Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

załamać się idzie. Bwojtek - przejmij pałeczkę bo mi siły brak by dalej wyjaśniać.

Powiem tylko, że jeśli wygięcie jest na ościeżnicy (jeśli nie wiesz o czym mowie - skorzystaj z Wikipedii) to wina dalej ejst po stronie montażysty i nie ma znaczenia że przedstawiciel Oknoplastu patrzył mu na ręce.

Bwojtek napisał:

To ja się pytam: dlaczego kotwiąc ościeżnicę do muru montażyści nie "naciągnęli" ościeżnicy we właściwą stronę by ją wyprostować? Przecież sprawdzanie "prostości" ościeżnicy to obowiązek montażysty!....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sorry że odświeżam stary temat, ale nie mogłem się powstrzymać :)

Widziałem te zdjęcia użyte w wojnie dwóch szczecińskich firm.. teraz wiem skąd pochodzą.

Faktem jest, że mogliby to zrobić lepiej gdyby się postarali, ale każdy ma kiedyś zły dzień - ale w takiej idealnej firmie? no proszę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Nie polecam współpracy z tym autoryzowanym przedstawicielem OKNOPLAST Kraków.

Zakupiłem okna dwa lata temu do całego domu i od samego początku problemy z jakością okien i obsługą reklamacyjną. Wypisze tylko kilka wcześniejszych wymian:

Okno tarasowe łukowe wymiana szyby przebarwienia.

Wymiana skrzydła drzwi tarasowych łukowych - wygięcie skrzydeł w pałąk. Ta sama przyczyna i wymiana kolejnych skrzydeł drzwi tarasowych.

Nadmieniam że reklamacja zgłoszona w maju 2009r. serwis z Krakowa jechał do mnie ponad dwa miesiące po licznych upomnieniach.

Po wizycie serwisanta z Krakowa cisza do jesieni, mimo moich interwencji u Pana Wróblewskiego.

Dopiero kiedy poprosiłem o wszystkie protokoły reklamacyjne okazało się, że - w ciągu jednego dnia zapada decyzja o wymianie skrzydeł.

W grudniu okazuje się że skrzydła dorobione nie pasują do szyb, następna strata czasu i oczekiwania na nowe szyby.

Wymiana następuje w marcu 2010r!!, ale okazuje się że jest problem z okuciami. Podczas zimy (luty) wychodzi sprawa wygiętego skrzydła drzwi wejściowych od środka ,przemarzanie - wcześniejsze regulacje nic nie pomogły, bo skończył się zakres. W marcu serwisanci od Pana Wróblewskiego stwierdzają 0,5cm wygięcie od środka. Wizyta Pana Wróblewskiego w czerwcu - do dnia dzisiejszego problem drzwi wejściowych nie ruszony, mimo kolejno umawianych terminów - montażyści nie przyjeżdżają - całą korespondencje posiadam w e-mailu. W dniu dzisiejszym okazało się że serwis nie dotrze, ponieważ mają przyjęcie towaru. Traktowanie klienta na poziomie zero, Pan Wróblewski do dzisiaj nie dostarczył zgłoszenia reklamacyjnego na drzwi wejściowe, ponieważ padła mu skrzynka e-mailowa, miał ściągnąć skan z Krakowa - cisza. Na tą chwile jest problem z drzwiami wejściowymi oraz tarasowymi, a także wypadające okno łukowe małe po otwarciu uchyłu - raz już było poprawiane, nie trzymają okucia i okna w garażu opadają. Podsumowując nie polecam ani firmy jak też jej autoryzowanego przedstawiciela, dodam tylko że chodzi o profil PLATINIUM w oknach i drzwi wejściowe OKNOPLAST z wypełnieniem Adeco Texel TF311 Orzech. Drobne sprawy typu roczne prośby o górne zaślepki na zawiasy w oknach traktuję jako szczególik...

Generalnie Pan Wróblewski otrzymał ode mnie zlecenia na okna i drzwi na kwotę około 50 000PLN, wybrałem tą firmę ze względu na jakość, a okazało się co innego - słaba jakość okien łukowych i tragiczny serwis reklamacyjny, Pan Wróblewski stwierdza że winny jest Kraków - nie otrzymuje informacji.

