościeżnica na dachu busa. Żałuję że nie zrobiłem fotki, ale jak poczatuję przed ich firmą z tydzień to złapałbym to ujęcie.

Ale co to jest za oscieżnica.. to rama tak ściągnięta pasem, że przypomina łuk. I tu szukałbym winy...

Nie wpadłem na to patrząc na konkurencję. Kiedyś pewna ekpia wróciła od klientki z pękniętym skrzydłem wewnętrznym i orzekła "wada fabryczna". A ja jestem prawie pewien, że przełamali skrzydło pasem transportowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, masz chyba teorię że plasik się krzywi..

kurczę, jakbym zaczął montaż stolarki drewnianej od stwierdzania krzywizn ościeznic to prawie zawsze bym coś odesłał. Ale montażyści wiedzą co mają z tym zrobić by nigdy nie dało o sobie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...