Edytowane przez amanna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna i drzwi tak jak opisałem powyżej, generalnie od dwóch lat notoryczne użeranie się z serwisem, bo trudno nazwać wymiany po blisko rocznym okresie oczekiwania.

Drzwi reklamacja z lutego więc jeszcze pare miesięcy zostało... Umowę posiadam z autoryzowanym przedstawicielem OKNOPLASTU więc on jest dla mnie stroną w tej sytuacji. Kwestia obsługi to faktycznie tragedia, może OKNOPLAST zacznie weryfikować swoich przedstawicieli, chyba że jest tak jak mówi Pan Wróblewski - sam nie otrzymuje informacji o postępach spraw reklamacyjnych, a to już świadczy o ignorancji w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię dorzucać kamyczków konkurencyjnym sprzedawcom, ale to nie pierwsza sprawa z tą firmą na forum - niedawno było z bramą.

Sądzę że to będzie szybkie "cięcie" ze strony fabryki.

Jak widać - nawet najlepszym firmom zdarza się mieć w swojej sieci czarne owce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemowe łuki to skrzydła drzwi tarasowych o szerokości 2x80cm, z dwoma wyjsciami o tych samych wymiarach są i były problemy - wygięcie w pałąk, szklenie, okucia.

Dodatkowo problemy z otwieraniem pozostałych okien łukowych o szer. 77cm i wys. 68cm - 4szt. w jednym z nich dodatkowo dochodzi problem nie trzymającego okucia.

Pozostałe łuki to 90, 100 i 120cm. na wys. 150cm - częste regulacje przez ekipe montażową z powodu bardzo ciężkiego otwierania - najczęściej uchyłu.

 

Uważam, że jeżeli nie potrafi się wykonać poprawnie okien łukowych to nie należy się za to zabierać, a przed zakupem pytałem o jakość i wykonanie produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Uważam, że jeżeli nie potrafi się wykonać poprawnie okien łukowych to nie należy się za to zabierać, a przed zakupem pytałem o jakość i wykonanie produktu.

To jedna strona medalu

Z innej beczki powiem ci co było ostatnio z klientem - chciał kółko średnicy 60 cm, tak wymyślił sobie architekt. W przedstawionej ofercie otrzymał informację sugerująca powiększenie średnicy do minimum 70 cm by estetyka wygięcia łuku była satysfakcjonująca. Nawet wysłałem mu zdjęcia jak mogą wyglądać kółka i łuki o takim promieniu. Myślisz że zastanawiał się? Szuka dalej tych co wykonają mu te 60 cm - bo ja odmówiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sporo racji, jeżeli chodzi o architektów i możliwosci przyjęcia wszystkiego przez papier co wyrysują.

Jednak zamawiając okna, łuki które mam w domu spełniają parametry jakie chciał i mógł zrobić OKNOPLAST Kraków.

Projekt domu to GLX 32 Cyprys z pracowni studio Atrium, wyglada dokładnie tak jak w projekcie http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GLX-32,44,61,opis.html

Dalej podtrzymuje to co napisałem, łuki nie są przesadzone i Kraków wykonał zlecenie, a Pan Wróblewski zainkasował niezłą kasę za zlecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt domu to GLX 32 Cyprys z pracowni studio Atrium, wyglada dokładnie tak jak w projekcie http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GLX-32,44,61,opis.html

De gustibus non est disputandum...

Ale powiedzcie mi po kiego grzyba w tym projekcie pojawiły się łuki w oknach? Projekt w deseń "zwykła stodoła" (bez urazy - jak dla mnie najbardziej poprawna forma - sam w podobnym mieszkam) a zaproponowane łuki komplikują niepotrzebnie wykonanie ("rozglifienia" nad oknami lub dylemat "co teraz" jak się inwestor połapie za późno) i podnoszą znacznie koszty stolarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo łuki w wersji rozwierno-uchylnej to potencjalnie najbardziej problemowe z wszystkich okien. Spotkałem konstrukcje wielu firm, na różnych systemach okuć i często działają kiepsko niezależnie od producenta .

Taka specyfika okuć, teoretycznie ma to działać, praktycznie wymaga idealnego zwymiarowania skrzydła w stosunku do ościeżnicy, równie idealnego wyregulowania po montażu, równie idealnie sztywnych profili i nie mniej idealnej obsługi przez użytkownika.

A że Twoje łuki dopuścił technik Oknoplastu? Przeraziły mnie niedawno tabele pewnego bardzo dobrego producenta okuć określające dopuszczalne wymiary i wagę łukowych skrzydeł RU. Zmieści się w nich prawie każdy powysł pomylonego projektanta. Nijak się mają do rzeczywistości, bo przecież w idealnym świecie nie żyjemy ;-)

Tu jest pole do popisu dla doświadczonych sprzedawców, znających organoleptycznie specyfikę różnych konstrukcji, wiedzących co niesie ze sobą potencjalne problemy i potrafiących zaproponować sensowne rozwiązanie jako alternatywę. A sprzedawcy właśnie Oknoplastu (nie wszyscy oczywiście) często nie mają o tym pojęcia, natomiast mają wielką wiarę w magiczną moc banera nad salonem i akceptację technologa spod Krakowa.

Trochę złości w tych moich słowach, ale często widzę u klientów oferty tej firmy a w nich konstrukcje których nie chcę sprzedać (bo takimi jak opisywane problemami mi pachną) a rzeczona firma zastrzeżeń żadnych nie ma. Czasem udaje się przekonać klienta do zmian, czasem odbiera on chyba moje obiekcje jako brak wiary w jakość tego co sprzedaję i wraca pod magiczny baner, choć produkt który sprzedaję wcale niższych lotów nie jest, śmiem twierdzić że odwrotnie ;-)

Wnioski? Każdy wyciągnie jakie zechce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że IVO333 dokładnie wyłuszczył temat - mam w tej chwili takie same odczucia, co do okien łukowych, że na kazdym etapie wymagają one idealnego wykonania, spasowania i zamontowania bo teoretycznie wszystko będzie OK. a w praktyce wychodzi, co innego. Zgadzam się, co do tego że łuki podrażają stolarkę okienną ale zawsze możesz porozmawiać na ten temat z moją żoną. Cała zabawa polega też na idealnym rozglifieniu łuków wewnątrz domu, a do tego potrzebowałem niezłych gości od tynków.

Mam jednak wrażenie po budowie domu, że po mniejszych zgrzytach z wykonawcami ciągnie się temat OKNOPLASTU KRAKÓW wydawałoby się bardzo dobrej firmy. Największy problem polega na żenującej obsłudze reklamacyjnej, bo jestem w stanie zrozumieć, że nawet najlepsze produkty się psują, ale też znani producenci szybko na to reagują i nie dopuszczają do tak przewlekłych sytuacji. Natomiast drzwi wejsciowe są usytuowane od strony wschodniej, a i tak wyniknęły problemy z wygieciem.

Myślę też, że w stolarce PVC kolor ( orzech ) też ma ogromne znaczenie, szczególnie jeżeli duże okna łukowe są od strony płd-zach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak wracjąc do kwestii łuków - na owym zlinkowamym wyżej projekcie jest podsunięte rozwiązanie proponowane przez architekta - cofnięcie okna do wewnątrz. Widać to wyraźnie na wizualizacji projektu.

Architekt myślał o tym problemie, więc to już plus ;)

Ja swoich pierwszych łuków RU "uczyłem się" przez dwa lata zanim je poprawnie wyregulowałem i już kiedy sobie radziłem, producent wycofał je z oferty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dowiedziałem się z infolinji serwisowej OKNOPLAST KRAKÓW, że Państwo nie mają mojego zlecenia reklamacyjnego na drzwi wejściowe z lutego 2010r.

Za to usłyszałem, że dziś Panowie z Marek mają u mnie spotkanie, tylko nie wiem z kim umawiane!!?

Poinformuje, jak będzie przebiegała dalej reklamacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...